Loading...

• +6
    گلهاى بهشتى
    گلهاى بهشتى
    چهارشنبه 18 دی 1392 - 17:53

ليست شام وناهار ( آشپزخونه) (151348 بازدید)

مادران وخانوماى كدبانو! بياييد اينجا ! >:d<
    dessert_048.gif ali_divers_220.gif
    روشها و ایده هاتون رو در زمینه آشپزی با دوستانتون به اشتراک بگذارید! ;;)
    يك ليست غذايي تهيه كنيم براى يك روز يا اونايي كه كدبانو ترن براى يك هفته؛ توش غذاهاى سالم و خانگى بدون مواد مضر و فست فود و...بگذاريم. اينجا ارائه بديد تا دوستان استفاده كنند. ...خوشمزه!!!
    ربنا هب لنا من ازواجنا وذریاتنا قرة اعین... پروردگارا همسران و فرزندان ما را روشنی چشم ما قرار ده... سوره فرقان آیه 74
  • مامان مریم و آرمان جون
    مامان مریم و آرمان جون
    شنبه 21 دی 1392 - 03:57
    بچه ها اگه گفتین تو این هوای سرد چی می چسبه؟
    آش گندم
    گندم: 250گرم ،نخود:100 گرم ،عدس50گرم،سیر 1 بوته،کشک 750گرم، سبزی آش بدون گشنیز 1 کیلو ،پیاز 500گرم، نعناع خشک به میزان لازم.
    گندم+حبوبات رو 8ساعت قبل خیس میکنیم و هر کدوم رو جدا گانه میپزیم.بعد همه رو تو مخلوط کن میریزیم .من فکر میکنم خوشمزه تره اینطوری ولی اگه میخواین حبوبات زیر دندون بیاد میتونین اینکار و نکنین.بعد سبزی رو همراه پیازی که سرخ کردین وسیر داغ ،همراه نمک و فلفل و زرد چوبه اضافه کنین.در آخر کشک و اضافه کنین .بعد از 5 دقیقه از روی حرارت بر دارین با نعنا داغ و کشک تزیین کنید.
    2013-11-27_20.37.58.jpg
    سایتی مناسب برای جوونای توی خونه.کلوپ جوونا با موضوعات مفید و سرگرم کننده برای جوونا. www.javonpasand.ir سایت دخترمه حتما سر بزنید.
  • مامان مریم و آرمان جون
    مامان مریم و آرمان جون
    شنبه 21 دی 1392 - 03:58
    الان نت دیگه داره ضعیف میشه.عکس کشک بادمجونو فردا میزارم.مرسی از لطفت عسل جون.
    سایتی مناسب برای جوونای توی خونه.کلوپ جوونا با موضوعات مفید و سرگرم کننده برای جوونا. www.javonpasand.ir سایت دخترمه حتما سر بزنید.
  • عسل
    عسل
    شنبه 21 دی 1392 - 04:01
    بچه ها سینه مرغ رو تکه کنید(جوجه ای) بعدش به سیخ چوبی بزنید (یه تیکه سینه مرغ ی تیکه فلفل دلمه ای یه حلقه گوجه) البته سینه مرغ با زعفرون رنگی شده باشه ......... سیخ هارو بچینید توی مایتابه (ی طرفش که درس شد ...... طرف دیگه اش رو پخت کنید) خیلی خوشمزه اس......... هم با برنج سرو میشه هم بدون برنج =p~
    بهونه نفس کشیدنم تویی ... دوست دارم تو قلب من فقط تویی... دوستت دارم...
  • مامان امیر حسین
    مامان امیر حسین
    شنبه 21 دی 1392 - 04:04
    سلام به همگی..مامان مریم و ارمان جون ممنون از لطفت
    من تا الان فقط با این پودر کیک ها کار کردم..البته یه وقتهایی هم با خامه اماده که از قنادی میگیرم تزیینش میکنم
    کمکم کنی ممنونت میشم @};-
    ...خدایا خودت مواظب فرشته کوچولویی که سپردیش دستمون باش...
  • مامان مریم و آرمان جون
    مامان مریم و آرمان جون
    شنبه 21 دی 1392 - 04:08
    سلام مهسا جون الان برات یه دستور میزارم .
  • مامان مریم و آرمان جون
    مامان مریم و آرمان جون
    شنبه 21 دی 1392 - 04:09
    مهسا جون کیک پرتقالی دوست داری؟که روشو با ژله پرتقال تزیین کنی؟
  • مامان امیر حسین
    مامان امیر حسین
