Loading...

• +5
    ناناز
    ناناز
    سه شنبه 18 مهر 1391 - 09:22

باغچه و گیاهان آپارتمانی (سبزی کاری و گل کاری) (19820 بازدید)

سلام
    You can see my hard beating You can see it through my chest Said I am terrified But I am not leaving I know that i must pass this test So jus pul
  • امپراتوریس
    امپراتوریس
    شنبه 22 مهر 1391 - 03:09
    عجب تاپیک جالبببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببی. عالی بود =d>
    خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
  • ناناز
    ناناز
    شنبه 22 مهر 1391 - 03:35
    قربونت نگی .... سوالی در مورد گیاهان داشتی من در خدمتم... تا حدودی به مرکباتم واردم....
    You can see my hard beating You can see it through my chest Said I am terrified But I am not leaving I know that i must pass this test So jus pul
  • امپراتوریس
    امپراتوریس
    شنبه 22 مهر 1391 - 04:05
    مرسی عقشششششششششششششششششششششم
    خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
  • ناناز
    ناناز
    یکشنبه 23 مهر 1391 - 02:43
    کاج مطبق:
    b8io7gl32f5b16shb0qx.jpg
    وقتی می خواین گلدون کاج مطبق و تو خونه نگه دارید بهترین مکان برای نگهداریش جلو پنجره نور گیر، وقتی حس کردید بخش تاریک داره می ره سمت پرنور (برگهای گیاه برای جذب بیشتر نور به سمت پنجره خم می شن) گلدون بچرخونید... حتی بهتر هر از گاهی گلدون بچرخونید ... تا کاج تون بد شکل نشه
    خاک گلدون باید همیشه مرطوب و رو به خیسی باشه... البته باید زه کشی قوی داشته باشه که یک وقت ریشه خفه نشه.
    هر چند روز یکبار با اسپری برگها رو افشانه کنید ... این طوری خیلی سرحال می شن و نیاز رطوبتی اش برآورده می شه.
    وقتی قسمت اعزم خاک گلدون شما باید خاک برگ باشه..... تورب هم باید باشه تا خاک اسیدی باشه.... ماسه هم می ریزیم تا خاک سبک بشه (2 قسمت خاکبرگ....1 قسمت تورب... یک قسمت ماسه).
    یکی از روشهایی که شما می تونید بفهمید گیاهتون تو وضعیت خوبی.... سرحال بودن و قطور بودن برگها.... هر زمان دید این وضعیت و نداره فوری به نکاتی که گفتم رسیدگی کنید.
  • شیرین خانومی
    شیرین خانومی
    یکشنبه 23 مهر 1391 - 04:09
    مرسی نانازم
    خیلی عالی و مفیده
    :x :* =d>
  • آرام
    آرام
    یکشنبه 23 مهر 1391 - 07:49
    من حسن یوسفم رو از بس آب دادم گندیده
    rolling-on-the-floor-laughing-smiley-emoticon.gif
  • ملوس
    ملوس
    دوشنبه 24 مهر 1391 - 02:59
    وای ناناز جون دستت درد نکنه خیلی عالی بود ، کاج من خیلی سبز نیست حالا اگه شد عکسشو برات میذارم ببین .
  • ناناز
    ناناز
    دوشنبه 24 مهر 1391 - 03:54
    عزیزم به من بگو کجا نگهش می داری.........چند وقت یکبار آب می دیدی.... و نوع خاکش
  • ناناز
    ناناز
    دوشنبه 24 مهر 1391 - 03:58
    آرام گفته:
    من حسن یوسفم رو از بس آب دادم گندیده
    rolling-on-the-floor-laughing-smiley-emoticon.gif
