Loading...

• +29
    مارال
    مارال
    پنجشنبه 13 اردیبهشت 1397 - 07:30

همسرداری ۲ (1998229 بازدید)

ادامه پیچ یک رو‌اینجا ادامه میدیم
    چون‌تعداد صفحات زیاد شده بود وصفحه دیر بالا میومد دوباره ایجاد کردم
    خوش اومدین
    بگذریم وببخشیم بخاطر کسی که هرثانیه درحال بخشش است
  • +1
    شالیزار
    شالیزار
    دوشنبه 28 آبان 1397 - 16:35
    سلام صبح همگی بخیر شادی .بخصوص مهربان حان و مهتا خانم
    خوبین خوشین سلامتین
  • +1
    |mahta|
    |mahta|
    دوشنبه 28 آبان 1397 - 17:53
    سلام کبوترجون . خوبی؟ خب خداروشکر که یادت اومد. پس حتما تمرکزکن که سه تاشو انجام بدی . والا سخت نیست . فقط یکم تمرین میخواد .
    کبوتر گفته:
    سلام.مهتاجان ممنون چالشارو دباره گذاشتی.متاسفانه چالش اولی یادم رفته بود.میخوام گزارش بدم:امروزو میخواستم روزه بگیرم ولی دیدم همسرم زیادراضی نیست و بهونه میاره منم کنسلش کردم.چندروزپیش جایی میرفتیم لباسیوپوشیدم که همسرم دوسش داشت وبهش گفتم فقط به خاطرتو من که اینو دوست ندارم امروزبیرون میرفتیم همسرم لباسیو پوشیدکه من دوست دارم برگشت گفت فقط به خاطرتو منم از تیپش تعریف کردم.چالش چشم هم فکر کنم دیگه یواش یواش نهادینه میشه.همین
  • پریناز
    پریناز
    سه شنبه 29 آبان 1397 - 00:43
    سلام به همگی
    آدلیای قدیمم
  • پریناز
    پریناز
    سه شنبه 29 آبان 1397 - 00:44
    امیدوارم حالتون خوب باشه, هرچند که دیگه نامرد شدید و به اینجا سر نمیزنید, البته اگه مارال جان قبول زحمت میکردن و روزی ده دقیقه به اینجا سر میزدند مطمئنم مثل سابق شلوغ میشه
    آدلیای قدیمم
  • +1
    کبوتر
    کبوتر
    سه شنبه 29 آبان 1397 - 01:49
    سلام.ممنون مهتاجان شکرخداخوبم.دوهفته که نیومدم سایت کلایادم رفت.چشم سعی میکنم فراموش نکنم|mahta| گفته:
    سلام کبوترجون . خوبی؟ خب خداروشکر که یادت اومد. پس حتما تمرکزکن که سه تاشو انجام بدی . والا سخت نیست . فقط ...
    خدایامیدانم که میبینی
  • کبوتر
    کبوتر
    سه شنبه 29 آبان 1397 - 01:51
    منم همچنین، نهال جان بیاکه ازت انرژی بگیریم.مهربان گفته:
    نهال جون دلم واسه متنهای پر از انرژی و نشاطت تنگ شده
    خدایامیدانم که میبینی
  • Queen
    Queen
    سه شنبه 29 آبان 1397 - 16:04
    سلام و دو صد درود خدمت دوستان گلم
    خدمتتون عرض کنم قرار شد درس های مارال رو دوباره مرور کنیم ولی یادم رفت اینجا بزارم
    قرار شد هر هفته یه درس مرور بشه و دوستان به صورت روزانه، یک روز در میون یا آخر هفته بیان گزارش بدن که چه کردند
    هفته قبل درس غر زدن ممنوع و توقع را به صفر رساندن رو تمرین کردیم و بچه ها گزارش دادن
    این هفته قرار شد علاوه بر درس هفته قبل، چشم گفتن و تبعیت از همسر رو تمرین کنیم
    هر هفته درس های قبل هم اضافه میشه
    لطفاً بیابید اینجا صادقانه بگید چه گندی دارید می زنید خخخخ
  • Queen
    Queen
    سه شنبه 29 آبان 1397 - 16:11
    از خودم گزارش بدم که هفته قبل بدون غر نبودم یه غرهایی زدم تا نمک زندگی کم نشه خخخ
    اما این هفته یادم نمیاد غر زده باشم دختر خوبی بودم ;;)
