Loading...

• +29
    مارال
    مارال
    پنجشنبه 13 اردیبهشت 1397 - 07:30

همسرداری ۲ (1999736 بازدید)

ادامه پیچ یک رو‌اینجا ادامه میدیم
    چون‌تعداد صفحات زیاد شده بود وصفحه دیر بالا میومد دوباره ایجاد کردم
    خوش اومدین
    بگذریم وببخشیم بخاطر کسی که هرثانیه درحال بخشش است
  • مایده
    مایده
    سه شنبه 2 مرداد 1397 - 15:42
    سلام صبح بخیر
    مهربان جان خودم اصلا موافق جهشی خوندن پسرم نبودم. اما هیچ جوری حریف همسرم نشدم از یکسال قبل داره میگه والنم که معلم گرفته ومنو تو عمل انجام شده قرار داده ضمن سال تحصیلی گذشته چندین بار بحثش پیش امد ومنم همش میگفتم روی من حساب نکن من موافق نیستم ولی خوب همسرمو میشناسم اگه تصمیم گرفت کاری رو انجام بده انجام میده اگه من همکاری نکنم غر میزنه البته نه یبار دوبار یه سال و... تا روزی که زیر یه سقفیم هر روز وذهنیت بچه رو نسبت به من خراب میکنه که مامانت نخواست پیشرفت کنی و.. من معمولا تسلیم میشم وگرنه خودم هم موافق جهشی خوندنش نبودم البته مشاورهای زیادی همسرم گرفته خیلیها مخالف بودن ولی بعضیها هم موافق
  • مایده
    مایده
    سه شنبه 2 مرداد 1397 - 17:57
    من از این جهت مخالفم که هم به بچم وهم به خودم فشار میاد مدت یک ماه باید کتابهای یکسال رو بخونه وپسرم جز اون دسته از بچهایی است که خیلی بازیگوشه برای درس خوندن از این بابت واقعا واقعذ الان تو فشار هستیم
    ولی از این بابت که قراره با کسانی که از خودش بزرگترن سر یه کلاس باشه نه نگران نیستم مگه یکسال اختلاف سنی چقدر تفکراتشوت با هم متفاوته
  • +1
    |mahta|
    |mahta|
    چهارشنبه 3 مرداد 1397 - 05:31

