Loading... • zahra01
  zahra01
  دوشنبه 9 خرداد 1401 - 17:46

  کاربرد تین کلاینت و بهترین مینی کامپیوتر بجای کامپیوتر (119 بازدید)


  ممکن است این سوال ذهن شما عزیزان را به خود مشغول کند؛ که اصلا چرا باید از تین کلاینت یا کامپیوتر کوچک استفاده کنیم؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم که دلایل زیادی برای استفاده از مینی کامپیوتر ها وجود دارد؛ زیرا آنها از دارای ویژگی های منحصر به فرد زیادی هستند که در ادامه شما را با آنها آشنا می کنیم.
  موفقیت قطعی در فروش با این 8 اصل روانشناسی (هدیه‌ای از CRM دیدار)
  مینی کامپیوتر یا همان تین کلاینت دارای ویژگی های بسیار مطلوب و منحصر به فردی است که هر شخصی با دانستن آنها، برای خرید آن راغب می شود. ویژگی و مزایای مینی کامپیوتر ها و همین طور دلایل استفاده از آنها عبارتند از:
  1.هزینه ارتقا و تعریف تین کلاینت
  یکی از دلایل استفاده از کاربرد تین کلاینت ها این است که، هزینه ها کاهش پیدا می کند. اولین مورد برای کاهش هزینه ها، هزینه ارتقا می باشد. همانطور که می دانید احتمال خرابی سیستم وجود دارد و نمی توان زمان آن را پیش بینی کرد و ممکن است هر لحظه دچار خرابی شود. اگر خرابی سراغ سیستم شما بیاید، قطعا توانایی برطرف کردن آن را ندارید، اما می توانید این خرابی ها را کاهش دهید.
  شما می توانید با جایگزین کردن تین کلاینت ها به جای کامپیوتر های قدیمی، از وارد شدن این آسیب ها جلوگیری کنید. بهترین مینی کامپیوتر به خاطر نداشتن رم، هارد و فن، خرابی کمتری دارند و همین طور احتیاجی به تعویض در مدت زمان کم را ندارند.
  بهتر است بدانید که در تین کلاینت ها به منظور ارتقاء سیستم خود فقط کافیست سرور خود را تعویض کنید. عمر مفید این مینی کامپیوتر ها تقریبا 3 برابر بیشتر از عمر کامپیوتر های معمولی می باشد.
  2.منبع تغذیه
  یکی از بخش های مهم هر سیستم، منبع تغذیه می باشد که اصلی ترین ویژگی آنها، میزان توان خروجی می باشد. توان خروجی در کامپیوتر های معمولی چیزی حدود 400 وات می باشد، اما در تین کلاینت ها حداکثر میزان توان مصرفی دستگاه، 130 وات می باشد. بنابراین یکی دیگر از دلایل استفاده از این مینی کامپیوتر ها همین توان مصرفی کم آن می باشد.
  3.هزینه خرید نرم افزار
  یکی دیگر از موارد کاهش هزینه ها در مینی کامپیوتر ها، هزینه خرید نرم افزار می باشد. چنانچه تعداد سیستم های مجموعه شما زیاد می باشد، تعداد زیادی نیروی متخصص برای انجام امور نرم افزاری احتیاج است. ولی شما می توانید فقط با یک نیروی متخصص و با استفاده از تین کلاینت ها، نصب کردن برنامه تنها یکبار، آن هم در سیستم مرکزی انجام می شود. که همین امر موجب می شود در اتلاف وقت شما جلوگیری شود. مطلب از تفاوت تین کلاینت و زیروکلاینت با کامپیوتر کوچک ارزان چه می دانید؟ را نیز بخوانید.
  ویژگی های و کاربرد تین کلاینت
  ابعاد و اندازه ی بسیار کوچکتر از کامپیوتر های معمولی
  قابلیت قرار گرفتن روی میز و یا پشت مانیتور
  دارای توان پردازش و قدرت بسیار بالا
  کم کردن هزینه های مربوط به تعمییر و نگهداری
  راه اندازی و نصب راحت تر در مقایسه با کامپیوتر های معمولی
  اشغال فضای کمتر در محیط های کوچک
  بنابراین با وجود این همه ویژگی و مزایای که نام برده شده بهتر نیست به جای استفاده از کامپیوتر های معمولی از این تین کلاینت ها و یا مینی کامپیور ها استفاده کنید؟ چنانچه شما دارای کسب و کار هستید و شرکتی را برای خود تاسیس کرده اید، بهتر است بدانید که استفاده از کاربرد تین کلاینت به جای کیس های قدیمی برای شکا بسیار مفید تر خواهد بود. زیرا هم هزینه ها را کاهش می دهد و هم بازدهی و رادمان کار را بیشتر می کند.