    آرام جان حسین یوسف گیاهی که به شرایط محیط خیلی زود واکنش می ده.... اید خاک یا نورش خوب نبوده.... ؟؟ چه طوری گندوندیش خخخخخ.... بگو علایمش چی بوده تا بهت توضیح بدم ایراد از کجا بوده عزیزم
  • ملوس
    ملوس
    دوشنبه 24 مهر 1391 - 04:26
    توی اتاق پشت پنجره ، اما همیشه پرده ها بسته است ، دو روز یه بار آبش میدم و افشانش میکنم . خاکشم نوعشو نمیدونم برام کادو آوردند اما خودم چند وقت پیش بهش کود گوسفندی دادم . یه چیز دیگه بگم تا حالا هیچی از برگاش نریخته برگ جدیدا هم بزرگ شدند اما یه جوریه انگار سر زنده نیست !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ناناز
    ناناز
    دوشنبه 24 مهر 1391 - 04:34
    بخاطر نور گلم... ضمنا اصلا بهش نباید کو گوسفندی می دادی... حالا که بخیر گذشته... فقط خاک برگ و ترب کود مورد نطرش
    نور بهش نمی رسه... سوخت و ساز نداره... برای همین سرحال نیست...مثل آدمی که گرسنه است
  • ناناز
    ناناز
    دوشنبه 24 مهر 1391 - 04:34
    عکس نیومده
  • ملوس
    ملوس
    دوشنبه 24 مهر 1391 - 04:41
    [img]http://up.vatandownload.com/]xoiea14305y8ste0oa.jpg[/URL]
  • ملوس
    ملوس
    دوشنبه 24 مهر 1391 - 04:42
    [img]http://up.vatandownload.com/]u1jpu958ec3tcb5gw55v.jpg[/UR
  • ملوس
    ملوس
    دوشنبه 24 مهر 1391 - 04:43
    خاک برگ بهش بدم خوب میشه ؟ من نمیتونم پرده اتاق رو بکشم نورش رو چی کار کنم .
  • ناناز
    ناناز
    دوشنبه 24 مهر 1391 - 04:53
    این کاج ات که حالش خوبه... فقط داره بهت می گه نور می خواهم... عزیزم اگه پرده ات نازک باشه بهتر می شه... مهتابی های اتاقتم مدام روشن بگذار....کمک می کنه....... ولی این حالت گیاه (خمیدگی) نشون می ده مشکل نور داره... اگه پیش بره ممکن خشک بشه... گناه داره یک کاری کن حتما نور ببینه...
    راستی دست بزن ببین خاکش خوب مرطوب؟؟ فکر کنم ریشه اش یکم مشکل خورده.... اگه تازه کود دادی احتمالش زیاده در حال آداپته شدن با شرایط یک هفته صبر کن... بهتر نشد بهم بگو
  • ملوس
    ملوس
    دوشنبه 24 مهر 1391 - 04:56
    ناناز کودشو خیلی وقته دادم بهش مال خالا نیست شاید دو سه ماه پیش کود دادم ، اما مشکلم اینه که پرده اتاق رو بکشم خونه همسایه دید دارم ، گریهههههههههههههههههههههههه .
    سینی که کف گلدون گذاشتم هنوز مرطوبه ، دیشب آبش دادم .
  • ملوس
    ملوس
    دوشنبه 24 مهر 1391 - 04:57
    خیلی دوستش دارم دوست ندارم خشک بشه ، دائم قربون صدقش میرم بوسش میکنم ( دیوووووووونم ) . تا یهو خشک نشه .
  • ناناز
    ناناز
    دوشنبه 24 مهر 1391 - 05:00
    عزیزم دیونه نیستی گیاه محبت و حس می کنه.... صبر کن ... هم نورش و تعدیل کن... هم آب بهش بده.... افشانه هم ترک نشه... بهش کمک می کنه
    من بیشتر از نور حدسم به خاکش...طفلی ریشه هایش الان اذیتن
  • ملوس
    ملوس
    دوشنبه 24 مهر 1391 - 05:02
    یعنی میگی برم براش خاک برگ بخرم ؟؟؟؟ یا منظورت اینه جاش تنگه گلدونا عوض کنم ؟

---

مشاوره، آموزش و ساخت فروشگاه اینترنتی