Loading... • نهال
  نهال
  یکشنبه 6 خرداد 1397 - 17:09

  ارتودنسی دیمون (259 بازدید)


  ارتودنسی دیمون
  چیست؟
  تمایل به زیبایی یکی از فضیلت*های انسانی است. داشتن لبخندی زیبا باعث افزایش اعتماد بنفس می*شود. برای رسیدن به زیبایی باید دندان*های یک*دست و سالمی داشت. روش*های متنوعی برای بدست آوردن دندان*های مرتب وجود دارد. بسیاری از افراد با ارتودنسی سنتی به*دلیل براکت*های فلزی براق موافق نیستند. ارتودنسی دیمون یکی از روش*های درمان ناهنجاری دندانی است. در این نوع روش اصلاحی برخلاف ارتودنسی سنتی نیازی به کش برای وصل شدن براکت*ها نیست. براکت*های ارتودنسی دیمون دارای قفل و بست است و هیچ کشی به روی دندان قرار نمی*گیرد. در بسیاری از روش*های اصلاح ناهنجاری دندانی، دندانپزشک مجبور است یکی از دندان*ها را بکشد اما روش دیمون این مشکل را حل کرده و طول درمان را کاهش داده است. سیستم ارتودنسی دیمون مدت زمان ویزیت بیمار را کم کرده و بیمار در طول مدت درمان نسبت به روش*های دیگر کمتر به دندانپزشک مراجعه می*کند.

  ارتودنسی دیمون

  سیم حافظه*ای براکت ارتودنسی دیمون
  سیستم ارتودنسی دیمون با شرایط راحتی که ایجاد می*کند بیمار احساس ناراحتی نمی*کند و در زمان کوتاهی به نتیجه مطلوب خواهد رسید. براکت*های دیمون قابلیت باز و بسته شدن خودکار دارند. به مرور زمان طی تغییر حالت دندان براکت*های بدون کش دیمون به صورت طبیعی حرکت می*کنند. سیم حافظه*ای که در داخل براکت*های دیمون قرار می*گیرد نیروی کمتری به دندان وارد می*کند که این باعث می شود بیمار ناراحتی کمتری را احساس کند. این سیستم نسبت به براکت*های سنتی از نیروی کمتری استفاده می*کند. بهداشت دندان*ها در ارتودنسی دیمون آسانتر است زیرا در این سیستم بجای الاستیک دور براکت*ها از درب های کشویی استفاده می*شود. همچنین این روش سبب تسهیل درمان بیمارانی می*شود که علی رغم نامرتبی دندانی زیاد به صلاحدید متخصص ارتودنسی تحت درمان بدون کشیدن قرار گیرند.
  کاهش ملاقات بیمار با پزشک در درمان با ارتودنسی دیمون
  بیمار می تواند براکت*های شفاف و یا فلزی را انتخاب کند. این انتخاب به خود بیمار بستگی دارد. مسلما براکت*های شفاف از نظر ظاهری کمتر جلب توجه می*کند بنابراین بیشتر مورد استقبال قرار می*گیرد. دوره*ی درمان با ارتودنسی دیمون نسبت به سیستم سنتی 2 تا 7 ماه زودتر تمام می*شود. در این روش تعداد ملاقات با پزشک کمتر می*شود. ملاقات*های ۱۰ هفته یکبار برای این روش ارتودنسی کافی است این در حالی است که در روش ارتودنسی سنتی هر چهار هفته یکبار باید بیمار با پزشک ملاقات کند. در روش دیمون اُرینگ برای نگه داشتن وایر*ها استفاده نمی*شود که نیاز به تعویض و چکاپ مکرر داشته باشد. عملکرد ارتودنسی دیمون افزایش تدریجی نیروها است.
  درمان با ارتودنسی دیمون
  عدم کشیدن دندان در ارتودنسی دیمون
  با توجه به فشار کمتری که در این روش بر دندان*ها وارد می*شود بنابراین درد آن کمتر و قابل تحمل*تر است. این روش اصطکاک کمتری ایجاد می*کند بنابراین ریشه های دندان آسیب نمی*بینند. به دلیل نداشتن کش در ارتودنسی دیمون تجمع باکتری ها کمتر بوده بنابراین دندان ها دچار زردی و یا لکه نمی*شوند. مزیتی که ارتودنسی دیمون دارد باعث بهبود فرم صورتی و لبخند بیمار می*شود. در بیشتر موارد ردیف شدن دندان*ها بدون کشیدن دندان، حالت بهتری به لب*ها و گونه*ها می*دهد. در صورتی*که کشیدن دندان غالبا باعث افت بافت*های نرم و مسن*تر جلوه دادن صورت بیمار می*شود. از طرفی، طبیعتا با افزایش سن، لب*ها نازک*تر می*شود. بنابراین باید از کشیدن دندان جلوگیری کرد. این*کار فقط با روش ارتودنسی دیمون امکان پذیر است. بیمار قبل از انتخاب روش باید با یک پزشک متخصص مشورت کند و بهترین روش درمانی را انتخاب کند.
 • saramemar
  saramemar
  جمعه 5 مهر 1398 - 16:43
  من ارتودنسی رو پیش دکتر محمود هاشمی رفتم چون سنم زیاد بود فکر نمی کردم چیز خوبی از آب دربیاد و فقط 4 تا دندون سالمو از دست می دم . اما باور کردنی نبود بعد از اینکه دکتر عکس دندونامو دید گفت اصلا لازم نیست دندون کشیده بشه . و بعد یه سال و خورده ای دندونام صاف و یه دست شد . ارتودنسی من ثابت بود و تو این زمان باهاشون زندگی کردم !!!