Loading...

• +5
    ناناز
    ناناز
    سه شنبه 18 مهر 1391 - 09:22

باغچه و گیاهان آپارتمانی (سبزی کاری و گل کاری) (19821 بازدید)

سلام
    You can see my hard beating You can see it through my chest Said I am terrified But I am not leaving I know that i must pass this test So jus pul
  • ملوس
    ملوس
    دوشنبه 24 مهر 1391 - 05:03
    ناناز یه چیز دیگه ، تازگی توی گلدونش مورچه هست مورچه که خرابش نمیکنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ نخندی از سوالما
  • ناناز
    ناناز
    دوشنبه 24 مهر 1391 - 05:04
    اصلا الان بهش دست نزن... گیاهت داره تلاش می کنه خودش و ترمیم کنه... و با شرایط بد کنار بیاد... عوض کردن گلدون یا کود جدید خودش یک شکککککککککککک
    You can see my hard beating You can see it through my chest Said I am terrified But I am not leaving I know that i must pass this test So jus pul
  • ناناز
    ناناز
    دوشنبه 24 مهر 1391 - 05:06
    نه بابا تو طبیعت این همه مورچه.... مورچه من تا حالا نشیندم مضر باشه
  • ملوس
    ملوس
    دوشنبه 24 مهر 1391 - 05:07
    پس فعلا پرده رو براش باید بزنم کنار ، بعد اگه درست نشد بهت میگم ببینیم چی کار کینم ، دست گلت درد نکنه خیلی راهنمایی خوبی بود . چند وقت بود عزا گرفته بودم که چی کارش کنم .
    الههههههههههههههههههههههههههی خیر ببینی خواهر
  • ناناز
    ناناز
    دوشنبه 24 مهر 1391 - 05:09
    وظیفه است... خوشحال می شم بتونم کمک کنم
  • فرفره
    فرفره
    دوشنبه 24 مهر 1391 - 06:48
    خانوم مهندس یه گل خوشگل و خوب هم بمن معرفی کن بخرم که نگهداریش با این دو تا وروجک خیلی سخت نباشه
  • ناناز
    ناناز
    دوشنبه 24 مهر 1391 - 10:01
    پتوس خیلی خوب فریبا جون اصلا اذیت نمی کنه...
    کاکتوس هایم خیلی راحت ان اصلاااااا مراقبت خاصی ندارن.... فقط قلمه زدنش و یادبگیری ... با یک کاکتوس کلی کاکتوس می تونی تولید کنی...
    برگ انجیری هم خوبه... ولی چون برگ پهن درشتی داره اگه خونه ات بزرک بخر....
    حالا دارم مطلب بونسای و جمع می کنم...بعد برایت چند تا آپارتمانی خیلی خوب می گذارم با روش نگهداری..
  • ناناز
    ناناز
    سه شنبه 25 مهر 1391 - 00:40
    بنسای:

تاریخچه اونها به فرهنپ شرقی بر می گرده و در واقع کشت اونها یک هنر... چون با تعادلی که بین رشد قسمت هوایی (شاخه و برگ) و قسمت زمینی (ریشه) ایجاد می کنن این گیاه اینقدر زیبا می شه...
    نیاز آبی بونسای ها مثل اکثر گیاهان درون منزل... وقتی خاک دست می زنید رطوبت نداشت داشت خشک می شد.... آب بدید
    نور:نور مستقیم برایش سمممممم.... (مگر انواع خاصی از بنسای که تو بیرون خونه منقل می شن تو فصل گرم)........ نو غیر مستقیم... نور غیر مستقیم... نور غیر مستقیم... یادتون نره
    خاک: خاک مخصوص بنسای و بهتر از بیرون بخرید تا نسبت مناسب تهیه شده باشه
    هرس: دلیل زیبا موندن این درختان میناتور هرس... فقط یادتون نره قیچی رو ضد عفونی کنید بعد هرس کنید تا میروب بهش منتقل نکنید
    انواع مختلفی دارن........که تعدادی از اونها رو براتون می گم... ولی اگه نوع خاصی بود بهم بگید تا براتون بگذارم
  • پانیسا
    پانیسا
    سه شنبه 25 مهر 1391 - 04:19
    man har goli migiram kharab mishe cheraaaaa
  • خاطره
    خاطره
    سه شنبه 25 مهر 1391 - 16:33
    سلام
    ناناز جون ممنون بابت این تاپیکت
    منم گلدون پتوس زیاد دارم تو خونه خیلی گیاه مقاوم و زیباییه. میام اینجا رو میخونم تا ازتون مطالب جدید یاد بگیرم. :)
  • فرفره
    فرفره
    سه شنبه 25 مهر 1391 - 17:32
    ناناز جون مرسی عزیزم ......... خودم و اقامون ;;) برگ انجیری دوست داریم همونو میگیرم واسه مراقبت ازش وقتی خریدم دوباره مزاحمت میشم
  • ناناز
    ناناز
    سه شنبه 25 مهر 1391 - 20:31
    پانیسا جون پتوس یا گیاه مقاوم بخر... قدم به قدم با کارهایی که من می گم پیش برو ......... مطمن باش خراب نمی شه....
    فریبا جون بعد از بونسای برپ انجیری و پوتوس می گذارم :x
  • آرام
    آرام
    پنجشنبه 27 مهر 1391 - 03:41
    ناناز بگو کی باید شمعدونی رو قلمه گرفت؟
  • خاطره
    خاطره
    پنجشنبه 27 مهر 1391 - 04:16
    وای که این شمعدونی چه گیاه ناز نازی هستش. من یک گلدون شمعدونی گرفتم به امید اینکه بتونم گلهاشو ببینم ولی هر جا گذاشتمش برگاش زرد میشد تا بالاخره گذاشتمش پشت در بالکن. فعلا سر حاله و داره برگ تازه میده. امیدوارم عمرش و عمرم به دنیا باشه بتونم گلهاشو ببینم 8->
  • ناناز
    ناناز
    پنجشنبه 27 مهر 1391 - 08:21
    آرام جان وسط آبان بهترین زمان عزیزم... یکی هم تو عید و آخر اسفند... فقط بهترین محیط برای قلمه داخل ماسه است
  • پانیسا
    پانیسا
    جمعه 28 مهر 1391 - 05:21
    slm nanaz jan baraye giyahe hosne yousef bayad chikar kard mer30
  • ناناز
    ناناز
    شنبه 29 مهر 1391 - 02:17
    پانیسا جون تویح کاملش و دارم تهیه می کنم... یک تویح کوچلو بالاتر دادم بخون بهت کمک می کنه
  • شیرین خانومی
    شیرین خانومی
    شنبه 29 مهر 1391 - 02:51
    سلام خانوم مهندس خوشگل
    من امروز داشتم جاتون خالی خرمالو میخوردم توش یه دونه هسته دیدم خخخخخخخخخخخخ
    تو دلم گفتم بکارمش تو باغچه.الان میشه کاشتش؟فصل کاشتش کی هست؟
    مرسی عزیزم
  • +1
    ناناز
    ناناز
    شنبه 29 مهر 1391 - 22:32
    کدوم شهری؟؟ خرمالو گرمسیری و معتدل رشد می کنه مثل شمال....
    اگه بخوای بکاری خوب خوب بشورش..... خیلی خوب.... بعد یک کوچولو رو ماسه بغلتون... بعد هم به اندازه قطر بذر رویش خاک بریز... ایشاله سبز می شه ولی درکل درخت و با بذر ازدیاد نمی کنند...محل کاشتش حتمااااااااااا در معرض آفتاب باشه
  • ناناز
    ناناز
    یکشنبه 30 مهر 1391 - 21:01
    هون طور که گفتم بنسای همین گیاهای معمولی خودمون که با هنر خاص خودشون کشت شدن...
    ct3w8375s638kkfdnvu.jpg
    این بونسای برگ نو است .. برگ نو بومی ژاپن و تحمل زیادی به شرایط محیطی داره... دید که کنار بلوارهایم کاشته می شه..... این گیاه جز گیاهانی که به آبیاری زیادی نیاز داره ... بهترین شرایط نگهداری در مقابل پنجره ای که نور می تابه ...
    3pecqwhdz28par3zgqz1.jpg
    پیچ گلیسین: بخاطر گل های قشنگش خیلی بهش توجه می شه... اصل و منشا این گیاه هم به شرق بر می گرده... از این درخت هم به عنوان زینتی تو فضای سبز استفاده می شه ... هرسش خیلی مهم... سعی کنید حتما به هرس این بونسای توجه کنید.... تو کشاورزی ما دو فصل می تونیم هرس کنیم... یکی تو آبان یکی هم اسفند... بهتون توصیه می کنم برای زیباتر شدنش هردوش و انجام بدید
    5sxiltxpwevln7gydlll.jpg
    پایتال: همونی که به صورت خرنده تو پارکها اینها زیاد دیده می شه... این گیاه تو مرحله خاصی از برشدش نگه می دارن که این حالت افراشته رو داشته باشه.... همون طور که تو فضای باز دید این گیاه تو زمستون زیر برفم زنده می مونه... پس این بونسای هم به سرما مقاوم...
    kjzyjo6zkof0y8s67rc.jpg
    بونسای سرو نقره ای: این بونسای به نور زیادی نیازمند... حتی بهتر تو تابستان به فضای باز منتقلش کنیم....

---

مشاوره، آموزش و ساخت فروشگاه اینترنتی