Loading...

 • zahra01
  zahra01
  دوشنبه 23 خرداد 1401 - 23:31

  چند ایده جذاب برای گچبری پیش ساخته سقف (390 بازدید)

  25747782-parsnaz-com.jpg
  آشنایی با ابزارهای گلویی پلی یورتان
  ابزار پلی یورتان دارای انواع مختلفی می باشد. یکی از این نوع ها، ابزار گلویی می باشد. این نوع ابزار می تواند برای کاربردهای تجاری و مسکونی قابل استفاده باشد. ابزار گلویی این امکان را دارد که به صورت ساده و طرحدار در اشکال سفارشی تولید شوند. با تولید اشکال سفارشی می توان از آنها در هر گونه سبک و استایلی برای دکوراسیون منازل و محل کار استفاده کرد.
  اگر به دنبال یک روش ارزان قیمت برای دکوراسیون خانه و محل کار خود هستید و می خواهی جلوه ی زیباتری به آنها بدهید، به شما پیشنهاد می شود که از ابزار پلی یورتان و گچبری استفاده کنید. امروزه بسیاری از مالکان از گچبری و ابزار های پلی یورتان استفاده می‌کنند تا فضا را زیباتر کنند.
  بهتر است بدانید که یکی از بهترین مواد قالب سازی پلی یورتان میباشد. در این مطلب قصد داریم شما را با برخی از مزایای ابزار حاشیه و گلویی پلی یورتان و همینطور برخی از ایده های خلاقانه برای بکارگیری این نوع ابزار دکوراتیو در سرتاسر خانه آشنا کنیم؛ پس با ما همراه باشید.
  اندازه ابزار پلی یورتان گلویی سقف
  ابزار پلی یورتان به صورت پیش ساخته در اندازه های گوناگون و طول های مختلف از قبل تولید شده و با قیمت های معقول برای خرید ابزار پلی یورتان قابل دسترس هستند. ابزار های پلی یورتان را می توان به وسیله ابزارهایی مانند چوب، برش داد و به هم وصل کرد و یا در صورت نیاز از ابزار کنج استفاده کرد.
  توجه داشته باشید که اندازه و عرض ابزار پلی یورتان برای سقف به مساحت و ارتفاع اتاق بستگی دارد. نکته‌ای که در این مورد باید به آن دقت کنید این است که همیشه ۱۰ یا ۱۵ درصد بیشتر از نیاز خود سفارش دهید مخصوصاً در محیط‌هایی که کنج و زاویه های زیادی دارد.
  زیرا احتمال دارد که در زمان نصب یا حتی به مرور زمان موجب شود بخشی از کار خراب شود و شما دوباره به این ابزار احتیاج داشته باشید. در صورت نداشتن این قطعه باید برای تولید مجدد اقدام کرد و این کار با مشکلاتی مثل زمانبر بودن، مواجه خواهد شد.
  بهتر است قبل از کار ارتفاع سقف خود را اندازه بگیرید. چنانچه سقف خانه شما تقریباً دو و نیم متر است، ابزار پلی یورتان باید بین ۸ تا ۱۵ سانتی متر باشد. توجه داشته باشید که برای سقف های سه متری به ابزاری که بین ۱۱ تا ۱۸ سانتی متر می باشد نیاز دارید. همینطور به سقف های بلندتر از ۳ متر به ابزار پلی یورتان عریض تر از ۱۸ سانتی متر نیاز است.
  ترکیب مواد و فرایند تولید
  ابزار گلویی یک ابزار پیش ساخته پلی یورتان میباشد. و پلی یورتان یک ماده کامپوزیت و ترکیبی است که ویژگی های منحصر به فرد چوب را دارد. با این تفاوت که تمام ویژگی های منفی چوب مثل ترک خوردگی، تخریب ناشی از موریانه، پوسیدگی و شکافته شدن از آن حذف شده است.همه ابزارهای پلی یورتان گلویی در کارخانه ها به شکلی آماده سازی شده اند که برای رنگ آمیزی نهایی حاضر باشند.
  ویژگی های استفاده از ابزارهای گلویی پلی یورتان
  معمولا اصطلاح پلی یورتان با پلی استایرن یا استیروفوم در برخی از موارد اشتباه گرفته می شود. ولی بین این مواد ها تفاوت هایی وجود دارد. ولی تمام این مواد ها مصنوعی می باشند؛ ولی پلی یورتان ها عایق حرارتی بسیار بهتری در مقایسه با استیروفم ها دارند.
  پلی یورتان ها یک ماده فوم مانند و ضخیم با چگالی بالاهستند که همه ی ویژگی های چوب را در خود به صورت نهفته دارند. ولی با این تفاوت که نه ترک می خورند و نه پوسیده و شکافته می شوند. به همین خاطر این ماده به یک ماده ی استثنایی تبدیل شده است.
  چند ایده جذاب برای گچبری پیش ساخته سقف
  انتخاب جنس متریال گچبری آماده
  بهتر است قبل از انتخاب جنس متریال گچبری سقف یا دیوار، مطمئن شوید که می خواهید از جنس چوب باشد یا پلی اورتان. مزایا و مضرات هر کدام از آنها را پیدا کنید و در آخر تصمیم نهایی خود را بر اساس آن ها بگیرید.
  ایده های شگفت انگیز گچبری آماده
