Loading... • پایا دما
  پایا دما
  یکشنبه 6 آبان 1397 - 18:01

  درمان فیستول مقعد توسط دکتر فیستول بدون درد و خونریزی و بازگشت (259 بازدید)


  فیستول مقعد به ندرت ممکن است بدون درمان زخم ایجاد شده التیام یابد. در اغلب موارد، جراحی برای حذف فیستول مورد نیاز است. بسته به نوع فیستول مقعد (ساده یا پیچیده) و موقعیت آن چندین تکنیک استفاده می‌شود که عبارتند از فیستولوتومی، استن، فلپ آدوانسمنت و پلاگین بیولوژیکی.
  اکثر روش‌های جراحی فیستول مقعد را می توان به صورت سرپایی و بدون نیاز به بستری انجام داد.
  در فیستول‌های بزرگ و عمیق ممکن است نیاز به مدتی مراقبت پس از جراحی در بیمارستان باشد. معمولاً بیماران می‌توانند در همان روز بعد از عمل جراحی به خانه برگردند، با این حال، نیاز به استراحت برای حداقل چند روز بعد از عمل جراحی برای کمک به روند بهبود وجود دارد. هر یک از تکنیک‌های جراحی مزایا و معایبی به همراه دارند که با توجه به موقعیت و محل قرارگیری فیستول توسط پزشک انتخاب می‌‌شوند، این روش‌‌ها شامل:
  فیستولوتومی: روشی است که در ۸۵ الی ۹۵ درصد موارد استفاده شده و به صورت یک برش باز در تمام طول فیستول به منظور بررسی و رفع آسیب‌های وارده به تمامی قسمت‌ها انجام می‌شود. در این روش پوست و عضله‌ی تونل موجود کامل باز شده و اجازه‌ی ترمیم فیستول از داخل به خارج را می‌دهد و پس از مدتی تبدیل به یک شیار می‌شود. یک الی دو ماه زمان نیاز است تا زخم ناشی از جراحی بهبود یابد.
  تکنیک استن: این روش سابقه‌ی دیرینه در درمان فیستول مقعد دارد که در روش سنتی با موی دم اسب یا کتان انجام می‌شده است. در فیستول‌های پیچیده‌تر که در قسمت‌های بالایی قرار گرفته و قسمتی از عضله اسفنکتر را نیز درگیر کرده است، یک نخ بخیه یا لوله‌ی باریک ویژه‌ی تخلیه را برای حداقل شش الی دوازده هفته در فیستول قرار می‌دهند تا به تخلیه‌ی کامل چرک و بهبود فیستول کمک کند. سپس در صورت لزوم جراحی قطعی مورد نیاز انجام می‌شود. این روش برای افراد در معرض خطر ابتلا به بی‌اختیاری مقعدی از جمله بی‌اختیاری گاز روده مناسب است. گاهی اوقات چندین جراحی مورد نیاز دارد.
  روش فلپ آدوانسمنت: این گزینه معمولاً در فیستول پیچیده مورد استفاده قرار می‌‌گیرد که برای افراد در معرض خطر بی‌اختیاری مقعدی کاربرد دارد. با استفاده از قسمتی از بافتی که از رکتوم یا پوست اطراف مقعد برداشته شده است، فیستول را ترمیم می‌کنند. میزان عود گزارش شده از این روش ۵۰ درصد است. شرایط خاصی، مانند بیماری کرون، بدخیمی و سیگار کشیدن احتمال شکست را افزایش می‌دهد. در حد خفیف تا متوسط نیز بی‌اختیاری مقعدی از آن گزارش شده است.
  پلاگین بیولوژیکی: یک پلاگین مخروطی شکل ساخته شده از بافت انسانی (مخاط روده انسانی) که برای جلوگیری از باز شدن داخلی فیستول مقعد استفاده می‌شود. این پلاگین را با بخیه به سر داخلی فیستول مقعد متصل می‌کنند. بافت جدید معمولاً در اطراف پلاگین رشد می‌کند و به درمان فیستول کمک خواهد کرد. این روش هیچ خطری برای بی‌اختیاری مقعدی ندارد و میزان مؤفقیت این روش بیش از ۸۰ درصد است اما میزان مؤفقیت بلند مدت آن نامشخص و احتمالاً کمتر از ۵۰ درصد است. این روش نیاز به بستری ۲۴ ساعت در بیمارستان دارد. این تکنیک با خطر بیشتری عوارضی مانند درد، تشکیل آبسه و یا احتمال جابجایی پلاگین همراه است.
  ما می دانیم که معاینه ی مقعد و جراحی برای هیچ کسی خوشایند نیست. در چنین شرایطی که درد و خونریزی امور روزمره ی زندگی بیماران را مختل کرده است پیدا کردن یک دکتر فیستول خوب و قابل اعتماد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
  اگر برای درمان فیستول مقعدی خود به دنبال یک دکتر فیستول خوب و با تجربه هستید و اگر می خواهید مشکلات خود را بدون درد و خونریزی ناشی از عمل جراحی برای همیشه به پایان برسانید شناخت ویژگی های یک دکتر فیستول خوب دارای اهمیت میباشد، میتوانید برای مشاهده این مقاله اینجا کلیک کنید.
  سایت من پایادما ارائه دهنده محصولات جدید، اطلاعات فنی و تخصصی مفید درباره محصولات تاسیسات و مناسب ترین قیمت ها https://payadama.com/
 • ندا
  ندا
  سه شنبه 11 تیر 1398 - 15:50

