Loading...

• fatemehnoura
    fatemehnoura
    جمعه 28 شهریور 1393 - 23:33

تغذيه ي ماه به ماه بارداري (5351 بازدید)

تغذيه ى ماه به ماه بارداري
    هديه ي الهي
  • مامان روژین جون(نگار)
    مامان روژین جون(نگار)
    شنبه 29 شهریور 1393 - 23:39

است كه هر سهم معادل یك لیوان سبزی خام برگ دار یا سالاد سبزی ( شامل گوجه فرنگیف‌كاهو، كلم، فلفل سبز دلمه ای و...) یا نصف لیوان سبزی های پخته است.
    3) گروه شیر و لبنیات منبع عمده تامین كلسیم، فسفر، پروتئین و ویتامینهای A , B2 است كه برای رشد و استحكام دندان ها و استخوان ها ضروری است. مواد این گروه شامل شیر، ماست، پتیر، بستنی و كشك است.
    در دوران بارداری و شیردهی مصرف حداقل 3 تا 4 سهم از مواد غذایی این گروه در روز توصیه می‌شود. هر سهم معادل یك لیوان شیر یا یك لیوان ماست یا 45 تا 60 گرم پنیر (معادل 2 قوطی كبریت) یا یك لیوان كشك یا 5/1 لیوان بستنی است.
    4) گروه گوشت، تخم مرغ ، حبوبات و مغزها منبع عمده تامین پروتئین و املاحی مانند آهن و روی است. مواد این گروه شامل انواع گوشت سفید و قرمز،‌ماهی،‌دل، جگر، تخم مرغ، عدس، حبوبات مانند نخود و لوبیا و مغزها مانند پسته، بادام، گردو و ... است.
    خدارا شکرت که به من یه دختر کوچولوی ناز دادی و منو لایق مادر بودن دونستی.
  • مامان روژین جون(نگار)
    مامان روژین جون(نگار)
    شنبه 29 شهریور 1393 - 23:42

4. در دوران حاملگی رژیم نگیرید
    رژیم گرفتن در دوران حاملگی به شدت برای شما و جنین‌تان خطرناك است. بسیاری از رژیم های كاهش وزن همراه با كاهش دریافت آهن، اسید فولیك و بسیاری از ویتامینها و مواد معدنی مورد نیاز می‌باشد. به یاد داشته باشید كه افزایش وزن یكی از نشانه های مهم حاملگی طبیعی است. احتمال به دنیا آوردن نوزاد سالم در بانوانی كه خوب غذا خورده و افزایش وزن طبیعی دارند بیشتر است. بنابراین اگر شما با خوردن غذاهای تازه و سالم و مقوی در حال اضافه كردن وزن هستید نگران نشوید، شما باز هم بزرگتر و چاق تر خواهید شد.
  • مامان روژین جون(نگار)
    مامان روژین جون(نگار)
    شنبه 29 شهریور 1393 - 23:43

گاهی با خوردن مواد شیرین مورد علاقه تان از خودتان پذیرائی كنید
    اگر چه غذاهای فرآوری شده و میان وعده های بسته بندی شده موجود در بازار و دسرهای شیرین نباید جزو مواد غذائی همیشگی شما باشند، اما این دلیل نمی‌شود كه در دوران بارداری از همه خوراكیهای مورد علاقه خود چشم‌پوشی كنید. بعضی از جایگزین‌های خوب در این مورد می‌تواند شامل: یك دسر موزی، شربت بدون چربی و یخ زده میوه ها و یا ماستی كه با بیسكویت مخلوط شده است باشد. اما یادتان باشد كه اگر تسیلم وسوسه شدید و گاهی شیرینی، كیك و یا چیز مشابهی خوردید خودتان را سرزنش نكنید چون مقدار كمی‌كیك یا شیرینی اصلا به شما و فرزندتان صدمه نمی‌زند.
  • مامان روژین جون(نگار)
    مامان روژین جون(نگار)
    شنبه 29 شهریور 1393 - 23:46
    امیدوارم این مطالب براتون مفید باشه.
  • مامان روژین جون(نگار)
    مامان روژین جون(نگار)
    شنبه 29 شهریور 1393 - 23:48
    فعلا خدانگهدار.
  • fatemehnoura
    fatemehnoura
    یکشنبه 30 شهریور 1393 - 00:11
    نگار جون اطلاعات خوبي به ما دادي ممنونم عزيزم.
    هديه ي الهي
  • fatemehnoura
    fatemehnoura
    یکشنبه 30 شهریور 1393 - 00:16
    به نظر من از بين لبنيات ، ماست و از ميان ميوه ها سيب و هلو و گلابي و انار عاليه و باعث زيبايي جنين ميشه.
    هديه ي الهي
  • مامان روژین جون(نگار)
    مامان روژین جون(نگار)
    یکشنبه 30 شهریور 1393 - 20:53
    خواهش میکنم گلم.
  • fatemehnoura
    fatemehnoura
    یکشنبه 30 شهریور 1393 - 21:00
    سلام مامان ني ني
    هديه ي الهي
  • fatemehnoura
    fatemehnoura
    یکشنبه 30 شهریور 1393 - 21:01
    چه خبر نگار جون ، شما بارداري؟
    هديه ي الهي

---

مشاوره، آموزش و ساخت فروشگاه اینترنتی