    شنبه 21 دی 1392 - 04:11
    شرمندم به خاطر این حافظه ی ضعیف ^:)^اسمتون مینا بود دیگه؟
    اره کیک میوه ای بدم نمیاد
  • مامان مریم و آرمان جون
    مامان مریم و آرمان جون
    شنبه 21 دی 1392 - 04:12
    آره عزیزم مینا هستم.دستور و برات بزارم برم شام بدرستم.
  • مامان امیر حسین
    مامان امیر حسین
    شنبه 21 دی 1392 - 04:14
    ممنون..دستت درد نکنه :*
  • مامان مریم و آرمان جون
    مامان مریم و آرمان جون
    شنبه 21 دی 1392 - 04:29
    کیک پرتقالی
    تخم مرغ 2عدد . شکر نصف لیوان . روغن مایع نصف لیوان . آرد 2 لیوان . آب پرتقال 1 لیوان . بکینگ پودر 2ق م .رنده پوست پرتقال 1 ق م .
    زرده و سفیده جدا بشه سفیده رو کاملا میزنیم تا پف کنه.در ظرف دیگه زرده +رنده پوست پرتقال رو هم میزنیم .روغن و شکر و آب پرتقال و افزوده هم میزنیم .بکینگ پودررو به آرد اضافه میکنیم و این دو رو کم کم به مواد اضافه میکنیم وسفیده رو هم در آخر اضافه میکنیم وآرام مخلوط میکنیم.مواد رو تو قالب چرب شده میریزیم.
    حرات فر:180 درجه طبقه وسط. حدود 30 تا 45 درجه.
    آرد و 3بار الک کنید.بعد از افزودن سفیده به آرامی واز یک جهت هم بزنید.
    حالا مواد کرم پرتقالی: 125گرم پودر شکر .100گرم کره .1لیوان آب پرتقال.
    شکر+کره+کمی پوست پرتقال وآب پرتقال و مخلوط کرده وروی حرارت بن ماری هم میزنیم تا کرم صاف و یکدست شه.
    بعد از خنک شدن کیک از وسط دو نیم میکنیم یه لایه از کرم مالیده ولایه دوم و روش می زاریم.روشو با همین کرم تزیین میکنیم.
  • مامان امیر حسین
    مامان امیر حسین
    شنبه 21 دی 1392 - 04:30
    :x :) :* @};- یک دنیاااااااااااااااا ممنون @};-
  • مامان مریم و آرمان جون
    مامان مریم و آرمان جون
    شنبه 21 دی 1392 - 04:35
    یا میتونی خامه فرم گرفته رو بین کیک بمالی بعد روی کیک و با خامه بپوشونی دور تا دور کیک و با ماسوره شکوفه بزن.بهد یه ژله پرتقالی و با یک لیوان آب گرم حل کن .نصف لیوان آب سرد هم اضافه کن بزار یه کم خنک شه به غلظت سفیده تخم مرغ که رسید بریز روی کیک.من با ژله هندوانه درست کردم عکسشو برات میزارم.2013-12-22_09.53.08.jpg
  • مامان امیر حسین
    مامان امیر حسین
    شنبه 21 دی 1392 - 04:37
    عالیه حرف نداره ..خدا کنه بتونم مثل تو درست کنم
    فردا صبح بیا منم میام ..فعلا برم پسرک رو شیر بدم :-h
  • مامان مریم و آرمان جون
    مامان مریم و آرمان جون
    شنبه 21 دی 1392 - 04:38
    مهسا جون قابلی نداشت.کی تولد دارین.؟درست کردی خبرشو بده.هفته دیگه تولد دخترمه کیکشو خودم میخوام درست کنم.موندم باربی درست کنم یا عکس لوگوی سایتشو براش بزارم. تازه معلم ریاضی شون میخواد براشون تولد بگیره. قرارشده کیکشونو من بپزم.
  • مامان مریم و آرمان جون
    مامان مریم و آرمان جون
    شنبه 21 دی 1392 - 04:40
    منم برم سراغ شام.خداحافظ تا فردا صبح.گل پسرتو ببوس.
  • +1
    مامان مریم و آرمان جون
    مامان مریم و آرمان جون
    شنبه 21 دی 1392 - 05:00
    ته دیگ خوراش بیان جلو
    تو خونه ما همه عاشق ته دیگن سرش دعوا دارن.تا وقتی ته دیگ باشه غذا میخورن ته دیگ که تموم شه دیگه غذا نمیخورن.گاهی واقعا مجبورم بخاطرشون تو تابه های عمیق برنج دم کنم که ته دیگ بزرگتری داشته باشم. :))