    در مورد توقع هم من از کسی جز همسرم هیچ توقعی ندارم هر کس لطفی می کنه تشکر می کنم انتظار بیشتری ازش ندارم از همسرم هم توقعی داشته باشم در قالب شوخی میگم مثلا تو آذر تولد منه
    صحبتش بشه به شوخی شوهرمو شخص سوم در نظر می گیرم و میگم شوهرم می خواد برام نیم ست نقره بخره چون خونه سازی داره وگرنه که طلا می خرید
    اونم خنده اش می گیره از این همه اعتماد به نفسم
    در مورد چشم هم همچنان ضعیفم
    ولی تابع هستم حالا ممکنه جای چشم بگم باشه
    این بود گزارش من :x
  • مائده
    مائده
    سه شنبه 29 آبان 1397 - 16:23
    سلام صبح بخیر
    دیروز روز پر انرژی والبته پر از استرسی داشتم ذکر یا حضرت زهرا گفتم وهمه چیز رو بخدا سپردم اروم شدم خداروشکر همسر داریم هم خوب بود
    چالش سلام به امام زمان رو گفتم بسم الله قویتر شدم خصوصا که شنیدم هر کا ی که اولش بسم الله بگب طوری رقم میخوره که خیر پیش بیاد
    دعای قنوت کلا یادم رفت بگم خخخخ
    صدقه هم از امروز شروع میکنم ولی راستی برام سواله خدا امام زملن رو سالم نگه میداره تا ظهور کنه چرا برای سلامیش مثلا صلوات میفرستیم یا صدقه میدیم ؟؟؟؟؟
    در مورد چالش غر نزدن هم از دوشنبه هفته قبل شروع کردم وخدارو شکر موفق بودم ان شالله درست هم ادامه بدم توقع هم سعی میکنم نداشته باشم نه از همسرم نه از هیچ کس دیگه
    چشم هم ضعیفم سعی میکنم بیشتر چشم بگم
  • +1
    |mahta|
    |mahta|
    سه شنبه 29 آبان 1397 - 22:09
    سلااااااام به همگی. روزتون امام زماااااااانی انشاالله
    .
    خب اول گزارش دیروزمو بدم .
    دیروز صبح سلام به آقا امام زمان رو اول صبح و آخر شب اجرا کردم و صبح همراه با سلام ،صدقه برای سلامتیشون دادم . رفتم یه سر خونه پدرم و کادوی تولدشو دادم . برای ناهار امروز همسرم قرمه سبزی خوشمزه پختم و شب هم زود خوابیدیم خداروشکر.
    دیروز غر نزدم و سعی کردم همسرمو خیلی عاشقانه صدا کنم .چشم هم گفتم.
  • +1
    |mahta|
    |mahta|
    سه شنبه 29 آبان 1397 - 22:18
    مائده جان موفق باشی انشاالله . دائما یاداوری کن که دعای فرج توی قنوت و سلام و صدقه یادت نره . انشاالله بعد یهمدتی کاملا عادت میکنی بهشون . اولش یکم تمرکزمیخواد . مطمئنا هرکاری با بسم الله شروع بشه خود خدا به دست میگیره و عاقبتش بخیرمیشه انشاالله .
    در مورد صدقه برای امام زمان سوال پرسیدی ، اهل بیت از نظر بدنی و از نظر جسم و کالبد ، مثل مردم عادی آفریده شدن . برای درک بهترش میتونیم زندگی امیرالمومنین و بقیه اهل بیت رو نگاه کنیم . درسته که روز شهادت یک امام از پیش مشخص شده ، ولی تا اون روز ، اون امام مثل مردم عادی زندگی میکنه ، مریض میشه ، صدمه میبینه . عین مردم عادی ممکنه از دشمنی و ستم دیگران آسیب ببینه . بدنش مثل بدن ماست و یک زخم همون اثری که روی بدن ما داره ،روی بدن ایشون هم داره . در کل عاری از مریضی و زخم و آسیب و مشکل نیستن . همونطور که انسان دوست داره که فرزندش ، همسرش یا پدرمادرش و ... به هیچ ناراحتی و مریضی و زخم کوچیکی دچار نشن ، باید محبتش به امام زمان بیشتر از این محبت های دنیایی باشه و برای سلامتی حضرت صدقه بذاره کنار. وطبق روایات فراوون ، امام زمان بین ما زندگی میکنن و رفت و آمد میکنن و مثل اجدادشون ، زمان های زیادی رو ممکنه دچار مریضی و بدحالی بشن .