  در ادامه قصد داریم شما را با ایده های بسیار جذاب و متفاوت درباره گچبری سقف آشنا کنیم تا بتوانید دو یا چند ایده را به دلخواه انتخاب کنید و از آن در خانه خود استفاده کنید.
  گچبری ستون تزئینی
  ابتدا از یک ایده گچبری ساده شروع میکنیم. شما می‌توانید از گچبری انتهای ستون برای محل اتصال ستون و سقف استفاده کنید. با استفاده از قرنیز میتوانید گوش های معمولی را به نقاط کانونی تبدیل کنید. یعنی حتی به جز ستون ها می توانید از این گچبری ساده بر روی گوشه ها به طور چشمگیری حال و هوای اتاق را تغییر دهید.
  گچبری پیش ساخته در پیرامون درب
  مهمترین ویژگی گچبری این است که معمولا در هر مکانی که نصب شود، زیبایی را بیشتر می‌کند. این موضوع شامل درب نیز می باشد. یک درب ورودی به تنهایی زیاد جالب به نظر نمی رسد اما وقتی گچبری ای زیبا به آن اضافه شود، زیباتر به نظر می رسد. پس حتما از این نوع گچبری سقف یا دیوار با قیمت گچبری پیش ساخته در تهران استفاده کنید.
  گچبری پیش ساخته در دیوار ها
  از بین همه ایده های گچبری این نوع ایده از همه ی آنها خلاقانه تر است. به عنوان مثال یک راهرو در خانه به خودی خود نمی‌تواند زیبا به نظر برسد، اما با نصب گچبری پیش ساخته دیوار بر روی آن، جلوه بسیار جذاب تری می گیرد. با استفاده از گچبری می‌توان بر روی دیوارهای راهروها قاب بندی ایجاد کرد. این کار نه تنها زیبایی دیوار را بیشتر می‌کند بلکه یک بافت جذاب تری را نیز به آن اضافه می‌کند.
  گچبری سقف باشکوه و مجلل
  ممکن است این سوال در ذهن شما ایجاد شود که اگر ترک وجود داشته باشد چه میشود؟ بهتر است بدانید که برای پنهان کردن ترک ها یا اضافه کردن ظاهری زیبا، گچبری گلویی بهترین گزینه می باشد. بنابراین با استفاده از گچبری گلویی شما می توانید ظاهری بسیار زیبا به خانه خود بدهید.
  گچبری برای چهارچوب درب ها
  یکی دیگر از ایده های جذاب که می‌توانند خانه شما را زیباتر کند گچبری چارچوب درب ها می باشد. بنابراین می‌توان با یک گچبری ساده بر روی چارچوب درب ها به آنها زیبایی بیشتری بخشید.
  چند ایده جذاب برای گچبری پیش ساخته سقف
  ایده های مربوط به گچبری رنگی
  یکی دیگر از ایده های جذاب برای گچبری سقف یا دیوار مدل رنگی آنها می باشد. یعنی این رنگ های پیش فرض گچبری نیست و به هیچ عنوان تنها رنگ نیست. شما می‌توانید دیوارهای داخلی را با رنگ دلخواه خود گچبری کنید. در برخی از موارد بهتر است گچبری را متناسب با فضای خانه رنگ آمیزی کنید. با این کار زیبایی منزل، دوچندان می‌شود.
  گچبری آماده چیست؟
  گچبری به عنوان یک مورد تزیینی در محلی که دیوار به سقف متصل می شود، نصب می شود. در صورتی که در گذشته برای پنهان کردن ترک های آن منطقه استفاده می‌شد اما در حال حاضر عملکرد آن تغییر کرده است. در حقیقت امروزه از جدیدترین گچبری سقف و دیوار به منظور زیباتر شدن استفاده می‌شود نه برای پوشاندن ترک ها.
  به طور کلی گچبری از گچ و یا چوب ساخته شده است. البته نمی توان گفت که تنها این دو مواد کافی هستند. از موادی دیگر مثل پلی اورتان، پی وی سی و پلی استایرن نیز می توان برای ساختن قطعات گچبری پیش ساخته استفاده کرد.
  گچبری سقف با ابزار دکوراتیو طرح دار
  ایده گچبری سقف با ابزار دکوراتیو با گچبری ساده متفاوت است. گچبری ساده بدون طرح نیز به اندازه کافی نقش یک عنصر دکوراتیو را در خود دارد اما اگر بخواهید ویژگی بافت و جذابیت آن را بیشتر کنید، بهتر است از ابزار گچبری طرحدار سقف با طرح های زیبا استفاده کنید. بهتر است مطلب از گچبری پیش ساخته و نئوکلاسیک در طراحی ساختمان چه می دانید؟ را نیز بخوانید.
  آیا شما دنبال چند ایده مناسب برای گچبری سقف هستید؟ اگر دنبال ایده های جذاب هستید، با ما همراه باشید. ابتدا از گچبری پیش ساخته به منظور پنهان کردن ترک های موجود در دیوار یا سقف خانه استفاده میشد. اما امروزه طراحان داخلی و مالکان خانه از گچبری سقف برای پوشاندن شکاف یا ترک استفاده نمی کنند؛ بلکه از آن برای زیباتر شدن دکوراسیون داخلی استفاده می کنند.
 • eliigasht
  eliigasht
  شنبه 23 دی 1402 - 10:07