ته ديگ خمير نان باگت

مواد لازم: خمير نان باگت به اندازه کف قابلمه، روغن به ميزان لازم. شير يا آب، به ميزاني که خمير نان باگت را شل نکند.
    روش تهيه: ابتدا خمير را داخل يک کاسته بريزيد سپس کمي شير يا آب به آن اضافه کنيد تا کمي نرم شود. روغن و نمک به کف ظرف اضافه کنيد. خمير را کف قابلمه پهن کنيد و برنج را روي آن ريخته و بگذاريد برنج دم بکشد.
    مدت زمان حرارت دهي: ۴۵ دقيقه

. ته ديگ سيب زميني رنده شده

مواد لازم: سيب زميني رنده شده درشت به اندازه کف قابلمه مورد نظر، پودر سير، نمک، روغن به ميزان لازم
    روش تهيه: سيب زميني ها را رنده کنيد. سپس آنها را داخل آب کاملاً سرد بگذاريد و پس از نمي ساعت آن را آبکش کنيد. کف قابلمه نمک بپاشيد و کمي روغن بريزيد.
    پودر سير را روي روغن ريخته و به مقدار دلخواه به آن نمک بپاشيد. سيب زميني ها را کف قابلمه مرتب کنيد و دوباره کمي روغن روي آن بريزيد.
    مدت زمان حرارت دهي: ۴۵ دقيقه تا يک ساعت

ته ديگ کنجد و ماست

مواد لازم: کنجد خام به اندازه کف قابلمه، ماست به اندازه يک لايه نازک روي کنجدها، نمک به ميزان لازم.
    روش تهيه: ابتدا کف قابلمه را کمي نمک بپاشيد. کنجدهاي خام را ته ديگ بريزيد و يک قاشق ماست را روي آنها ريخته و روي کنجدها بماليد. سپس روي آن برنج بريزيد. برنج را دم کنيد.
    نکته ۱: براي آنکه ته ديگ زيباتر شود مي توانيد کنجد را به ماست زعفراني آغشته کرده و يا کمي زردچوبه به ماست بزنيد.
    نکته ۲: از کنجد بوداده استفاده نکنيد. به اين دليل که رطوبت ندارند و در اثر حرارت کنجدها مي سوزد.

