Loading... • shahlamoradi
  shahlamoradi
  دوشنبه 18 شهریور 1398 - 03:56

  طرز تهیه کاچی با عسل (197 بازدید)


  یکی از دسرهای بسیار خوشمزه ما ایرانی ها کاچی نام دارد. هر چند این دسر را به عنوان شام نیز می توان مصرف کرد. نان و کاچی یکی از غذاهای بسیار مقوی در وعده های مختلف می تواند باشد. این دسر انرژی زیادی دارد چرا که در تهیه آن از آرد و کره استفاده می شود. توصیه می کنیم افرادی که لاغر و ضعیف هستند همیشه کاچی مصرف کنند
  .
  ما در این بخش از آموزش آشپزی قصد داریم تا طرز تهیه کاچی را با روش آرد برنج آموزش دهیم. در نظر داشته باشید که مقادیر موجود در جدول زیر حداقل برای ۴ نفر کاچی کافی خواهد بود.
  مواد لازم طرز تهیه کاچی با آرد برنج
  آرد برنج ۱ پیمانه
  کره ۳ ق غذا خوری
  آب ۳ لیوان
  گلاب ۳ ق غذاخوری
  زعفران ( دم کرده ) ۲ ق غذاخوری
  شکر ۵ ق غذاخوری
  ۱) در اولین مرحله از تهیه کاچی، قابلمه ای مناسب برداشته و آن را بر روی شعله قرار دهید. سپس کره را در آن آب کنید. چند ثانیه ای صبر کرده تا کره آب شود
  .
  بعد از آب شدن کره اقدام به اضافه کردن آرد برنج کنید.
  ۲) آرد برنج را تا زمانی که به رنگ طلایی در بیاید، تفت دهید. هر زمان حس کرده اید که آرد برنج طلایی رنگ شد، کم کم آب را به آن اضافه کنید
  .
  بعد از اضافه کردن آب بهم بزنید تا گوله گوله نشود.
  ۳) به بهم زدن ادامه دهید تا آب و آرد کاملاً با هم ترکیب شوند. کمی بعد باید گلاب را اضافه کنید. بعد از آن نیز به سراغ افزودن شکر و زعفران بروید. و مجدداً مدام بهم بزنید تا به غلظت مناسبی برسد.
  ۴) بعد از اینکه کاچی به غلظت مناسب رسید و آماده شده و می توانید آن را در ظرف های مناسب بریزید. کاچی را در یخچال قرار دهید تا خنک شود و سپس سرو کنید.
  مواد لازم طرز تهیه کاچی ۴ مغز
  مغز بادام ( نیمه له شده ) ۵۰ گرم
  مغز پسته ۵۰ گرم
  مغز فندوق ۲۵ گرم
  مغز گردو ۵۰ گرم
  آرد جوانه گندم ۲ لیوان
  شیره انگور ۲ لیوان
  کره ۲۰۰ گرم
  آب ۴ لیوان
  گلاب نصف فجان
  زعفران ۱ قاشق چای خوری
  ۱) برای اولین مرحله ۴ لیوان آب را در ظرفی ریخته و سپس بر روی شعله قرار دهید. کمی بعد شیره انگور را به ظرف اضافه کرده و سپس صبر کنید تا بجوشد
  .
  بعد از اینکه به جوش آمدد سعی کنید که آن را از صافی گذر داده و سپس به آن گلاب اضافه کنید.
  ۲) بعد از گلاب باید زعفران نیز بیفزائید. حال به سراغ قابلمه ای رفته و کره را به آن اضافه کنید. قابلمه را روی شعله قرار دهید. همین که کره داغ شد آرد را به آن افزوده و شروع به بهم زدن کنید تا به رنگ طلایی در بیاید.
  ۳) بعد از طلایی رنگ شدن باید قابلمه را از روی شعله بردارید و سپس شربت شیره انگور را به کاچی اضافه نمایید. بعد از اینکار سعی کنید مدام بهم بزنید تا کاملاً یکدست شوند.
  ۴) در آخرین مرحله از طرز تهیه کاچی مغزدار
  ،
  باید مغزها را به کاچی افزوده و سپس دوباره روی شعله بگذارید تا کاملاً بپزند. بعد از پختن نیز کاچی را در ظرف های سرو ریخته و سپس در یخچال قرار دهید. می توانید کاچی را هر جور که علاقمند هستید تزئین کنید.
  سایت من زندگی در امروز کن نه فردا عزیز