Loading...

• +1
    شاهد
    شاهد
    دوشنبه 29 خرداد 1391 - 07:22

گـــــــــــــــونـــاگـــــــــــــون (10308 بازدید)

درود
    بر اساس تجربه قبلی تاپیک.......
  • پرویز زاهد
    پرویز زاهد
    دوشنبه 29 خرداد 1391 - 07:55
    خوش امدید شاهد عزیز
    سایت من تلاش برای راه حل هایی جدید در کار و زندگی
  • +1
    شاهد
    شاهد
    چهارشنبه 31 خرداد 1391 - 21:05
    درود بر جناب زاهد نازنین
    ممنونم از لطفتون
  • شیرین خانومی
    شیرین خانومی
    سه شنبه 6 تیر 1391 - 03:49
    تست
  • پرویز زاهد
    پرویز زاهد
    سه شنبه 6 تیر 1391 - 04:33
    خوب شد؟
  • شیرین خانومی
    شیرین خانومی
    سه شنبه 6 تیر 1391 - 22:03
    عالی شد
  • نرگس
    نرگس
    سه شنبه 24 مرداد 1391 - 03:45
    سلام به همگی...خواستم بهم ی اسم خوشگل پسر که یا به (نشاط)یا به (مهدی )بیاد رو بهم پیشنهاد کنید...ممنون
  • +3
    دبیر
    دبیر
    پنجشنبه 20 مهر 1391 - 08:23
    ab7418d0.jpg
    سایت من کار در این سایت هم فال است هم تماشا
  • +2
    دبیر
    دبیر
    پنجشنبه 20 مهر 1391 - 08:24
    dbfabb89.jpg
  • دبیر
    دبیر
    پنجشنبه 20 مهر 1391 - 08:27

آموزش توالت كردن كودكان
    3373d19e.jpg
    آموزش توالت كردن يك نقطه عطف در تكامل كودك است. يادگيري زماني روي مي‌دهد كه توانايي جديد فيزيكي، كلامي و اعتماد به نفس به سرعت در حال پيشرفت باشد كودكان بايد انتظارات والدين و اجتماع را با نيازهاي دروني‌شان براي استقلال و خودباوري توام كنند. سرانجام تمام كودكان سالم توالت كردن را ياد مي‌گيرند، اما بيشتر والدين و پرستاران تا حدي در اين زمينه درگير هستند.
    براساس پژوهش‌ها و شواهد در ايالت متحده و انجمن كودكان آمريكا ميانگين سني شروع آموزش توالت طي چهار دهه اخير از زير 18 ماه به 21-36 ماهگي افزايش يافته است. مطالعات جديدتر آموزش فشرده قبل از 27 ماهگي را بي‌تأثير مي‌دانند؛ چرا كه مهارت‌هاي تكاملي براي آموزش توالت مورد نياز است. رويكرد آموزش توالت كودك محور (Bra Zelton) از بلوغ فيزيولوژيك كودك، توانايي درك، پاسخ و انگيزش دروني براي آمادگي كودك استفاده مي‌كند كه معمولاً از 18 ماهگي شروع و بعد از 24-30 ماهگي تمام مي‌شود. روند آموزش پس از نشانه آمادگي با استفاده از كلمات مثبت و تحسين بدون اعمال فشار با دستورات خاصي اجرا مي‌شود.
    متن کامل نوشته:
    http://tech.ninipage.com/post-19.nini
  • شیرین خانومی
    شیرین خانومی
    پنجشنبه 20 مهر 1391 - 08:30
    مرسی :)
  • کیا
    کیا
    پنجشنبه 20 مهر 1391 - 08:31
    شیرین خانومی، ناظم همیشه بیدار نی نی پیج . . خسته نباشید
    سایت من سخاوت آن است که به من ببخشي آنچه را که بيش از من به آن نياز داری.
  • ناِژو
    ناِژو
    پنجشنبه 20 مهر 1391 - 08:34
    سلام به نی نی های بیدار
    ناژو کوچلو سنوبری است سرسبز از کوه های سر به فلک کشیده کردستان
  • کیا
    کیا
    پنجشنبه 20 مهر 1391 - 08:37
    نی نی ها خوابند ماماناشون دارند اینچا گردش میکنند
    بیا اینجا رو ببین
    http://forum.ninipage.com/discussion/538?page=290
  • شیرین خانومی
    شیرین خانومی
    پنجشنبه 20 مهر 1391 - 08:41
    مرسی عزیزم.شما هم خسته نباشید :x
  • +2
    کیا
    کیا
    پنجشنبه 20 مهر 1391 - 08:49