ته ديگ نان لواش برش زده

مواد لازم: نان لواش به اندازه دلخواه برش بزنيد، روغن، به ميزان لازم
    روش تهيه: ته قابلمه نمک و روغن بريزيد. نان هاي برش زده را کف قابلمه چيده و روي آن روغن و برنج بريزيد.
    مدت زمان حرارت دهي: ۴۵ دقيقه تا يک ساعت
    OnlineNewsImage.jpg
  • گلهاى بهشتى
    گلهاى بهشتى
    شنبه 21 دی 1392 - 09:35
    عالييييه مينا جون، چه تنوعى! دسست درد نكنه ! ديگه چه چيزايى ميشه ته ديگ گذاشت؟ آخه خونواده ما هم مثل شما ته ديگ خورن :d
    ربنا هب لنا من ازواجنا وذریاتنا قرة اعین... پروردگارا همسران و فرزندان ما را روشنی چشم ما قرار ده... سوره فرقان آیه 74
  • گلهاى بهشتى
    گلهاى بهشتى
    شنبه 21 دی 1392 - 10:17
    استاد عسل ! تشكر ويژه!!!! استاد ببخشيد، ميشه طرز تهيه ماكارونى هاى متنوع رو ياد بديد.
    آخه بچه ها ماكارونى رو خيلى دوست دارن. ميخوام ماكارونى رو با مواد غذايى مقوى و همچنين متنوع درست كنم تا تكرارى نباشه.
    استاد مينا اگر شما هم نظرتون رو در اين زمينه بفرماين خوشحال ميشم! با تشكر از استادان هنرمند و كدباااااانو :x
  • +1
    مامان مریم و آرمان جون
    مامان مریم و آرمان جون
    شنبه 21 دی 1392 - 18:05
    OnlineNewsImage__1_.jpg
    «مکعب هاي ژله اي»
    ژله مکعبي يه ژله رنگي و شاد براي مهموني ها و تولداست .. پيشنهاد ميکنم يک بار اين ژله رو امتحان کنيد .
    براي اين کار به ژله هاي رنگهاي مختلف نياز داريم .. هرچقدر رنگاتون بيشتر باشه نتيجه کار جالب تر و قشنگ تر خواهد بود .
    نصف بسته ژله به رنگ دلخواه رو با يک ليوان آب جوش مخلوط کنيد .. ظرف و قالب ما بايد به شکل مربع يا مستطيل باشه .. قبل از هرکار ظرف پيرکس يا هر ظرفي که از اون به عنوان قالب استفاده ميکنيد رو با سلفون بپوشونيد (خيليا از سلفون هم استفاده نميکنن ولي استفاده از سلفون باعث ميشه ژله در نهايت راحت تر از ظرف جدا بشه و استرس اين مرحله رو نداشته باشيد )
    روي سلفون رو هم کمي چرب کنيد و لايه اول (ژله مخلوط شده با آب) رو داخل ظرف بريزيد .. دقت کنيد قطر لايه بايد حدود نيم سانت باشه (اگه ظرفتون بزرگه ميتونيد به جاي نصف بسته ژله از يک بسته کامل و يک و نيم ليوان آب استفاده کنيد )
    ظرف رو داخل يخچال قرار بديد تا لايه اول بسته بشه (معمولا 45 دقيقه زمان کافيه چون اگه ژله خيلي خودشو بگيره لايه بعدي بهش نميچسبه و دچار مشکل ميشيد ) بايد ژله به حدي برسه که اثر انگشت روش باقي بمونه .. در مدت زماني که ژله داخل يخچاله لايه دوم رو بايد درست کنيد ..
    براي اين ژله به صورت يک در ميون رنگي و سفيد هست يعني هر لايه ژله اي که ريختيم لايه بعدش بايد سفيد باشه .. براي اين لايه سفيد دو تا راه داريد .. يکي استفاده از شير و شکر و ژلاتين و خامه هست و يکي استفاده از ژله آلوئورا و بستني يا شير ..
    استفاده از راه دوم خيلي راحت تر و بي دردسر تره .. يک بسته ژله آلوئورا رو داخل يک ليوان آب جوش کاملا حل کنيد .. وقتي خنک شد يک ليوان بستني وانيلي (يا) يک ليوان شير بهش اضافه کنيد ..
    حالا در اين مرحله ژله آلوئورا رو روي ژله رنگي قبلي که داخل يخچال بود بريزيد ( قطر نيم سانت فراموش نشه ) بقيه ژله آلوئورا رو براي لايه هاي بعدي نگه داريد ..
    به همين ترتيب بايد هر لايه که آماده شد داخل يخچال قرار داده بشه تا بگيره و سپس لايه بعدي اضافه بشه ..
    در نهايت بعد از چند ساعت که کل ژله داخل يخچال موند و کاملا گرفت ميتونيد اون رو از يخچال خارج کرده و از ظرف بيرون بياريد و برش بزنيد (براي برش زدن از يه کارد تيز که کمي داخل آب گرم فرو برديد استفاده کنيد تا راحت تر ژله برش بخوره )
    از ترکيب رنگهاي مختلفي براي اين ژله ميتونيد استفاده کنيد .. يه ژله شيک و مجلسي که تنها مشکلي که داره زمان زيادي هست که براي درست کردنش بايد گذاشته بشه .
  • مامان مریم و آرمان جون
    مامان مریم و آرمان جون
    شنبه 21 دی 1392 - 18:08

