Loading... • ایلیا
  ایلیا
  جمعه 3 مرداد 1393 - 19:28

  گیاه پیچ مومی مینیاتوری (1323 بازدید)


  hoya-bella-1.jpg
  عاشق نور زیاد است
  :
  به بیشترین نور اتاق نیاز دارد و باید آن را نزدیک پر نورت رین پنجره اتاق قرار دهید اما باید حواس‌تان باشد که این گیاه گرمای زیاد تابستان و نور شدید خورشید را تحمل نمیکند.
  فصل تکثیر آن بهار است
  :
  باید از این گیاه قلمه‌هایی تهیه کنید و در فصل بهار این قلمه‌های رشد کرده سال قبل را در دمای 21 تا 24 درجه سانتیگراد در خاکی که مخلوطی از شن ریز یا ماسه تقریبا درشت است بخوابانید.
  در هر دمایی راحت است :
  این گیاه بیشتر دماهایی را که برای شما قابل تحمل است مشکلی نخواهد داشت اما بهترین دما برای آن 10 تا 34 درجه سانتی‌گراد است ، البته توجه کنید که در دمای پایین‌تر از 10 درجه دچار مشکل میشود.
  آبیاری گیاه :
  آبیاری این گیاه خیلی متفاوت با دیگر گیاهان نیست یعنی باید در تابستان و بهار هفته‌ای 2 بار آبیاری شود ودر پاییز و زمستان هفته‌ای 1 ‌بار با آب بدون املاح آبیاری شود.
  خاک مخلوط را دوست دارد :
  بهترین خاک برای این گیاه مخلوطی از چند نوع خاک است ؛ یعنی شما باید مقداری مساوی ازخاک پیت‌ماس را با خاک لوم مخلوط کنید تا بهترین خاک برای گیاه مهیا شود ؛ منظور از خاک لوم چمن بریده و خشک‌شده در سایه است.
  در بهار و تابستان کود میخواهد :
  وقتی می‌بینید گیاهتان در حال رشد است باید به آن کمک کنید ؛ بنابراین بهار و تابستان هر 2 هفته یک‌بار با کود مناسب گیاه را تغذیه کنید تا رشد بهتری داشته باشد.
  گل‌ها را ابپاشی نکنید :
  پیچ مومی مثل دیگر گیاهان رطوبت را دوست دارد اما باید حواس‌تان باشد که هنگام ابپاشی روی گل‌های گیاه را خیس نکنید.
  hoya-bella-2.jpg
  مشکلات گیاه را بشناسید
  [/b]
  »
  کمبود مواد‌غذایی یعنی کود باعث میشود گل‌ها رشد نکنند و برگ‌های جوان ریز بمانند ، اگر نور محل گیاه کافی نباشد، ساقه‌های گیاه بلند و فاصله بین 2 برگ زیاد شده و گل‌ها ظاهر نمی‌شوند.
  »
  چنانچه هوای محیط گیاه خیلی سرد باشد برگ‌های آن کمرنگ خواهند شد.
  »
  اگر در تابستان گل‌های موجود سقوط کرده و گل‌های جدید ظاهر نشوند نشانه تشنگی بیش از حد گیاه است.
  »
  اگر غنچه‌های گیاه باز نشده خشک شوند نور مستقیم خورشید علت آن است وچنانچه هوا خیلی خشک باشد برگ‌‌ها رنگ پریده و چروکیده می‌شوند.
  »
  آبیاری بیش از اندازه باعث میشود غنچه‌ها باز نشوند.
  »
  اگر مشاهده کردید سطح زیرین برگ‌ها با تارهای عنکبوت آغشته شده است،با پارچه یا اسفنج آغشته به سم سطح زیر برگ‌ها را تمیز کنید تا علائم برطرف شود ؛ عامل این عارضه کنه قرمز است و در شرایط مرطوب کاهش پیدا می‌کند.
  »
  اگر در زمستان برگ‌ها چین و چروک‌دار و منقبض شدند یعنی خاک خیلی خشک بوده و گیاه در حال رفتن به خواب زمستانه است.
  »
  هوای سرد برگ‌ها را پژمرده و کمرنگ می‌کند ؛ سیاه شدن برگ‌ها در زمستان به‌دلیل هوای سرد است اما در تابستان می‌تواند به‌علت استفاده از مواد براق‌کننده شیمیایی باشد.
  منبع " http://irancook.ir/
 • lindarose11
  lindarose11
  پنجشنبه 9 اسفند 1397 - 15:32

  Very helpful advice in this particular post! It’s the little changes that make the largest changes. Thanks for sharing!
  girls go games
  I would like to introduce you to a question-and-answer forum for programmers, with all the areas https://stackanswers.net ,