  • +1
    |mahta|
    |mahta|
    سه شنبه 29 آبان 1397 - 22:40
    مائده جان چند موضوع رو از کتاب : بیایید او را یاری کنیم نوشته :مهدی قندی ، برات مینویسم . انشاالله مطالعه کنی و مورد استفاده ت قرار بگیره :
    درست است که امام عصر دانش خوب زیستن را دارد و حتی به اذن الهی قدرت شفا دادن را نیز داراست ،لیکن اگر بخواهد به روال عادی زندگی کند ،در اثر فسادی که درنتیجه رفتار انسان ها در طبیعت روی داده ، چه بسا دستخوش بیماری هم می شود و شفای بیماری اش نیز منوط به طول زمان ومداوا می گردد . بله اگر او بخواهد حجاب طبیعت را به نیروی ربانی و آسمانی خویش بدرد و خود را به توان های غیبی مداوا کند ،می تواند .لیکن سیره نیاکان آن حضرت نشان می دهد که آنان نیز در همه موارد از چنین قدرت هایی استفاده نمی کردند . در این شرایط است که حمایت اطرافیان و شیعیان و توجه آنان به امامان خود ،مرهمی بر زخم ها و مایه تسکین دردهای ایشان می باشد . زندگی امامان ما نشان می دهد که آنها به واسطه جنبه بشری شان گاه به جرعه آبی نیز ، نیاز ضروری پیدا می کنند تا عطش جانکاهشان فرو نشانده شود .
    (مائده جون موضوع دوم اینکه آسیب ها فقط محدود به بیماری و ... نیست ، بلکه امام زمان که طبق روایتای زیادی از پدر به ما نزدیکتر و دلسوزتر و رفیق واقعی ما هستن ، بیشتر از خودمون بار غصه های جسمی و روحی و اعتقادی ماروبه دوش میکشن . همونطور که اگه شما خدای نکرده مشکلی پیدا کنی،پدرت بیشتر از خودت عذاب میکشه از دیدن ناراحتی شما ، امام مهدی هم بار همه این ناراحتی ها ، بیماری ها ، بی اعتقادی ها ، اعمال حرام ، دوری از واجبات ، حرمت شکنی ها و کشت و کشتار شیعیان و مردم بی گناه رو به دوش میکشن و شما خوب میدونی که دیدن مصیبت های روحی ، اثرش به طور مستقیم روی جسم ایجاد میشه .... و طبق روایت امام کسیه که حال و احوال تک تک شیعیانش رو در هرکجای دنیا که باشن میبینه و با مریضی اونها مریض میشه و درد میکشه . اینها چیزاییه که ما نمیبینیم ولی در واقعیت اتفاق میفته و از اونجایی که نعمت امام ، بزرگترین نعمتیه که خدا بعد از پیامبر به مردم ارزونی کرده ، این همه مهر و محبت امام نسبت به ما اصلا جای تعجب نداره ... پس بهتره ما هم به هر نحوی که میتونیم این محبت رو پاسخ بدیم )
  • |mahta|
    |mahta|
    سه شنبه 29 آبان 1397 - 23:39
    خب خانوما اگه یادتون باشه قرار شد هرازگاهی یه مطالبی در مورد شناخت و معرفت امام زمان بذاریم که همراه با چالشا ، ازنظر علمی هم پیشرفت کنیم .
    من قسمت اول رو دوباره میذارم ، برای کسایی که شاید نخوندن یا یادشون رفته . مطالب خیلی آسون و قابل فهمه ، ولی اگه کسی با قسمتی مشکلی یاسوالی داشت بپرسه تا با هم حلش کنیم .
