Loading... • samin_m
  samin_m
  شنبه 29 فروردین 1394 - 18:56

  نقش برادر و خواهر بزرگ‌تر (607 بازدید)

  اکثر اوقات فرزندان بزرگتر تاثیر بسیاری روی خواهران و برادران کوچکتر خود دارند. در این مقاله این مطلب را از دید کارشناسان دنبال خواهید کرد.
  برادرها و خواهرهای بزرگ‌تر، نقش مهمی در نهاد خانواده دارند. بچه‌هایی که در خانواده‌هایی بزرگ می‌شوند که دارای دو یا چند برادر و خواهر بزرگ‌تر هستند، راه پیشرفت در دنیا را اغلب به همان اندازه‌ای که از پدر و مادر خود می‌آموزند، از برادر و خواهر خود هم یاد می‌گیرند. بچه‌های کوچک‌تر، درس‌هایی در مورد عشق، تنفر، سازش، گفتگو، همزیستی و تفاوت‌های انسان‌ها را از برادروخواهر بزرگ‌تر یاد می‌گیرند و تا دوران بزرگ‌سالی آن آموخته‌ها را به همراه خود خواهند داشت.
  خواهر و برادر بزرگ‌تر به عنوان الگو
  نقش فرزند بزرگتر
  بچه‌های شما از سنین پایین شروع به تقلید رفتار اطرافیان خود می‌کنند_ و یک برادر یا خواهر بزرگ‌تر، یک الگوی دائمی برای تقلید کردن است. از سن 18 ماهگی به بعد، هنگامی که مهارت‌های حرکتی کودک شروع به توسعه پیدا کردن می‌کند، آن‌ها از ویژگی‌های بدنی یک برادر یا خواهر بزرگ‌تر تقلید می‌کنند. فرزند کوچک‌تر اغلب به علت میل به دنباله روی کردن از یک برادر یا خواهر بزرگ‌تر، مهارت‌های زبانی و حرکتی خود را در سن پایین تری نسبت به زمانی که برادر یا خواهر بزرگ‌تر برای تقلید کردن ندارند کسب می‌کنند. این مدل یادگیری می‌تواند به خواندن ، نوشتن، مهارت‌های اجتماعی ، روابط و یا ورزش کردن یا نواختن یک آلت موسیقی گسترش پیدا کند، و احتمالاً تا دوره‌ی نوجوانی ادامه خواهد یافت.
  اجتماعی شدن
  یادگیری همزیستی با انسان‌های اطرافمان یکی از مراحل اصلی رشد است. کودک خردسال می‌تواند از سن سه سالگی، از ارزش روابط با همسالان خودآگاه شود، و این درسی است که اغلب از یک برادر و خواهر بزرگ‌تر یاد می‌گیرد. کودکی که برادر یا خواهر بزرگ‌تر دارد، ارتباط برقرار کردن با افراد خارج از خانواده را با مشاهده چنین رفتار مشابهی در یک برادر یا خواهر بزرگ‌تر می‌آموزد. او همچنین از رابطه خود با برادر یا خواهر بزرگ‌تر – خواه درس‌هایی در مورد چگونگی تقسیم داشته‌ها، حل تعارض، گفت‌وگو در مورد یک مسئله بغرنج، و یا نشان دادن محبت باشد- به عنوان پایه‌ای برای روابط متقابل در خارج از خانواده استفاده می‌کند. برادر یا خواهر بزرگ‌تر نیز می‌تواند به عنوان محافظ بچه‌ی کوچک‌تر عمل کند و او را از خطرات احتمالی در داخل و خارج از خانه دور کند
  ادامه مطلب در لینک زیر
  http://wiki.5040.ir/%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D9%85-%D9%BE%D8%AF%D8%B1-%D9%88-%D9%85%D8%A7%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B4%DB%8C%D9%85.html