Loading...

• +1
    محبوبه
    محبوبه
    پنجشنبه 30 بهمن 1393 - 00:42

هفت سین94 (37625 بازدید)

سلام دوستای مهربون بیاین باهم اینجا نظرامون رو بذاریم روی هم دیگه تا یه سفره هسین خوشگل درست کنیم.......................................................از صفحه نه برای کاشت سبزه ورنگ کردن تخم مرغ کمک بگیرید......................................................
    ((((((((((((((اینم سفره هفت سین 93 خودم))))))))))tlg7t46lh2blzpgt16ud.jpgو............................................................و سفره هفت سین امسال(((((((((((((سال1394))))))))))l8kf1oknh9g6r5yg91q2.jpg.jrk1qt8kisqo9jy43ytj.jpg63qfakakruvacb2ov9t1.jpg
    سایت من از لحظه اي كه مادر شدم نميتوانم بدون شرم به چشمان مادرم بنگرم! اي فرشته زميني ،اي مادر فداكارم .... بسيار دوستت دارم
  • محبوبه
    محبوبه
    شنبه 2 اسفند 1393 - 18:46
    0.138563001298485472_taknaz_ir.jpg
    سایت من از لحظه اي كه مادر شدم نميتوانم بدون شرم به چشمان مادرم بنگرم! اي فرشته زميني ،اي مادر فداكارم .... بسيار دوستت دارم
  • مامان رز
    مامان رز
    دوشنبه 4 اسفند 1393 - 22:11
    سلام محبوبه جون چه هفت باسلیقه وزیبایی درست کردی افرین
    سایت من نبض زندگی ما رز بانو
  • مرجان*مامان عسل جون
    مرجان*مامان عسل جون
    سه شنبه 5 اسفند 1393 - 10:04
    سلام
    سایت من قشنگترین حس تو تمام حسایه دنیا حس مادرشدنه .خدایا به خاطره این لطفی که کردی به من ازت ممنونم.خدایا به اندازه ی تمام مهربونیات ازت ممنونم.
  • مرجان*مامان عسل جون
    مرجان*مامان عسل جون
    سه شنبه 5 اسفند 1393 - 10:08
    محبوبه خیلی خوشملن
    سایت من قشنگترین حس تو تمام حسایه دنیا حس مادرشدنه .خدایا به خاطره این لطفی که کردی به من ازت ممنونم.خدایا به اندازه ی تمام مهربونیات ازت ممنونم.
  • مرجان*مامان عسل جون
    مرجان*مامان عسل جون
    سه شنبه 5 اسفند 1393 - 10:15
    :)
  • محبوبه
    محبوبه
    جمعه 8 اسفند 1393 - 01:04
    مرسی مامان رز ومرجان عزیز
    خوشحالم که خوشتون اومده
  • الی
    الی
    جمعه 8 اسفند 1393 - 08:38
    سلام محبوبه جون خیلی خوشگلن خانومی ممنون دستت درد نکنه
    خدایا شکرت به خاطر نعمتی که به من وشوهرم دادی ممنونم اذت
  • محبوبه
    محبوبه
    جمعه 8 اسفند 1393 - 19:02
    اموزش جزئی سبزه؟
    ماش وعدس 15قبل از عید............یک لیوان یاعدس یاماش................دوستای مهربون میگفتن ماش خوشگلتر میشه
    سبزه ی گندم یا جو 10روز قبل از عید.............یک لیوان بزرگ.........این دوزیاد باهم فرق ندارن اما گندم قشنگ تره
    سبزه ی شاهی یاخاکشیر 5روز قبل از عید...........یک استکان...............این سبزه های ظریف اصلا نباید خشک بمونن
    سبزه تخم افتاب گردونم دقیق نمیدونم اما چون زود رشد میکنه فک کنم 5یا7روز به عید..................نصف لیوان هم کافیه :*
  • مامان پریا(نفس )...
    مامان پریا(نفس )...
    جمعه 8 اسفند 1393 - 19:10
    مرسسسسسسسسسسسسسسسسسسسی محبوبه
    {خداااااااااااااا یدونه نی نی سالم بزارتودلم دارم از غصه میمیرم } خدایا ممنون که دعامو قبول کردی
  • محبوبه
    محبوبه
    جمعه 8 اسفند 1393 - 19:11
    برای سبزه روی کوزه
    از شب قبل شاهی یا خاکشیر یا خیس کرده ومرتب اب ان را عوض میکنیم که خراب نشود
    روی کوزه سفالی/لعاب دار نباشد/یک پارچه نخی میکشیم یا جوراب میکشیم
