Loading... • zahra01
  zahra01
  دوشنبه 6 دی 1400 - 20:31

  5 دلیل شایع برای دردهای پس از ایمپلنت دندان (38 بازدید)

  %DA%86%D9%87-%D8%A7%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%AF%DB%8C%D8%AF%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A8%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D9%85%D9%BE%D9%84%D9%86%D8%AA-%D8%AF%D9%86%D8%AF%D8%A7%D9%86-%D9%87%D8%B3%D8%AA%D9%86%D8%AF%D8%9F.jpg
  اگر برای دندان هایی که به دلایل مختلف مثل : پوسیدگی، شکسته شدن و ... از دست داده اید، به دنبال متخصص ایمپلنت در شمال تهران و یا سایر نقاط کشور هستید، حتما به مطالعه و بررسی در زمینه کاشت دندان پرداخته اید. شاید با دیدن مراحل این عمل جراحی و با اندیشیدن به این موضوع که قرار است یک قطعه فلزی در زیر لثه شما قرار گرفته شود، احساس درد و کمی دلهره به سراغتان بیاید؛ اما بهتر است بدانید که شما در حین عمل، احساس ناخوشایندی نخواهید داشت و به طور معمول احساس درد، پس از عمل و بین 10 تا 14 روز طول خواهد کشید.
  گاهی اوقات پس از انجام کاشت دندان، توسط متخصص ایمپلنت در شمال تهران و یا سایر نقاط دیگر و پس از تحمل درد ناشی از آن، که گفتیم نهایتا تا 14روز طول می کشد عده ای ممکن است همچنان احساس ناراحتی داشته باشند! بنابراین می خواهیم بدانیم که دلایل طولانی شدن درد پس از ایمپلنت دندان چیست؟ دانستن این نکات به شما کمک می کند تا با رعایت اصول بهداشتی و مراقبت های لازم، از مشکلات بعد از عمل در امان باشید تا به خوبی مراحل نقاهت و درمان را پشت سر بگذارید. پس با ما همراه باشید.
  همان طور که می دانید پس از هر عمل جراحی، رعایت اصول مراقبتی ضروری است. موفقیت آمیز بودن عمل جراحی ایمپلنت دندان، توسط متخصص ایمپلنت در غرب تهران یا مناطق دیگر هم منوط به رعایت نکات مهم و مراقبت های لازم می باشد. البته لازم به ذکر است که امروزه با پیشرفت تکنولوژی و ابزارهای پیشرفته که در پزشکی مورد استفاده قرار می گیرند، عفونت ناحیه ایمپلنت، اتفاقی نادر است. در هر صورت لازم است بدانید که در صورت مشاهده عفونت، به مرکز متخصص ایمپلنت در غرب تهران و یا مناطق دیگر مراجعه نمایید تا دچار عوارض بعدی آن، که درد شدید خواهد بود، نگردید.
  مراقبت های بعد از ایمپلنت
  می دانیم هنگامی که عضوی از بدن دچار شکستگی می گردد، گچ گرفته می شود تا از حرکت و تکان دادن آن جلوگیری گردد. یک متخصص ایمپلنت در شمال تهران یا نقاط دیگر هم پس از انجام کاشت دندان، از بیمار می خواهد که برای جوش خوردن پایه ایمپلنت با استخوان فک، به مدت 8تا 12 هفته جوانب احتیاط را رعایت نماید. در صورتی که به این نکات توجه نکنید، احتمال جا به جایی ایمپلنت وجود خواهد داشت! با لق شدن ایمپلنت، درد شدیدی را تجربه خواهید کرد.بنابراین حتما توصیه های متخصص را جدی بگیرید تا عمل ایمپلنت دندانتان با موفقیت صورت بگیرد.پس به مراکز متخصص ایمپلنت در شمال تهران مراجعه کنید.
  از دیگر نکات مهم که باید آن را در نظر داشته باشید، پرهیز از فشار بیش از حد به ایمپلنت می باشد. به طور معمول متخصص ایمپلنت در غرب تهران یا دیگر نقاط کشور، از بیمار می خواهد که طی یک دوره مشخص، از خوردن و جویدن غداهای سفت خودداری نماید تا به این ترتیب مانع ایجاد فشار پایه ایمپلنت روی استخوان فک گردد. در صورتی که به این نکات توجه نکنید با ایجاد فشار روی استخوان فک، لثه اطراف ایمپلنت دچار التهاب شده و به دنبال رشد باکتری در آن، سبب بروز بیماری پریودنتال خواهید شد. در نهایت این امر، احساس درد شدید در ناحیه ایمپلنت و خونریزی و متورم شدن لثه را به دنبال خواهد داشت. پس سریعا به متخصص ایمپلنت در شمال تهران مراجعه کنید.
  درست است که ایمپلنت دندان مثل دندان طبیعی دچار پوسیدگی نمی گردد، اما لازم است که به بهداشت دهان و دندانتان توجه ویژه ای داشته باشید؛ چرا که در صورت تمیز نکردن ذرات غذا در دندان های مجاور و یا محیط دهانتان، ممکن است سبب ایجاد عفونت در لثه شوید! بنابراین حتما به توصیه متخصص ایمپلنت در غرب تهران یا مناطق دیگر توجه نمایید. بهتر است مطلب عمل زیبایی بینی بعد از ارتودنسی دندان باشد یا قبل از آن؟ را نیز بخوانید.
  مسواک زدن و استفاده از دهانشویه و نخ دندان به تمیزی دندان هایتان کمک زیادی می نماید و سبب می شود دچار درد های شدید ایمپلنت دندان نشوید. همچنین از انجام فعالیت های شدید بدنی پرهیز نمایید و سعی کنید تا با استراحت کافی، از ایجاد مشکلات بعدی مانند عفونت و درد جلوگیری به عمل آورید.