Loading...

• +1
    مامان مریم و آرمان جون
    مامان مریم و آرمان جون
    سه شنبه 30 مهر 1392 - 02:14

با تنبلی کودکم در خانه چه کنم؟ (891 بازدید)

والدین مطرح میکنند فرزندی دارم که خیلی تنبل است و هیچ انگیزه و انرژی ندارد چطور اورا به تحرک وا دارم؟
    بندرت پیش می آید که کودکی تنبل باشد کودکان بیشتر طبق عادتشان عمل میکنند
    .والدین باید هدفی برای فرزندان نسبت به سن آنها تعیین کنند وباعث انگیزش در فرزندان شوند.
    علاقه ، شور و نشاط وهیجان چیزی است که معمولا سطح انرژی کودک را بالا میبرد و او را به انجام فعالیتهای دیگر می کشاند. برخی از کودکان هستند در اجتماع به خصوص در مدرسه بسیار پر تحرک هستند ولی در منزل بسیار تنبل. برای اینگونه کودکان باید در اوقات بیکاریشان نسبت به سنشان برنامه ریزی کرد طوری که برای آنها جذاب باشد.کودکی که بیش از دو ساعت به تماشای تلویزیون می نشیند این نوعی عادت است که اعتیاد آور است و در ضمن باعث مکث ذهنی می شودکه بسیار باید دقت شود.
    برخی از کودکان به علت ورزش نکردن و عادات غذایی بد،دچار کسالت میشوند.برای اینگونه کودکان شرایطی مهیا شودکه بتوانند خلاقیت داشته باشند .
    برخی از والدین هستند که در منزل بسیار به فرزندان خود بکن نکن میکنندهمین امر باعث میشوداعتماد به نفس کودک تخریب شود و دیگرمایل نیستنددر منزل فعالیتی داشته باشند.کودکانی که بیش از حد ناراحت هستند ،احساس تنهایی وافسردگی دارند اگر با این روشها کسالت او بر طرف نشد به مشاور خانواده مراجعه کنید.
    سایتی مناسب برای جوونای توی خونه.کلوپ جوونا با موضوعات مفید و سرگرم کننده برای جوونا. www.javonpasand.ir سایت دخترمه حتما سر بزنید.
  • مامان امیرارشا
    مامان امیرارشا
    سه شنبه 30 مهر 1392 - 08:01
    خیلی خوب بود کاش یکم بیشتر و راهکارهای زیادتری می گفتید حتی انواع بازی برای سن های مختلف رو اگه براتون مقدوره بگید
    پسرم.. بدون تو حتی سراغ نفس کشیدن هم نمی رم
  • گلهاى بهشتى
    گلهاى بهشتى
    سه شنبه 30 مهر 1392 - 14:24
    بعضی کودکان برای شیطنت و بازی تنبل نیستند اما برای کاری که والدین از آنها میخواهند خسته و تنبل میشوند!! (:| در این مورد صحبت کنید لطفا :)
    ربنا هب لنا من ازواجنا وذریاتنا قرة اعین... پروردگارا همسران و فرزندان ما را روشنی چشم ما قرار ده... سوره فرقان آیه 74
  • مامان مریم و آرمان جون
    مامان مریم و آرمان جون
    سه شنبه 30 مهر 1392 - 20:03
    در پاسخ به مادر سه فرزند
    با تشکر از شما .1- در مقابل کارهایی که کودک طبق نظر شما انجام میدهد به او پاداش دهید تا باعث انگیزه در او شود.
    2-قاطعیت نشان دهید . 3-از کلمه باید استفاده نکنید. 4-وقت معینی برای کاری که از او میخواهید مشخص کنید.
    درخواست های خود را به صورت ساده و قابل فهم بیان کنید. فرزندتان ممکن است شما را نادیده بگیرد، به این دلیل که نمی فهمد از او چه چیزی می خواهید. سعی کنید دستوراتتان تا حد ممکن ساده باشد و بیشتر از سه یا چهار مرحله نباشد.[/b]
    سایتی مناسب برای جوونای توی خونه.کلوپ جوونا با موضوعات مفید و سرگرم کننده برای جوونا. www.javonpasand.ir سایت دخترمه حتما سر بزنید.
  • گلهاى بهشتى
    گلهاى بهشتى
    سه شنبه 30 مهر 1392 - 20:20
    سپاسگذارم
    ربنا هب لنا من ازواجنا وذریاتنا قرة اعین... پروردگارا همسران و فرزندان ما را روشنی چشم ما قرار ده... سوره فرقان آیه 74

---

مشاوره، آموزش و ساخت فروشگاه اینترنتی