    داخل کوزه پر اب باشد....................................وقتی پارچه یاجوراب را محکم کردید با دست شاهی یا خاکشیر را روی ان پخش کنید طوری که هیچ اثری از پارچه دیده نشود
    بعد نگذارید که لحظه ای روی ان خشک شود ومرتب روی ان اب اسپری کنید
  • محبوبه
    محبوبه
    جمعه 8 اسفند 1393 - 19:11
    قـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــربونت نفسم
  • محبوبه
    محبوبه
    جمعه 8 اسفند 1393 - 19:18
    برای گندم وماش وجو وعدس هم ان ها را از دوشب قبل خیس کنید ومرتب اب ان را عوض میکرده باشید
    بعد از این که جوانه های بسیار کوچکی زد انها را در ظرف مورد نظر میگذاریم البته اگر ته ظرف را خواستید خاک وماسه بگذارید ............روی ماسه وخاک یک دستمال ظریف ونمدار پهن کنید وبعدجوانه ها را روی ان پهن کنیداگر چن لای جوانه روی هم باشد سبزه قشنگتر وپرتر میشود یک لا سبزه کم تراکمی را به بار می اورد.........یه دستمال مرطوب روی ان گذاشته ونگذارید خشک شود تا جوانه ها قویتر شودوسبزی ان به چشم بخورد و.............بعد دستمال رابرداشته ان را در کنار پنجره افتاب گیر میگذاریم ومرتب با اسپری روی ان اب اسپری میکنیم .............بدانید اگر ان قدر اب زیاد باشد که ته ظرف اب جمع شود سبزه خیلی زود می پلاسد و هر از گاهی ان را بچرخانید تا افتاب به همه ی جای ان برسد
  • +1
    محبوبه
    محبوبه
    جمعه 8 اسفند 1393 - 19:30
    hou9353.jpg
  • محبوبه
    محبوبه
    جمعه 8 اسفند 1393 - 19:38
    مواد لازم
    جوراب زنانه.اسفج قالبی .چسب حرارتی.چوب برای تنه به قطر یک سانت ونیم.گلدان سفالی.تخم شاهی .گچ
    اسفنج رابه شکل دلخواه برش داده کروی یا تخم مرغی
    پس از اماده شدن اسفنج چوب را درون ان فرو کرده وبا چسب محکم کنید.
    وبعد باجوراب تمام اسفنج را پوشانده وبا سوزن ته گرد ریز محکم کنید.
    چند ساعتی کره را در داخل اب گذاشته تاخوب خیس بخورد.....اکنون تخم شاهی یا خاکشیر را که از قبل خیس کرده اید وحالت چسبنده ای دارد را روی ان پهن کنید.
    تنه را درون گلدان قرار دهیدوگلدان رابا مخلوط اب وگچ پر کنید.
    و سبزه خود را با اب افشان اب بدهید .
  • محبوبه
    محبوبه
    جمعه 8 اسفند 1393 - 19:45
    رنگ کردن تخم مرغ با مواد تو خونه
    چغندر برای رنگ سرخ ابی.......زردچوبه برای زرد...................برگ اسفناج برای سبز.........قهوه برای رنگ شکلاتی.....پوست پیاز بسته به نوع پیاز نارنجی یا ارغوانی...........چای کیسه ای برای رنگ قهوه ای رو به قرمز :*
  • محبوبه
    محبوبه
    جمعه 8 اسفند 1393 - 19:50
    هر کدام ازمواد فوق را به همراه یک قاشق غ خ سرکه با مقدار اب کافی روی اجاق بگذارید
    15دقیقه بجوشانید
    بعد تخم مرغ ها را که سرد نیست وگرم است را در اب جوشها بیاندازید...........15دقیقه بجوشانید تخم مرغ ها باید در مخلوط غوطه ور باشند
    نکته ..................اگر میخواهید پر رنگتر شوند مدت جوشاندن رازیادتر کنید..........................واگر میخواهید تخم مرغها براق باشند در اخر روی انها کمی روغن مایع بمالید
  • محبوبه
    محبوبه
    جمعه 8 اسفند 1393 - 19:54
    شاید ربطی نداشته باشه اما این واقــــــــــــــــــــــــــــعا جالبه
    ساخت یک لوستر شیک وکم خرج
  • محبوبه
    محبوبه
    جمعه 8 اسفند 1393 - 19:54
    hou6496.jpg
  • محبوبه
    محبوبه
    جمعه 8 اسفند 1393 - 19:55
    hou6497.jpg
  • محبوبه
    محبوبه
    جمعه 8 اسفند 1393 - 19:55
    hou6498.jpg

---

مشاوره، آموزش و ساخت فروشگاه اینترنتی