گزیده ای از کتاب : کمند محبت ، سخنرانی های مرحوم حجة الاسلام خبازیان ، تدوین و تحقیق : سید حسن موسوی سبزواری
    خطابه دوم
    جانم آمد به لب از دوری یارم چه کنم ؟/روز و شب از غم او زار و نزارم چه کنم؟
    قابض روح چو خواهد که بگیرد جانم / اگر آن یار نیاید به کنارم چه کنم ..؟
    مرگ
    مرگ عبارت است از انتقال از داری به دار دیگر .
    از دیرباز این طرز فکر در میان بعضی از ابناء بشر بوده و حالا هم هست که خیال می کنند با مرگ ، همه چیز تمام می شود و انسان موجود ، معدوم می گردد و از حَیِز وجود ساقط می شود و همه هستی انسان محدود به همین چند صباحی ست که می خورد و می آشامد و نفس می کشد و بس.
    ولی انبیاء بزرگ الهی از همان اول که برای هدایت بشر آمده اند، بشر را از روز اول متوجه این نکته کرده اند که ؛ تو محدود به این جهان نیستی .
    انسان وقتی یقین پیدا کرد که ازین عالم به عالم دیگر خواهد رفت . – آن هم عالمی که نمی داند کجاست ، آن هم عالمی که از خصوصیاتش بی خبر است ،به طور اجمال فقط می داند که قرار است آنجا حساب پس بدهد – وقتی این را یقین پیدا کرد و فهمید
    ؛ باید مستعد شود ، باید آماده شو د وباید خودش را مهیا کند .
    سکرات موت
    یکی از مطالب خیلی مهم مربوط به مرگ ، سکرات مرگ است .
    و همه مردم می ترسند.طبیعی ست .هرکس به این مطلب توجه کند می ترسد. هرکس به این نکته توجه کند خائف خواهد بود ،که عجب یک روزی خواهد آمد که انسان در حالتی قرار خواهد گرفت که قوی ترین افراد هم نمی توانند او را از آن حال نجات دهند .هیچ کس نمی تواند .
    برای راحتی در این دنیا و در لحظه مردن و در برزخ و قیامت چه باید کرد ؟
    محور اصلی بحثمان را فراموش نکنید .در این روزها دنبال چه چیزی می گردیم و داریم دور چه چیز می چرخیم ؟ آن یک کلمه یادتان نرود ،همانی که دیروز مقدمه اش را برایتان چیدم .
    وقتی انسان متوجه شد که عالم بعد ، دنباله ی همین عالم است ،قهرا شکل زندگی جدیدش را خودش از همین الان محقق خواهد کرد .
    این مطلب به دلیل عقل و نقل ثابت است –که بعد ازین روایاتش را می خوانم –که انسان در این دنیا ، با هرکس انس داشته است،در لحظه جان دادن و در لحظه قبر و عالم برزخ و لحظه حشر و نشر و قیامت وحساب و کتاب و بهشت و جهنم
    - فرقی نمی کند هرکدام که برود- با همان انیسش محشور خواهد بود .یعنی خداوند متعال در تمام مراحل بین انسان و انیسش جدایی نمی اندازد ، نهایت «اِن جَنَةَ فَجَنَةُ وَ اِن ناراً فَنارٌ» .
    باید دید که انیس انسان به کجا خواهد رفت .کسی که انسان به او دل داده ،کسی که انسان خودش را وقف او کرده ،کسی که تمام وجودش متوجه به اوست . او کجا می رود ، انسان هم با او خواهد بود .
    بنابراین سکرات موت هم تکلیفش مشخص شد .لحظه برزخ و قبر هم تکلیفش روشن گشت
    . یعنی انسان می تواند از همین الان حساب کند ، من چگونه خواهم مرد . من در عالم برزخ چه حالی خواهم داشت ...؟
    از کجا می تواند بفهمد؟
    ادامه دارد ....
  • baraaan
    baraaan
    چهارشنبه 3 مرداد 1397 - 08:16
    سلام,باورم نمیشه اینجا انقد سوت و کور شده :(چرا نمیاین آخه :(مارال نباشه همین میشه دیگه هیییی :-<
    با خدا باش پادشاهی کن,بی خدا باش هرچه خواهی کن
  • هندوانه
    هندوانه
    چهارشنبه 3 مرداد 1397 - 08:33
    سلام،ده روز من نبودم همه چی بهم ریخته دوباره،قضیه چیه؟
    مارال جون امیدوارم مشکلت زود حل بشه،واسه همین چیزا من مخالف گسترش رابطه ها هستم،چون واسه خودم قبلا مشکل پیش اومده
  • +7
    چهارشنبه 3 مرداد 1397 - 09:27
    8-X
  • مایده
    مایده
    چهارشنبه 3 مرداد 1397 - 16:51
    سلام صبح بخیر
  • مایده
    مایده
    چهارشنبه 3 مرداد 1397 - 16:52
    رویا چرا تو شکلک هم بزاری لایکت بالاست هااااا چراااااا :*
  • نیلوپر
    نیلوپر
    چهارشنبه 3 مرداد 1397 - 18:51
    سلام.چیشده پری؟
  • مایده
    مایده
    چهارشنبه 3 مرداد 1397 - 20:28
    امروز میخوایم به نیت حاجت روایی همه بچهای گ وه وتاپیک وهمه جوانها وگرفتارها و....حدیث کسا بخونیم هر کس دوست داشت همراهی کنه از فردا هم به نیت بچهایی که شرکت میکنن میخونیم
  • خوشبخت
    خوشبخت
    چهارشنبه 3 مرداد 1397 - 21:11
    سلام خوبین؟چی شده چرا اینجا اینقدر سوت و کوره؟؟؟مارال چرا نمیاد دیگه
  • خوشبخت
    خوشبخت
    چهارشنبه 3 مرداد 1397 - 21:12
    همه چراغتون خاموشه یعنی هیچکس نیست؟؟
  • شالیزار
    شالیزار
    چهارشنبه 3 مرداد 1397 - 23:26
    سلام به همگی
    رویایی اینهمه سراغتو گرفتیم فقط ی شکلک گذاشتی اووووف بر تو .
    اعتماد حان چخبر خوبی
  • |mahta|
    |mahta|
    پنجشنبه 4 مرداد 1397 - 03:13
    :d سلام عصربخیر.عیدتون مبارک.انشاالله به زودی همتون مشهد مشرف بشین .
    من به کمک خدا سه روزه برنامه مو سفت و سخت شروع کردم . همه چی روی روال . انشاالله که همینطور بمونه . یک نمونه کار مثبتم دیروز این بود که شوهرم نون گرفت آورد خونه . بعد من شروع کردم به تعریف از نون . که وای چقدر خرید خوبی کردی. چه نونی به به دستت درد نکنه . ازونجایی که یه مدته اوضاع مالیمون روبراه نیست،شوهرم خیلی تعجب کرد و هی میگفت ممنونم ازت . مرسی . تازه الان دستم بسته س. ببخشید . منم هی میگفتم من که ازت کمکاری ندیدم . همیشه بهترین چیزارو میخری میاری . خلاصه خیلی کیف کرد . هی میگفت ممنونم ازت
    ;;)
  • |mahta|
    |mahta|
    پنجشنبه 4 مرداد 1397 - 03:16
    بچه ها میدونم حوصله تون نمیاداااا . ولی این کتابی که میذارمو بخونین . خیلی تذکرات خوبی میده .
    .
    پری چیشدی ؟ چه خبر ؟
    .
    شالی رابطه ها درست نشد ؟
    .
    مائده جون خووبی؟
  • شهرزاد
    شهرزاد
    پنجشنبه 4 مرداد 1397 - 04:23
    سلام
    باز رویایی ی شکلک میزاره
    خیلی وقته نهال خبری ازش نیس