Loading...

• shekufe
    shekufe
    سه شنبه 18 اردیبهشت 1397 - 01:09

پولیپ بینی چیست و چگونه درمان می شود؟ (1010 بازدید)

در غالب موارد، پولیپ‌های بینی پایه دار و متعدد بوده و در داخل هر دو بینی ظاهر می شوند، هر چند که ممکن است فقط در یک بینی و به طور منفرد نیز دیده شوند. ظاهر پولیپ های بینی شبیه دانه های انگور است.
    اگر پزشک با وسیله ای این پولیپ ها را لمس کند، متحرک هستند یعنی با لمس می توان آنها را جابجا کرد و ضمنا لمس آنها دردناک نیست.
    در مواردی که پولیپ خیلی بزرگ شود، از سوراخ بینی نیز قابل رویت است و گاهی می تواند از پشت بینی وارد حلق شود و اگر بیمار دهانش را باز کند، در داخل حلقش قابل رویت باشد.
    پولیپ بینی تا هنگامی که کوچک است علامتی ندارد، اما وقتی بزرگ شد، اصلی ترین علامت آن انسداد بینی است.
    قبل از آنکه سایر علائم پولیپ بینی را مطرح کنم، لازم می دانم دو عملکرد اصلی بینی را مورد تاکید قرار دهم. این دو عملکرد عبارتند از :
    الف) انتقال هوا از بینی به ریه و تهویه آن
    ب) بینی به عنوان محلی برای درک بوهای مختلف
    هوا در حین عبور از بینی به سمت ریه، گرم و مرطوب شده و ذرات گردوغبار موجود در آن گرفته شده و تمیز می شود. ضمنا بینی خط مقدم مقابله سیستم ایمنی بدن با ذرات موجود در هوای استنشاقی است.
    نکاتی که باید بیمار بداند
    1 – پولیپ از طریق داخل سوراخ های بینی برداشته می شود. لذا هیچ گونه برشی روی صورت یا بینی شما داده نمی شود و با این عمل شکل ظاهری بینی شما فرقی نمی کند.
    2 – معمولا پولیپ بینی با سینوزیت همراه است که می توان هم زمان جراحی آندوسکوپی سینوس را نیز انجام داد.
    3 – در صورت لزوم، جراحی پلاستیک بینی، جراحی اصلاح انحراف تیغه بینی و یا کوچک کردن شاخک های بینی را نیز می توان به طور همزمان با برداشتن پولیپ انجام داد.
    دکتر متخصص جراحی بینی باید در هنگام جراحی عمل بینی دقت لازم را برای برداشتن پولیپ ها داشته باشد.
  • گندم
    گندم
    یکشنبه 28 مرداد 1397 - 00:49
    من بینیم پولیپ داره کجم هست دنبال یه دکتر خوب می گردم کسی می تونه کمکم کنه ؟
  • nazi
    nazi
    یکشنبه 28 مرداد 1397 - 00:49
    من بینیمو الان 9 ماهه پیش دکتر ابیانه عمل کردم واقعا کارش حرف نداره خیلی کارش درسته حلالش باشه
    خیلی تمیز کار میکنه
  • sara97
    sara97
    یکشنبه 28 مرداد 1397 - 00:50
    گندم گفته:
    گندم جون برو پیش دکتر ابیانه من با کلی تحقیق و پرس و جو رفتم پیش ابیانه واقعا کارش خیلی خوبه و اصلا به مشکلی بر نمی خوری چه از لحاظ زیبایی و چه تنفس
  • گندم
    گندم
    یکشنبه 28 مرداد 1397 - 00:52
    lovely97 گفته:
    گندم گفته:
    می دونید مطبش کجاست من خونمون سمت شرق تهران هست دوست دارم نزدیک باشه
    گندم جون برو پیش دکتر ابیانه من با کلی تحقیق و پرس و جو رفتم پیش ابیانه واقعا کارش خیلی خوبه و اصلا به مشکلی بر نمی خوری چه از لحاظ زیبایی و چه تنفس
  • sara97
    sara97
    یکشنبه 28 مرداد 1397 - 00:54
    گندم گفته:
    lovely97 گفته:
    گندم گفته:
    گندم جون دکتر ابیانه سمت غرب مطب داره به نظر من ارزش داره بیایی چون از شهرستان می اومدن پیشش اون موقع که من عمل کرده بودم و میرفتم اونجا
  • nazi
    nazi
    یکشنبه 28 مرداد 1397 - 01:19
    lovely97 گفته:
    گندم گفته:
    lovely97 گفته:
    گندم گفته:
    گندم جون دکتر ابیانه سمت غرب مطب داره به نظر من ارزش داره بیایی چون از شهرستان می اومدن پیشش اون موقع که من عمل کرده بودم و میرفتم اونجا
    خدایی تو که عمل کردی قبول داری کارش خیلی درسته من با این که 9 ماهه میگذره باز ورم داره ولی خیلی میگن کجا عمل کردی
  • النا
    النا
    شنبه 3 آذر 1397 - 19:42
    مدت هست پلیپ بینی داره من رو آزار می ده. شنیدم میشه سوزوندش بدون جراحی. کسی اطلاعات در این مورد داره؟؟
    سایت من
  • saramemar
    saramemar
    چهارشنبه 3 مهر 1398 - 07:05
    دوستم پولیپ داشت خیلی اذیتش می کرد و به مرور بزرگم شده بود . دودل بود بره عمل کنه یا نه . تا اینکه یکی از بچه های دانشگاهو دیدیم که عمل کرده بود تو کرج پیش دکتر عباس نوروزی . به ما هم پیشنهاد کرد که بریم پیشش. الان دوستم چند ماهه عمل کرده . راضیه ام هست . برای پولیپ اگه بزرگ شده باشه باید عمل کنی . حالا اگه انحرافم داری با دکتر صحبت کن شاید بیتونی عمل زیبایی ام داشته باشی.

---

مشاوره، آموزش و ساخت فروشگاه اینترنتی