Loading...

• کیمی جون
    کیمی جون
    سه شنبه 2 تیر 1394 - 02:37

تاپيك كنجد جون من،زود بياين تو (506005 بازدید)

من كسي رو دعوت نميكنم خودتون بايد بياين تو تاپيكم،هر كي اومد خوش اومد هركي هم نياد ناراحت ميشم
    میگن با هر کی دوست بشی شکل و فرم اونو میگیری ! فکرشو کن اگه با خدا دوست بشي چه زيبا شكل ميگيري(خدايا شكرررررررت،خدا جونم همه رو حاجت روا كن)
  • فوادمامانی
    فوادمامانی
    دوشنبه 23 شهریور 1394 - 21:36
    کسی نیست
    سلام منم میخام اقدام به بارداری کنم اجازه هست بیام
  • في في
    في في
    شنبه 28 شهریور 1394 - 17:19
    سلام من تازه عضو شدم چرا کسي نيس
  • ژوانا
    ژوانا
    شنبه 2 آبان 1394 - 06:33
    سلام بچه ها كسي هست
  • ژوانا
    ژوانا
    شنبه 2 آبان 1394 - 06:34
    كسي هست كه با پياز درماني باردار شده باشه تو رو خدا منكم كنيد خيلي نگرانم
  • کیمی جون
    کیمی جون
    جمعه 8 آبان 1394 - 19:45
    من اومدممممممممممممم
    میگن با هر کی دوست بشی شکل و فرم اونو میگیری ! فکرشو کن اگه با خدا دوست بشي چه زيبا شكل ميگيري(خدايا شكرررررررت،خدا جونم همه رو حاجت روا كن)
  • کیمی جون
    کیمی جون
    جمعه 8 آبان 1394 - 19:52
    تو تاپيك خودم
  • پانیسا
    پانیسا
    جمعه 8 آبان 1394 - 19:59
    سلام
  • کیمی جون
    کیمی جون
    جمعه 8 آبان 1394 - 20:05
    سلام پاني جون خوبي،همون پاني خودموني؟مامان ارسام؟
  • کیمی جون
    کیمی جون
    جمعه 8 آبان 1394 - 20:38
    رفتييييييي
  • taraneh
    taraneh
    سه شنبه 19 آبان 1394 - 04:14

دوران بارداری به ندرت طبیعی و بدون عارضه سپری می شود، در بیشتر موارد ناراحتی ها و عوارض گوناگونی پیش می آید که شایع ترین آن داشتن ویار یا به عبارتی حالت تهوع و استفراغ است.
    ویار یکی از شایع ترین مشکلات دوران بارداری است که بیشتر بانوان آن را تجربه می کنند، ویار میل هوسانه­­ای است که نسبت به بعضی از غذاها پیدا می شود. حالت ویار نه تنها نسبت به مواد غذایی عادی است، بلکه گاهی موادی دیگر که جزو غذاها نیستند و برای بدن ضرر دارند مانند گچ دیوار، خاک، زغال و…. موردمیلوهوس زن حامله قرارمی گیرند.
    این مشکل بین ۶ تا ۱۶ هفتگی بارداری رایج است؛ اما می‌تواند در هفته‌های بعدی بارداری هم دیده شود. علت تهوع در دوران حاملگی دقیقاً مشخص نیست، ولی احتمالاً ناشی از تغییرات فیزیکی زیادی است که در بدن زن حامله رخ می دهد. و افزایش ناگهانی برخی هورمون‌ها در این دوران نیز موثر خواهد بود، اما ارتباط آن با ژنتیک و سبک زندگی و همچنین رژیم غذایی به اثبات رسیده است. در کسانی که سابقه بیماری دیابت، پرکاری تیروئید وآسم، دارند احتمال تهوع در دوره بارداری بیشتر است. همینطور گزارش شده است در حاملگی‌هایی که جنین دختر بوده ، این بیماری بیشتر و شدیدتر دیده می‌شود.
    ادامه مطلب رو اینجا بخونید

راه های کنترل ویار در بارداری

• نرمین
    نرمین
    جمعه 11 دی 1394 - 21:54
    سلام دوستان تو یکی از تایپیک ها خوندم کسانی که پرولاکتین بالادارن نباید پیاز درمانی کنند صحت داره
  • نرمین
    نرمین
    جمعه 11 دی 1394 - 21:54
    سلام دوستان تو یکی از تایپیک ها خوندم کسانی که پرولاکتین بالادارن نباید پیاز درمانی کنند صحت داره
  • taraneh
    taraneh
    چهارشنبه 16 دی 1394 - 23:13

تغذیه نادرست مادر در دوران بارداری باعث دیابت فرزندمی شود
    یکی از ضروری ترین نیازهای مادر در دوران بارداری، داشتن یک رژیم غذایی سالم و مناسب است تا از افزایش گلوکز و انسولین کودک جلوگیری کند. افزایش گلوکز و انسولین از نشانه های ابتلا به دیابت و سندرم متابولیک هستند. مطالعات نشان می دهند که بر خلاف باور عمومی، مادر باردار لازم نیست به اندازه دو نفر غذا بخورد. کیفیت رژیم غذایی مادر در دوران بارداری نقش مهمی در رشد جنین و همچنین سطح گلوکز و انسولین کودک بعد از تولد ایفا می کند.
    بر اساس تحقیقات در آمریکا، رژیم غذایی غنی از چربی در دوران بارداری منجر به دیابت در کودک می شود حتی اگر مادر، مبتلا به دیابت و چاقی نباشد. به این معنی که سطح گلوکز و انسولین خون کودک بالا بوده و مقاومت انسولین نیز در او مشاهده می شود. رژیم غذایی نامناسب مادر، تکامل پانکراس (لوزالمعده) جنین را تحت تاثیر قرار می دهد. پانکراس مسئول تولید هورمون انسولین در بدن است.
    توضیحات بیشتر در رابطه با دیابت دوران بارداری
  • taraneh
    taraneh
    چهارشنبه 16 دی 1394 - 23:14

چرا باردار نمی شوم ؟ اگر بیش از یک سال است که برای باردار شدن تلاش میکنید و باردار نمی شوید باید دنبال علت بگردید و آن را برطرف سازید.
    در اولین اقدام برای پاسخ دادن به سوال ” چرا باردار نمی شوم ” باید چهار مورد زیر را بررسی و کنترل کنید:
    1- استرس
    2- کمبود خواب و استراحت
    3- کمبود یا اضافه وزن
    4- بررسی عادات ماهانه
    گاهی برای پاسخ دادن به این سوال ” چرا باردار نمی شوم ” بلازم است به متخصص ژنتیک مراجعه کنید. گاهی ممکن است عدم باروری زن در نتیجه مشکلات ژنتیکی باشد و این پزشکان در جهت مداوا و برطرف شدن مشکل، توصیه های مناسبی دارند.
    توضیحات بیشتر
  • مامان بردیا
    مامان بردیا
    یکشنبه 20 دی 1394 - 16:33
    سلام دوستان من عضوجدیدم
  • مامان بردیا
    مامان بردیا
    یکشنبه 20 دی 1394 - 16:34
    کسی هست
  • ماری
    ماری
    شنبه 3 بهمن 1394 - 00:13