  • پریناز
    پریناز
    سه شنبه 29 آبان 1397 - 23:55
    سلام مائده جان منظورت توی گروهه تلگرامه؟
    آدلیای قدیمم
  • |mahta|
    |mahta|
    چهارشنبه 30 آبان 1397 - 00:12

مطالبی برگزیده از کتاب : معرفت امام عصر / مولف
    :دکترسید محمد بنی هاشمی
    1
    جایگاه رفیع امامان علیهم السلام و معرفت ایشان
    نقش پیامبران در ارائه طریق بندگی
    نحوه بندگی خدا ، اگر بخواهد مورد قبول ذات مقدسش قرار بگیرد ، باید از ناحیه خودش ارائه شود ،ما عقلا می توانیم به اینکه باید خدا و رب و منعم خود را بندگی کنیم پی ببریم . اما همین عقل نسبت به راه و طرز بندگی او حکم می کند که باید از خود خدا اخذ نماییم ؛ به خصوص که می دانیم خداوند ما را به حال خود رها نکرده تا هرطور که میخواهیم به بندگی او بپردازیم ،بلکه از جانب خویش رسولانی فرستاده تا آیین بندگی او را به ما بیاموزند و به این وسیله ، حجت خود را بر ما تمام کرده است . بنابراین ما نمی توانیم هرگونه که دلمان می خواهد او را عبادت کنیم . اصولا فایده نبوت و امامت برای بشر همین است که راه بندگیِ خدا را به طور صحیح یاد بگیرد و با رای و سلیقه ی شخصی خود ، در این مسیر قدم برندارد . انسان عاقل هم ارسال رسل و بعث انبیا را از طرف خدا پسندیده و ممدوح می داند . لذا وقتی با انبیاء و اولیای الهی برخورد می کند ، دین حق را می شناسد و سعی می کند خود را با آن تطبیق دهد . وقتی یکی از منکران وجود خدا از امام صادق علیه السلام پرسید : آیا خدا (طبق عقیده شما) نمی تواند خود را بر آفریدگانش آشکار کند تا او را ببینند و بشناسند تا با یقین عبادت شود ؟! ایشان فرمودند : چیزی که (وقوعش) محال است ، پاسخ ندارد !دیدن خداوند به صورت مشاهده حسی محال است . و وقتی وقوع چیزی محال باشد ، دیگر اینکه خدا بر انجام آن قدرت دارد یا ندارد ، مطرح نمی شود و به همین جهت سوال آن زندیق پاسخی ندارد . آن شخص بلافاصله بعد ازین پرسش که بی پاسخ ماند ، سوال می کند : فَمِن اَثبتَ اَنبیاءَ و رُسُلا ؟ امام می فرمایند : وقتی برای ما وجود آفریدگار صانعی که از ما و همه مخلوقات خود متعالی است (شبیه به هیچ یک از مخلوقات نیست) ثابت شد و (نیز روشن شد که) او حکیم و بلندمرتبه است به طوری که محال است آفریدگانش اورا مشاهده و لمس کنند تا اینکه بی واسطه با او ارتباط داشته و او هم با ایشان ، بی واسطه در ارتباط باشد و با هم بحث و گفتگو داشته باشند ، (نیاز به ) وجود سفیرانی در میان مخلوقات ِخدا اثبات می شود که از طرف او برای مخلوقات و بندگانش سخن بگوید و مصالح و مفاسد ایشان را به آنها یاد دهند و از آنچه سبب بقای ایشان و در صورت ترک ، باعث از بین رفتنشان می شود ، آگاهشان کنند. بنابراین وجود امر و نهی کنندگان از جانب خدای حکیم دانا در میان خلق خود و سخنگویان از جانب او ثابت می شود . و اینها عبارتند از پیامبران و برگزیدگان الهی از میان آفریدگانش که به حکمت تربیت شده و با حکمت هم مبعوث شده اند . اینها با آنکه در شکل و ترکیب خلقتِ خود شبیه بقیه مردم هستند ولی با دیگران متفاوت بوده ، ازجانب خداوند حکیم دانا ،مؤید به حکمت هستند . [ احتجاج طبرسی ج2 ص77 / اصول کافی ج1 ص168 / کتاب الحجه ، باب الاضطرار الی الحجه ح1]
    .