  علائم و نشانه های فیستول مقعدی
  فیستول[/b] با علائم و نشانه های متفاوتی همراه است.بسته به اینکه بیماری در چه مرحله ای قرار دارد و چقدر پیشرفت کرده است در افراد مختلف با علائم و نشانه های متفاوتی همراه است.
  علائم و نشانه های عمومی فیستول مقعدی به شرح زیر است :
  وجود
  التهاب[/b] در اطراف مقعد که به علت عفونت و چرک ناشی از تخریب بافت های اطراف مقعد به وجود می آید .
  احساس
  درد شدید[/b] و نبض دار در اطراف مقعد که با تغییر حالت و نشستن بیشتر می شود .
  خروج ترشحات چرکی و خون آلود از اطراف ناحیه ی مقعد و از سوراخ فیستول
  خروج ترشحات بدبو که همان ترشحات ناشی از مدفوع است که از طریق فیستول به سطح پوست راه پیدا کرده است .
  ایجاد آبسه های مکرر در مقعد
  وجود
  تب[/b] که به علت عفونت و چرکی است که در محل فیستول ایجاد شده است . اگر میزان عفونت بالا باشد بدن درگیر ضعف ، بیحالی و خستگی می شود .
  بی اختیاری در دفع مدفوع و گاز روده که در برخی موارد فیستول ممکن است رخ دهد .
  وجود
  سوراخ قابل رویت[/b] در ناحیه ی فیستول
  این موارد از کلی ترین نشانه ها و علائم فیستول مقعد به شمار می روند . با مشاهده ی هر کدام از این علامت بهتر است که سریعا برای معاینه ی بیشتر به پزشک مراجعه کنید . علائم و نشانه های فیستول مقعدی با بسیاری از علائم سایر بیماری مقعدی و گوارشی مشابه است به همین دلیل بهتر است که برای تشخیص دقیق ترحتما به پزشک متخصص مراجعه کنید .
  سایت من https://vanaklaser.ir/ https://jarah.clinic/
 • saramemar
  saramemar
  سه شنبه 2 مهر 1398 - 15:16
  خواهر من مشکل هموروئید داشت که خیلی اذیت شد اخرش رفت پیش دکتر ستوده نیا با لیزر درمان کرد . بدی این دردا اینه که خیلی دیر اقدام میشه برای درمان .