  آیا می‌دانید سقف روفیکس چیست؟ امروزه با توجه به افزایش جمعیت و توسعه شهرسازی، علاوه‌بر ایمنی، موضوعاتی مانند کاهش هزینه‌های ساختمانی و سرعت اجرای کار نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. با توجه به زمان‌بر و پر‌هزینه بودن روش‌های سنتی، معماران ساختمانی همیشه به‌دنبال روش‌های جدیدی برای افزایش ایمنی و سرعت ساخت قسمت‌های مختلف ساختمان‌ها هستند. یکی از نوآوری‌هایی که در این زمینه اتفاق افتاده است، سقف روفیکس نام دارد. در این نوع سقف از قالب‌هایی به نام روفیکس استفاده می‌شود که به عنوان نگهدارنده بتن خیس عمل می‌کنند و هیچگونه نقش سازه‌ای ندارند. با ما همراه باشید تا به صورت کامل این نوع سقف و کاربردهای آن را بررسی کنیم
  .

  سقف

  روفیکس

  چیست؟


  سقف روفیکس

  نوعی سقف مرکب است که در آن از قالب‌های ماندگار استفاده می‌شود و در واقع نوعی دال بتنی آرمه مرکب به حساب می‌آید. در صورت استفاده از قالب‌های روفیکس می‌توانید تمامی طبقات را به صورت همزمان بتن‌ریزی کنید و هیچ‌گونه نیازی به شمع یا جک نخواهید داشت
  .
  سقف‌های روفیکس در مقایسه با سقف‌های بتنی سنتی مثل تیرچه بلوک، وزن خیلی کمتری دارند و بار اضافه‌ای به سازه وارد نخواهند کرد
  .
  در واقع این نوع سقف تا
  ۴۰
  درصد از وزن مرده ساختمان را کاهش می‌دهد؛ دلیل آن هم این است که در سقف‌های روفیکس از مصالح فولادی خیلی کمتر استفاده می‌شود
  .
  %D8%B1%D9%88%D9%81%DB%8C%DA%A9%D8%B3.1080.1080-10.jpg

  تولید کننده روفیکس


  استفاده از سقف روفیکس چه مزایایی دارد؟

  همان‌طور که گفته شد استفاده از سقف روفیکس مزایای متعددی دارد. برخی از این مزایا به شرح زیر هستند
  :
  قالب‌های روفیکس حجم کمی را اشغال می‌کنند و برای نگهداری آن‌ها به فضای زیادی نیاز ندارید. شما می‌توانید به‌وسیله یک کامیون تعداد زیادی قالب را تا انبار حمل کنید و در ساختمان از آن‌ها استفاده کنید
  .
  قرار گرفتن این قالب‌ها روی تیرهای ساختمان، یک شبکه ایمن ایجاد می‌کند و از سقوط افراد و اجسام جلوگیری می‌کند
  .
  برای اجرای سقف روفیکس به نیروی متخصص نیازی ندارید و می‌توانید توسط کارگرهای نیمه‌ماهر هم آن را اجرا کنید
  .
  بارگیری، نگهداری و استفاده از قالب روفیکس هیچ‌گونه ضایعاتی ایجاد نخواهد کرد
  .
  این نوع قالب، شکل‌پذیری بالایی دارد و می‌توانید به راحتی فرم‌های پیچیده را با آن اجرا کنید
  .
  برای اجرای سقف روفیکس به وسایل جانبی مثل دستگاه جوش و بالابر نیاز کمتری خواهید داشت
  .
  سرعت اجرای قالب‌بندی در این روش بیشتر است
  .
  می‌توانید سقف تمام طبقات را با هم اجرا کنید
  .
  هوای مسدود شده داخل این نوع سقف به عنوان یک عایق صوتی و حرارتی عمل می‌کند
  .
  برای نصب این شبکه‌ها در طبقات نیازی به بالابر و جرثقیل نخواهید داشت
  .
  ایمنی این نوع سقف در برابر حوادث طبیعی مثل زلزله از دیگر سقف‌ها بیشتر است
  .
  سایت من
---

مشاوره، آموزش و ساخت فروشگاه اینترنتی