    خداوند اگر میخواست می توانست با همه مخلوقات خود ، بدون واسطه ارتباط برقرار کند .این برای او سخت تر نیست ازینکه با عده ی خاصی ارتباط مستقیم برقرار کند و از طریق آنها با دیگران سخن بگوید . اما در عمل چنین نکرده است و می بینیم که افراد ، نوعا ارتباط طرفینی با خداوند ندارند . البته هرکس می تواند با خدای خود سخن بگوید و بااون مناجات نماید و او هم سخن همه را می شنود و احتیاج به واسطه ای در اینجا نیست ؛ اما اینکه انسان ها از خواستِ خدا و رضا و سختِ او آگاه شوند ،چیزی نیست که برای نوع آنها بدون واسطه انجام شده باشد .
  • |mahta|
    |mahta|
    چهارشنبه 30 آبان 1397 - 00:14

2
    شأن سفارت و معبریت از جانب خدا لازمه منزه بودن خداوند از صفات مخلوقات ،این است که هیچ یک از آنها نمی توانند مواجهه مستقیم با او داشته باشندو با او به گفتگو بپردازند .چنین ارتباطی از جانب انسان با خدا برقرار نمی شود و این فقط خداوند متعال است که با هرکس که بخواهد اینگونه ارتباط برقرار می کند و او را «سفیر» و «معبر» خود در میان مردم قرار می دهد . پس راه چنین ارتباطی از طرف ما با خدای متعال بسته است و این خداست که با هرکس که بخواهد ، چنین ارتباطی را برقرار می سازد و نشانه هایی هم برای این ارتباط قرار می دهد تا هرکس بتواند تشخیص دهد که چنین ارتباطی را خدا با چه کسانی برقرار کرده است . این نشانه ها ، همان معجزاتی ست که به دست پیامبران و ائمه ظاهر می شود . لازمه داشتن چنین منصبی از طرف خداوند این است که آن انسان برگزیده بوسیله خالق خود تایید شود و هیچ گاه از مسیر رضای الهی خارج نشود ،زیرا شان سفارت و معبر بودن از جانب خدا ، اقتضا می کند که عمل و قول او برای دیگران حجت باشد و اگر مردم احتمال خطا و اشتباه رادرباره ی او بدهند ،دیگر به هیچ سخنی که او از طرف خدا می گوید ، اعتماد نمی کنند . و این موجب نقض غرض الهی از ارسال رسل و بعث انبیاست . بنابراین داشتن علم و حکمت الهی که اشتباه در آن راه ندارد و نیز برخوردار بودن از کمال «عصمت» یعنی حفظ و صیانت الهی ، لازمه دارا بودن عنوان سفیر و معبر از جانب خداست .
    معرفی راهنمایان الهی بوسیله خداوند
    ویژگی هایی که برای برگزیدگان الهی بیان شد ، چیزهایی نیستند که انسان بتواند با خواست و میل خود در کسی به وجود آورد
    و یا حتی کسانی را که چنین ویژگی هایی دارند با عقل خود بشناسد . بنابراین هم ایجاد این ویژگی ها و هم شناخت آنها باید فقط
    به خودِ خداوند انجام شود .یعنی هم خدا این خصوصیات را به هرکس که بخواهد عطا می کند ، و هم معرفی این افراد بوسیله ی خداوند انجام می گیرد . مثلا تشخیص ویژگی «عصمت»از عهده انسان عاقل خارج است .ما حداکثر می توانیم در یک حوزه بسیار محدودی که دین به ما تعلیم داده است تشخیص دهیم که آن پیامبر یا امام،طبق آن عمل می کند یا خیر .ولی این ، عصمت نیست . عصمت یعنی حفظ و صیانت الهی از هرگونه احتمال اشتباه و لغزش .این یک امر آشکار و نمایان نیست که قابل تشخیص حسی یا عقلی باشد .