Loading... • zahra01
  zahra01
  شنبه 28 خرداد 1401 - 20:25

  همه چیز درباره غرفه سازی نمایشگاه تهران (100 بازدید)

  همه ساله در سراسر دنیا نمایشگاه های گوناگونی برگزار می شود، که در این نمایشگاه ها مالکان صنایع و تولیدکنندگان برای ارائه محصولات خود در آن شرکت می کنند. برای اولین بار در سال ۱۸۵۱ در لندن و در سال ۱۸۸۹ در پاریس، نمایشگاه برگزار شد. در پاریس از نماد برج ایفل برای غرفه سازی در آن سال استفاده می‌شد.
  471104.png
  یکی از مهمترین عواملی که در جلب مشتری موثر است غرفه سازی نمایشگاه می باشد. رنگ آمیزی، طراحی نور در غرفه سازی موجب می شود که جذابیت آن دو چندان شود. می توان گفت که غرفه سازی و طراحی آن نقش بسیار مهمی در موفقیت بین رقیبان در نمایشگاه ها دارد. هرچی این طراحی چشم گیر تر و مناسب با نوع محصولات و برند چند شرکت باشد، محصولات بهتر دیده میشوند.
  بعضی اوقات صاحبان کسب و کار و خدمات از طراحی پیش ساخته در غرفه های خود استفاده می کنند. اگرچه این مورد هزینه های بیشتری را به همراه دارد ولی آنان به دنبال بهتر دیده شدن محصولات و برند خود هستند. بنابراین از تمام بودجه خود برای این کار استفاده می‌کنند.
  همانطور که می‌دانید شرکت در نمایشگاه های داخلی و بین المللی و حتی قاره ای برای همه صاحبان کسب و کار یک رقابت می باشد و همینطور یک نمایش تبلیغاتی بسیار بزرگ به شمار می آید.
  شما می‌توانید با یک شرکتی که تجربه زیادی در مسئله غرفه سازی نمایشگاه دارد و همینطور از کادر مجرب با سابقه درخشان برخوردار است، کار کنید و از بابت کیفیت کار خیالتان راحت باشد و برای حضور در نمایشگاه با خیال راحت آماده شوید.
  مراحل تایید غرفه سازی برای نمایشگاه


  یکی از عاقلانه ترین کارهایی که هر شرکت باید برای معرفی محصولات و برند خود انجام دهند این است که در نمایشگاهی غرفه به پا کند. شرکت در نمایشگاه و غرفه سازی ارزان مشمول یکسری قوانین و مراحلی می باشد که در ادامه شما را با آنها آشنا می کنیم:
  توجه داشته باشید که که اگر قرار است برای طراحی غرفه سازی از پیمانکاری کمک بگیرید حتماً می بایست شرکت پیمانکار در لیست مجاز شرکت های سهامی نمایشگاه وجود داشته باشد. پیمانکار باید معرفی نامه کتبی خود را از شرکتی که با آن قرارداد بسته است، را ارائه کند. علاوه بر این نام مهندسی که مسئولیت این کار را به عهده گرفته به همراه آدرس و شماره تلفن آن نیز باید درج شود.
  یکی از مهم ترین مراحل در گرفتن مجوز غرفه سازی ارائه ضمانتنامه می باشد زیرا که خیلی از غرفه داران برای برپایی غرفه خود تخلف می‌کنند. مبلغ داخل ضمانت‌نامه به متراژ غرفه بستگی دارد. این ضمانت نامه به شکل امانت نزد قسمت فنی ستاد نمایشگاه نگهداری می شود.
  مورد دیگری که وجود دارد این است که شرکت پیمانکار بایستی پروانه نظام مهندسی خود را به همراه داشته باشد و فرم های موجود برای تعهد غرفه سازی را امضا کند و بر قوانین نمایشگاه متکی باشد.
  برای داشتن مجوز غرفه سازی بایستی مجوز لازم را داشته باشید. توجه داشته باشید که ستاد برگزاری نمایشگاه تاریخ هایی را تعیین می کنند تا طرح های غرفه های شما را بررسی کند و نتایج را اعلام کند.
  نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که بایستی برای غرفه موردنظرتان ثبت نام انجام دهید. زیرا احتمال دارد غرفه ای که شما در نظر دارید را پس از مدتی به شخصی دیگر اختصاص دهند. بهتر است مطلب رنگ های مناسب در غرفه سازی برای نمایشگاهرا نیز بخوانید.
  بعد از دریافت مجوز غرفه سازی شما هیچ حقی ندارید که طرح خود را عوض کنید زیرا در صورت عوض کردن طرح تخلف کرده‌اید و برگزار کننده نمایشگاه این اجازه را دارد که غرفه را تخریب کند.
  نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که زمان اخذ مجوز بایستی متراژ غرفه خود را در نظر داشته باشید زیرا غرفه هایی با متراژ کمتر از ۲۴ متر مربع بایستی از طرح‌های پیش ساخته استفاده کنند.