هنر معاشرت
    قسمت اول : سلام
    کي به کي سلام مي کند؟
    • کوچکتر به بزرگتر
    • زير دست به مافوق
    • آقا به خانم
    • ميهمان به ميزبان
    • تازه وارد به حاضرين
    هر تازه وارد به جمعي در ابتداء ورود فقط يک بار سلام مي کند ، ولي بعداً متناسب با نوع مهماني تا حد امکان نزد آشنايان و ديگران رفته و در مدت کوتاهي سلام و احوالپرسي مي کند.
    • در صورتي که آقايان کلاه داشته باشند ، هنگام احوالپرسي و سلام بايد کلاه خود را بردارند و تا قبل از خداحافظي آن را بر سر نگذارند.
    • در سلام کردن معمولاً اسم طرف مقابل گفته مي شود. به عنوان مثال : صبح به خير آقاي محمدي- يا سلام خانم حسيني.
    • سلام کردن در حالي که سيگار به لب باشد ، شايسته نمي باشد.
  • +2
    کیا
    کیا
    پنجشنبه 20 مهر 1391 - 08:49

قسمت دوم : معرفي [/b]
    etiquette-2.jpg
    کي به کي معرفي مي شود؟
    • کوچکتر به بزرگتر
    ابتداء نام بزرگتر آورده مي شود ، سپس نام کوچکتر. مثال: آقاي حسيني(بزرگتر) ، اجازه مي فرماييد آقاي محمدي(کوچکتر ) را به شما معرفي کنم؟
    • معرفي آقا به خانم
    ابتدا نام خانم برده مي شود ، بعد نام آقاي مورد نظر.مثال: خانم حسيني اجازه مي فرماييد آقاي جمشيدي را به شما معرفي کنم؟
    استثنا : در حضور اشخاص مهم ( رئيس جمهور ، شخصيت هاي مذهبي و... خانم به آقا معرفي مي شود)
    • خانم ها را براي معرفي نزد آقايان نمي برند بلکه در صورت نياز به معرفي ، آقايان نزد خانم ها مي روند.
    • خانمي که نشسته است براي معرفي از جاي خود بلند نمي شود، مگر اينکه با خانمي مسن تر از خود يا شخصيتي بلند مرتبه روبرو مي شود که در اين حالت براي سلام و عليک و معرفي از جاي خود بلند مي شود.
    • هنگام معرفي يک دوشيزه به بانو ، دوشيزه بايد از جاي خود بلند شود.
    • حتي المقدور ميزبان مهمانها را به يکديگر معرفي مي کند ، در غير اين صورت مهمان هايي که اولين بار با يکديگر برخورد مي کنند ، خود را و در صورتي که همراهاني داشته باشند، آنها را نيز به طرف مقابل معرفي مي کنند.
    • براي معرفي دو نفر در صورتي که از نظر مقام ، شغل ، سن و يا درجه (در صورت نظامي بودن) همطراز باشند معرفي هر کدام به يکديگر فرقي نمي کند.مثال: آقاي محمدي ، اين آقاي حسيني است.
    • براي معرفي يک نفر به يک گروه ، ابتداء نام تازه وارد گفته مي شود و سپس نام يکايک گروه ، نسشته و يا ايستاده معرفي مي شوند.
    • در هنگام معرفي بهتر است جملۀ "از ملاقات شما خوشحالم" گفته شود.
    • در معرفي بايد اسامي را واضح و آهسته بيان کرد.
    • در صورتي که هنگام معرفي نام کسي را فراموش کرديد و يا مطمئن نيستيد ، نبايد اشتباه تلفظ کنيد ، بلکه بايد خيلي ساده از او معذرت خواسته و مجدداً نام او را پرسيده ، و به شخص ثالث معرفي کنيد.
    • در مهماني ها هنگام معرفي ، آقايان در هر سني بايد جلوي پاي خانم ها بلند شوند و تا نشستن خانم ها ايستاده باقي بمانند.
    • اگر اختلاف سن زياد باشد، تنها به معرفي کوچکتر اکتفا کرده و معرفي بزرگتر در جمله مستتر است. " مادربزرگ ، دوستم فريد را معرفي مي کنم."
    • خانم مجرد به خانم متاهل معرفي مي شود.
    • هنگامي که بچه ها به بزرگتر ها معرفي مي شوند ، احوالپرسي با بزرگتر ها مي باشد.
    • موقعي که خانمي مي خواهد همسر خود را به خانمش معرفي کند عنوان "آقا" را به کار نمي برد ولي اگر بخواهد به شخص نا شناس معرفي کند مي گويد"همسرم"
    • موقع معرفي به کسي نبايد زياد خم شويد بلکه سر را پايين گرفته و يک لبخند و تکان دادن سر کافي مي باشد.
    • اگر هنگام معرفي نام يا شغل شما اشتباهاً گفته شده، آن را مودبانه تذکر دهيد ، و نام يا شغل خود را بگوييد.
    • براي معرفي در مهماني ها ، ميزبان نبايد بيش از حد از يک مهمان تعريف نمايد.
    • در مهماني هاي رسمي خدمتکاران به ميهمانان معرفي نمي شوندولي در مهماني ها دوستانه مي توانيد آنها را معرفي کنيد.
    • به کار بردن اسم کوچک اشخاص مستلزم رابطه خيلي نزديک و صميمانه با آنها مي باشد.
  • +1
    کیا
    کیا
    پنجشنبه 20 مهر 1391 - 08:50