بنابراین تنها راه حصول اطمینان از وجود این ویژگی در برگزیدگان الهی ،این است که خودِ خدا نشانه هایی را برای تشخیص این افراد در آنها قرار دهد ؛ مانند معجزه که عبارت است از عمل خارق العاده ای که نشان دهنده ی قدرت الهی (نه بشری) در برگزیده ی خداست؛قدرتی که تحصیل آن با قوای انسانی غیرممکن است .پس از آنکه نبوت یک رسول برای انسان ثابت گردید ،اوصیای او هم بوسیله خودش از طرف خدا معرفی می شوند و ما در مقام تشخیص نباید به چیزهایی برخورد کنیم که با شان سفارت و معبریت از جانب خداوند ناسازگار باشد ؛که اگر چنین بود معلوم می شود که آن شخص ،مدعی دروغین مقام و منصب الهی ست . مثلا برگزیدگان الهی باید خداشناس ترین انسان ها باشند و سخنان و اعمال آنها ،انسان را با توحید خدای یکتا بیشتر آشنا نماید و اگر به فرض از خدا و احکام او بی اطلاع یا کم اطلاع باشند و خودشان محتاج دستگیری و تعلیم دیگر انسان ها باشند ،نمی توان به حرف و سخن ایشان اعتمادکرد .اینجاست که سر سخن حکیمانه امام صادق علیه السلام برای ما روشن می شود : خدایا خودت را به من بشناسان؛که اگر خود را به من نشناسانی ،پیامبرت را نمی شناسم.خدایا رسول خود را به من بشناسان ؛ که اگر رسول خود را به من نشناسانی ، حجت تو را نمی شناسم .خدایا حجتت را به من بشناسان ؛که اگر حجت خود را به من نشناسانی ، از دین خود گمراه می شوم . (اصول کافی ج1ص337،کتاب الحجه،باب فی غیبته ح5) این دعایی ست که امام صادق برای خصوص زمان غیبت امام عصر علیه السلام تعلیم داده اند .
  • +1
    نهال
    نهال
    چهارشنبه 30 آبان 1397 - 01:00
    سلام سلام‌ پر از انرژی به همه ی بچه ها ...
    ببخشید یه مدت نبودم راستش میگم دلیل خاصی نداشت
    شاید چون خیلی پیج سوت و کور شده بود منم نیومدم ...گاهی هم واقعا فرصت نمیشد ....
    خب به صورت کلی بخوام بگم چالش ها رو دارم انجام میدم...چالش بسم الله ...چشم .سلام به امام زمان .و‌دعای فرج .و این چالش اخر صدقه کذاشتن که مهتا جون اضافه کردن ...از اتفاقات چند روز اخیر براتون بگم که پنج‌شنبه ناهار خواهر شوهرم و دخترش اومدن خونمون و‌من ناهار آبگوشت پختم توی دیزی و بعد ریختم تو دیزی های یه نفره و چیدم روی گاز خیلی خوشمزه شد و همه و البته همسرم کلی تعریف کردن ...چند روز قبلش به مامانم و‌مادر شوهرم سر زده بودم ...‍
    خب از دیروز بگم که رفتم خونه ی مامانم ...نون بربری تازه خریده بودن ..یه کم عسل و نون باهم خوردیم ..بعدش هم یه چایی ...خخخخ بعد دیگه شروع کردیم باهم حرف زدن ...رفتم براش خریدهاشو انجام دادم ...ناهار هم خورشت کرفس خوردیم که الحق عالی شده بود ...بعد ناهار هم مامانم سر رسیدشو آورد و سوالات موبایلشو پرسید خخخخخ .منم براش با توضیحات کامل می‌نوشتم ...بعد مامانم خوندش و‌کفت والی الهی دخترم چقدر دقیق نوشتی با جزییات .بعد بغلم کرد و‌بوسم کرد ..گفت تو خیلی مهربونی ...مامانم گفت چند روز پیش یه متنی تو تلگرام دیده بود در مورد احترام و‌محبت به پدر و مادر...گفت برای همه بچه ها (خواهر و برادرا) فرستادم غیر از تو ..چون تو خودت عاقلی و گفتن نمی‌خواد ...منم خیلی ذوق کردم و ازش تشکر کردم ولی از طرفی خندمم گرفته بود چون برای منم فرستاده بود خخخخخخ
    خلاصه بهش با خنده گفتم ماااااامان برای منم فرستادی که !!