برنامه هفتگي براي خانم خونه/ شنبه آشپزخونه

هر روز از هفته را به يک گروه از کارهاي مشخص اختصاص دهيد و به طور ويژه به آنها بپردازيد. آنچه در اينجا گردآوري شده، نمونه اي است از يک برنامه هفتگي و فهرست کارهاي روزانه. شما با مدتي پيروي از اين ليست مي توانيد تغييرات دلخواه خود را کم کم در آن ايجاد کرده و برنامه اي شخصي و منحصر به فرد، براي خانه خود طراحي کنيد و اين کاملا بستگي به روش خانه داري شما دارد.
    شنبه – آشپزخانه
    مرتب کردن آشپزخانه به طور منظم، به سلامت روح و جشم شما کمک مي کند. چراکه اين مکان هم محل طبخ غذاست و هم در بسياري از اوقت محل تجمع و جلسات خانوادگي. بعد از يک روز کاري سخت در اولين روز هفته، کمي در آشپزخانه وقت گذراندن احساس خانه بودن را زنده مي کند. از طرفي هنوز يک هفته کاري پيش روست که با يک آشپزخانه نامرتب به سختي سپري مي شود. از اين رو اولين روز هفته، براي آشپزخانه در نظر گرفته شده است.
    يکشنبه – اتاق خواب و کمدها
    البته قرار نيست همه لوازم و وسايل را بيرون بريزيد و از نو مرتب کنيد. براي اين روزها تنها مرتب کردن رختخواب ها را در نظر داشته باشيد. کمدها را هم فقط به اندازه اي مرتب کنيد که لباس پوشيدن صبح هنگام به قصد رفتن به محل کار، ساده تر شود. به اين معني که اگر در طول هفته، کمد به علت کمبود وقت کمي به هم ريخته است، امروز ساماندهي و مرتب شود.
    دوشنبه – کاغذها
    يادداشت هايي که در گوشه و کنار خانه روي ميز، کنار تلفن و روي در يخچال جا مانده اند، به علاوه مجلات، تبليغات، روزنامه و ديگر کاغذهاي پراکنده در خانه علاوه بر ايجاد منظره اي نازيبا، ممکن است موجب سردرگمي شما نيز بشوند و حتي شايد از روي يک ليست دوبار خريد کنيد يا کاغذ مهمي را دور بريزيد. عصر دوشنبه خود را براي دسته بندي آنها برنامه ريزي کنيد.
    *دسته اول – اقدام کردن: ليست خريد، قبوض آب و برق و...
    *دسته دوم – پاره کردن: کاغذ رمز کارت خودپرداز، تلفن يا آدرس شخصي و...
    *دسته سوم – آرشيو: روزنامه يا مجلاتي که بعدها مورد نياز هستند.
    *دسته چهارم – بازيافت: هر آنچه که در سه دسته بالا قرار نمي گيرند.
    سه شنبه – آشپزخانه
    براي جايي که داراي بيشترين شلوغي و به هم ريختگي خانه است، دو روز در هفته را درنظر بگيريد. البته کار امروز بي شک به سختي شنبه ها نيست. شما کابينت ها، يخچال و کمدهاي آشپزخانه را مرتب کنيد، داخل کابينت ها، روي سطح پيشخوان و ميز آشپزخانه را نيز گردگيري کنيد. چنانچه همه چيز هنوز مرتب است، اين روز را به کارهايي کمتر اما بزرگتر اختصاص دهيد، مانند شستن سينک، اجاق گاز، داخل مايکروويو و...
    چهارشنبه – حال و پذيرايي
    از آنجايي که فردا پنج شنبه است و به احتمال زياد تنها شب تعطيل شماست، امروز مناسب ترين زمان براي مرتب کردن حال و پذيرايي است. چنانچه فردا ميهمان داشته باشيد، دگر لازم نيست نگران فضاي پذيرايي خود با شيد و علاوه بر چند کار روزمره ساده، تنها کافيست غذا تهيه کنيد. در عين حال چنانچه برنامه اي براي رفتن به ميهماني يا استراحت داشته باشيد، براي يک هفته از بابت حال و پذيرايي خيالتان راحت است. اين فضاها بسيار زود به هم ريخته مي شود اما جمع کردن آنها س اده است و سريع انجام مي شود. بيشتر به هم ريختگي سالن هاي خانه مربوط به ساير اتاق ها مي شود و تنها کافي است هر چيزي را به جاي اصليش بازگردانيد و سپس سالن را گردگيري و جارو کنيد.
    پنجشنبه – اتاق خواب و کمدها
    روز آخر هفته، وقت خود را براي انجام کارهاي خرده ريز مصرف نکنيد. سعي کنيد کارهايي را برگزينيد که قرار نيست خودتان تمام وقت در جريان آن قرار داشته باشيد. مانند شستن ملحفه هاي رختخواب، درست است که شما آنها را باز مي کنيد و براي خشک شدن هم پهن مي کنيد، اما هنگامي که ماشين لباسشويي آنها را مي شويد شما آزاد هستيد تا کمي خود را براي تعطيلي فردا يا استراحت آماده کنيد. براي لباس هايي هم که خشک شويي رفته اند، اين روز مناسب است. هنگام خريد هفتگي، مي توانيد آنها را بگيريد.
    جمعه – سرويس هاي بهداشتي
    روز تعطيل استراحت کنيد و عصر جمعه را به سرويس هاي بهداشتي اختصاص دهيد. در طول هفته شما به طور مرتب از حمام، روشويي و توالت استفاده مي کنيد اما به ندرت فرصتي دست مي دهد تا آنها را تميز بشوييد و مرتب کنيد. جمعه، وقت مناسبي است. کارها را تمام کنيد. از شنبه، هفته را با آسودگي آغاز کنيد.

---

مشاوره، آموزش و ساخت فروشگاه اینترنتی