قسمت سوم : دست دادن[/b]
    کي به کي دست مي دهد؟ (چه کسي اول دست دراز مي کند؟)
    • بزرگتر به کوچکتر
    • مافوق به زير دست ( در نيروهاي مسلح)
    • رئيس به مرئوس (در نظام اداري)
    • هنگامي که کسي چند بسته يا پاکت در دست دارد و دستهايش آزاد نيست ، نبايد دست خود را به سوي او دراز کنيم تا مجبور شود براي دست دادن بسته ها را زمين بگذارد يا همه را به يک دست يا زير بغل نگه دارد.
    etiquette-1.jpg
    • هنگام دست دادن نبايد دست طرف مقابل را فشرد، به خصوص اگر انگشتري در دست داشته باشد و يا زمان دست دادن را طولاني کرد.
    • هنگام جدا شدن از يک جمع ، دست دادن با همه لزومي نداردو فقط مي توان با يک معذرت خواهي خداحافظي کرد.
    • آقايان بايد بدون دستکش دست بدهند ، در صورتي که طرف مقابل دست دراز کرده و زماني براي در آوردن دست کش نيست ، دست دادن با دستکش ضمن عذر خواهي مانعي ندارد و اين جمله گفته مي شود: ببخشيد که با دستکش دست مي دهم.
    • هنگام دست دادن با کسي نبايد فاصله آنقدر زياد باشد که مجبور شويد دست خود را خيلي دراز کنيد.
    • هنگام دست دادن بايد به صورت شخص نگاه کرد و با لبخند يا کمي خم کردن سر اظهار خوشحالي کرد.
    • هنگامي که مهمانان در حال غذا خوردن مي باشند و مهمان تازه اي وارد مي شود فقط ميزبان با او دست مي دهد و سايرين با لبخند و تکان دادن سر اظهار آشنايي مي کنند.
  • کیا
    کیا
    پنجشنبه 20 مهر 1391 - 08:51
    بقیه هنر معاشرت اینجاست
    http://mag.ninipage.com/lifestyle/etiquette?page=2
    هر کی را دوستش دارید لینک این نوشته را بهش بدهید بخونه . . .
  • پرویز زاهد
    پرویز زاهد
    پنجشنبه 20 مهر 1391 - 09:23
    سنگهای قیمتی
    ارزش این سنگها مربوط به رنگ، درخشش یا کمیاب بودنشان است.
    سنگهای قیمتی سنگهای جذاب معدنی هستند که پس از برش و پرداخت برای ساخت جواهر بکار می رود. ارزش این سنگها مربوط به رنگ، درخشش یا کمیاب بودنشان است. این سنگها همواره در جایگاه با ارزشی در طول تاریخ قرار داشته اند بخصوص در شرق که از آنها برای زیورآلات در جشنهای تشریفاتی و مذهبی استفاده می شده است. در کتب مقدس آمده است که در تمدن های شرقی بسیار دور از این جواهرات بعنوان انگشتر، گردنبند،دستبند، طوقه، تاج پادشاهان و پوشاکشان و درباریان و کشیشان از این جواهرات استفاده می کردند.

در کتاب مقدس از تعدادی سنگ قیمتی نام برده شده، برای آشنایی بیشتر با سنگهای قیمتی تعدادی از آنها را با هم مرور می کنیم:
    Chalcedony-blue-agate.jpgاگیت یا عقیق: سنگی که در ساخت مقبره اوزیریس خدای جهان اموات استفاده شده است، عقیق به خانواده سنگهای آتش زنه (سنگ یمانی) متعلق است و از ته نشین شدن سیلیس در حفره تخته سنگ بوجود می آید. به دلیل شرایط پیدایش، دارای رنگهای متنوعی است و حالت صدف گونه اش امکان پرداخت تا حد زیاد را امکان پذیر می کند.
    تا قرون وسطی خواص شفابخشی زیادی برای آن شمرده شده است.گفته شده بود که خاصیت خنثی کردن همه نوع سم و از بین بردن عفونت بیماری های مسری را دارد. چنانچه در دست گرفته شده یا در دهان گذاشته شود، تب را کاهش می دهد.
    متن کامل
    http://mag.ninipage.com/ect/gemstone
  • +1
    کیا
    کیا
    پنجشنبه 20 مهر 1391 - 18:51
    کودکان 4 ساله و شنا در زیرآب
    اینجا عکس هایی را میبینید که در انجمن شنای کودکان ایسلند نهیه شده است. در این انجمن شنای زیر آب و حفظ تعادل برای کودکان آموزش داده می شود. سن مناسب برای عادت و یادگیری شنای زیر آب 4 سالگی است. عکس ها را ببینید و لدت ببرید:
    kassi2_21.jpg
    بقیه عکس ها
    http://fun.ninipage.com/post-6.nini

---

مشاوره، آموزش و ساخت فروشگاه اینترنتی