    گفت وای جدی
    پس دستم خورده ...آخه می‌دونی این گوشی نمی‌دونم چرا اصلا یه لمس میکنی برای خودش سریع پیام می‌ره یا صفحه عوض میشه ....منم کلی خندیدم و گفتم خب عادت می‌کنی اولشه ...تو فاصله ای که خونه مامانم بودم پیام تشکر از همسرم هم به خاطر حضورش و وجودش کنارم تشکر کردم و براش فرستادم ...دیگه حدود ساعت ۵ هم اومدم خونه ...
    قبل اینکه صبح از خونه برم بیرون مرتب کلی کرده بودم ...
    اومدم سریع لباس عوض کردم و‌شام گذاشتم .بعد که همسرم اومد ازش استقبال کردم و برای چایی و مویز بردم و یه کم کنارش نشستم باهم حرف زدیم ...بعد شام هم رفتم دوش گرفتم و به خودم رسیدم و رفتم پیش همسر جان همسر داری رو اجرا کنم خخخخخ ...یه کم زبان خوندم ...و یه دمنوش آرامش دم کردم و‌دو تا یی خوردیم ...در کل شب خوبی بود خدا رو‌شکر ...
    از لذت های کوچیک زندگی رفتم نون واییی نون سنگک خریدم ب ای مامانم بوی نون خیلی خوب و همونجا یه تیکه کندم و خوردم خخخخ
    ماسک ماست به پوستم زدم ...
    با برادر زاده هام بازی کردم و قول درست کردن دونات برای هفته بعد براشون درست کنم...
    بچه ها ی اینجا یادم کردن بهم انرژی مثبت داد .دستتون درد نکنه
    خدا یا شکرت یه عالمه به خاطر همه چیز دوست دارم...خدایا مراقب زندگیم باش ..دمت گرم
  • +1
    مائده
    مائده
    چهارشنبه 30 آبان 1397 - 16:17
    سلام صبح بخیر
    مهتا جون ممنون عزیزم اینقدر وقت گذاشتی مطالبتو خوندم دلم یه جوری شد نمیدونم برای غریبی امام زمان سوخت یا برای خودمون وهمه مردم که چقدر غافلیم ان شالله هر لحظه زندگیمون وجود اقا رو کنار خودمون حس کنیم
    نهال جون خوشحال شدم پستتو دیدم
    ادلیا متوجه سوالت نشدم چی تو گروه تلگرامه ؟؟؟؟
    مهربان جون ممنون به یادم هستی وممنون بابت پستت
  • +1
    مائده
    مائده
    چهارشنبه 30 آبان 1397 - 16:28
    چالش سلام به امام زمان دیروز صبح گفتم ولی فک کنم دیشب یادم رفت
    دعای قنوت رو گفتم
    متاسفانه دیروز صدقه یادم رفت بدم اینجا بودم یادم بود بعدش بلند شدم یادم رفت
    غر نزدم به همسرم و البته چشم هم پیش نیومد بگم ولی بیشتر میگم باشه توی چشم گفتن ضعیفم
    دیروز افکارم مثبت بود خدارو شکر سعی کردم خوش اخلاق باشم ومادر خوبی برای بچهام وهمسر خوبی برای اقام باشم وبنده خوبی برای خدا خدارو شکر بابت سلامتی وهمه نعمتهاش خدایا شکرت
  • مائده
    مائده
    چهارشنبه 30 آبان 1397 - 16:32
    رویا گلی جیگر طلا بنظرم حدود دو ماهه نیومدی پست بزاری اجی بیا خبری از خودت بده دلم برات تنگ شده
    شالی وپاری وخیلیها که یادم نیست بیاید گزارش بدید از کارهاتون
    پاری تو هم تو چالشها شرکت کرده بودی یا نه ؟؟؟؟
    بچهای ناملد گروه هم بیان اینجا گزارش بدن راستی نفهمیدم کی مقام اولو کسب کرد تو غر نزدن وکی قراره ریمو بشه از گروه خخخخخ

---

مشاوره، آموزش و ساخت فروشگاه اینترنتی