Loading... • im.gh
  im.gh
  چهارشنبه 18 بهمن 1396 - 23:21

  متخصص بارداری (85 بازدید)


  پزشکی امروزه در سطوح پیچیده ای تدریس می شود و علاقمندان به رشته پزشکی بسیار زیاد هستند. علم پزشکی به نقاط مختلف بدن منتهی می شود و همانطور که میدانید رشته پزشکی دارای زیر شاخه های بسیار زیادی می باشد. زنان و زایمان یکی از زیر شاخه های رشته پزشکی می باشد. بهترین دکتر متخصص زنان و زایمان فعالیت می کنند، آشنایی کامل به دستگاه تناسلی بانوان دارند و از تمامی نکات، ساختار و علائم در این زمینه آگاه هستند.بهترین متخصصین زنان و زایمان دارای مدرکی به نام MD می باشند. پزشکان زنان و زایمان در زمینه بیماری های رحم و …. نیز متخصص بوده و بهترین گزینه برای مشاوره و درمان و حتی جلوگیری از ابتلا شدن به مشکل های جدی در این زمینه هستند
  بهترین دکتر متخصص زنان و زایمان کیست؟
  تخصص زنان و زایمان یکی از رشته­ های بالینی است که به پیشگیری، تشخیص، درمان و پیگیری بیماری­ های دستگاه تناسلی و پستان زنان و عواملی که بر سلامت این اعضا تاثیر می­ گذارد و همچنین مراقبت و مداخله طبی و جراحی مناسب در دوران بارداری و زایمان طبیعی، می­ پردازد.
  از سال 1330 بخش جراحی ‏های زنان به تدريج در بخش ‏های زنان و زايمان بيمارستان گوهرشاد تشکيل و به بيمارستان امام خميني منتقل شدند. همچنين در شهرهاي تبريز (1326)، شيراز (1335)، اهواز (1347) و مشهد (1336) بخش‏ های زنان و زايمان تأسيس شدند. در سال 1342 گروه آموزشی بيماری‏ های زنان و زايمان تشکيل شد.
  براساس گزارش سازمان جهانی بهداشت، سهم متخصصين به جمعيت به طور متوسط، يک نفر به ازاي هر 20 هزار نفر جمعيت برآورد مي ‏شود. تعداد نياز به اين تخصص در کشور برای حال حاضر 3500 نفر و برای 10 سال آينده، حدود 4000 نفر خواهد بود. در حال حاضر حدود 2500 نفر متخصص اين رشته در کشور مشغول خدمت هستند.
  بيشترين کارهايی که در بخش زنان به دستياران اين رشته آموزش داده مي‏ شود، عبارتند از: زايمان واژينال طبيعي با يا بدون اپيزيوتومي، زايمان واژينال غيرطبيعی (فورسپس، وکيوم و بريچ)، انواع سزارين، مراقبت از حاملگی ‏های پرخطر، سرکلاژ، کورتاژ تخليه ‏ای، کورتاژ مول، هيسترکتومی (ابدومينال و واژينال)، حاملگي اکتوپيک، سيستکتومی تخمدان و ميومکتومی.
  پزشکی زنان یا بیماری های زنان و زایمان، یکی از رشته‌های تخصصی پزشکی می‌باشد. تشخیص و درمان بیماری های زنان مانند قاعدگی دردناک، اختلالات قاعدگی، سرطان های رحم، سرطان تخمدان، سرطان گردن رحم، سرطان واژن، نزدیکی دردناک، کیست تخمدان، پیچ خوردگی تخمدان، عفونت دستگاه تناسلی (واژینیت) و ... در این رشته مورد بحث قرار می‌گیرند.
  همچنین حاملگی، سیر و کنترل آن و انجام زایمان طبیعی یا سزارین و عوارض آن نیز در این بخش قرار دارند. بیماریهایی مانند اکلامپسی و پره اکلامپسی، حاملگی نابجا، تهدید به سقط، جداشدن جفت، زایمان دشوار و ... یکی از زیر شاخه های پزشکی زنان ، Cosmetic Gynecology می باشد و جراح زیبایی زنان مبادرت به انجام جراحی هایی نظیر پرینورافی ( تنگ کردن واژن ) ، لابیاپلاستی ( کوچک کردن لبه های خارجی واژن ) و تزریق چربی در لابیاماژور و واژن می نماید.
  در فرانسه و سوئیس و اکثر کشورهای اروپائی اکثریت خانم های حامله به بیمارستان های دانشگاهی-دولتی مراجعه میکنند.و در طول تمام بارداری توسط خانم های ماما معاینه می شوند، و فقط دو بار توسط انترن بیمارستان "پزشک در حال تخصص"ویزیت می شوند مگر در "حاملگی های غیر عادی" و با شروع درد زایمانی یا پاره شدن کیسه آب به بیمارستان مربوطه در محل زندگی خود مراجعه می کنند و مامای بیمارستان عهده دار زایمان و پیشرفت آن می شود. و در صورت برخورد با اشکال در پیشرفت زایمان به پزشک زنان اطلاع می دهد.
  اما تخصص پزشک زنان و زایمان بدان معنی نیست که بهترین دکتر متخصص زنان و زایمان تنها در زمینه دستگاه تناسلی زنان اطلاعات دارد بلکه تمامی متخصصین زنان و زایمان در زمینه مراقبت های بارداری، حفاظت از سلامتی کودک و ….. تمام اطلاعات لازم و مکفی را در اختیار بیماران خود قرار می دهند.
  شایان ذکر است که در زنان بی اعتنا بودن به این مسئله می تواند مشکلات جدی ای را بوجود بیاورد.
  برای مطالعه بیشتر
  بهترین دکتر متخصص جراح ارتوپد
  بهترین دکتر متخصص طب سوزنی
  بهترین دکتر متخصص طب سنتی
  بهترین دکتر متخصص تغذیه
  بهترین دکتر متخصص گوش و حلق و بینی
  سایت من