Loading...

• +3
    شیرین خانومی
    شیرین خانومی
    سه شنبه 18 مهر 1391 - 00:23

راز و رمز آشپزی ( دستور غذاهای خوشمزتونو اینجا به اشتراک بذارین) (62577 بازدید)

دوستای گلم
    هر کی هر نوع غذا یا شیرینی یا ... که بلده و خوشمزه درست میکنه دستورشو برای همه اینجا بذاره
    تا همه ازش استفاده کنیم
    مرسییییییییییییی
  • تلما
    تلما
    چهارشنبه 15 آذر 1391 - 23:25
    1.jpg
    این نوع کیک ها به کیک های خیس (wet cake) معروفند. خصوصیتی که اونا رو از کیک های دیگه متمایز می کنه اینه که بافت مرطوب و در عین حال لطیفی دارن. جدیدا" بعضی از این شرکتهای معروف هم این کیک های شکلاتی خیس رو وارد بازار کردن که آدم از خوردنش سیر نمی شه ( مخصوصا" با یه چایی در کنارش).
    مواد لازم برای 12 عدد کاپ کیک :
    کره مارگارین 125 گرم
    شکر 1 پیمانه
    شیر نصف پیمانه
    آرد 1 پیمانه
    تخم مرغ 2 عدد
    پودر کاکائو 3 ق غ
    وانیل نصف ق م
    بکینگ پودر 1 ق م
    2.jpg
    طرز تهیه :
    *فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم بشه .
    * آرد و بکینگ پودر و کاکائو رو با هم مخلوط کنید.
    3.jpg
    * ابتدا شکر و کره را با همزن هم بزنید.
    نکته : کره باید به دمای محیط رسیده باشه و با شیر هم دما بشه.
    4.jpg
    * تخم مرغ اولی اضافه شده و هم زده شه.
    5.jpg
    * تخم مرغ دوم بهمراه وانیل اضافه شده و با همزن هم بزنید.
    6.jpg
    * کمی از مخلوط آرد و بکینگ پودر و کاکائو رو داخل مایه ریخته و با درجه پایین همزن هم بزنید.
    7.jpg
    * سپس مقداری از شیر رو اضافه کنید و هم بزنید.
    نکته : برای اینکه کره نبره حتما به این نکته توجه داشته باشید که آرد و شیر باید همزمان به کیک اضافه بشه.پس اول کمی آرد بریزید و هم بزنید و بعد کمی شیر و کمی هم بزنید و مجددا" آرد و ... . اگه دیدید توی مایه بریدگی دیده می شه، نگران نباشید مشکلی نیست کمی هم بزنید و خیلی سریع به قالب منتقل کنید.
    8.jpg
    * به همین ترتیب ادامه بدید .
    9.jpg
    10.jpg
    * مایه رو در داخل کاپ کیک ریخته و بمدت 35-25 دقیقه داخل فر قرار دهید(ممکنه این زمان با توجه به فر شما کمتر یا بیشتر بشه).
    11.jpg
    * این هم از بافت داخل اون
    12.jpg
    *نکته : این کیکها بخاطر بافتشون خیلی پف نمی کنن پس انتظار پف زیادی ازشون نداشته باشید.
  • تلما
    تلما
    چهارشنبه 15 آذر 1391 - 23:47
    چاکلت کیک

یک مدل کیک شکلاتی که داخل آن شکلات مذاب می باشد؛ به همین دلیل به آن کیک شکلاتی آتشفشان میگویند
    [/size]
    [size= 12px]DSC03269.jpg
    [/size]
    [size= 12px]
    [/size]شکلات 60 گرم
    کره 40 گرم
    تخم مرغ 1 عدد
    زرده تخم مرغ 1 عدد
    وانیل 1 ق چ
    پودر قهوه فوری 2/1 ق چ
    شکر 2 ق غ
    آرد 1 ق غ
    کره و پودر کاکائو
    من شکلات پارمیدا استفاده کردم پیشنهاد میکنم شکلات تلخ استفده کنید.
    شکلاتها را به صورت بن ماری آب کردم(یعنی ظرف شکلات رو روی کتری آب گذاشتم و کم کم شکلات آب میشود)بعد کره رو میندازیم توی شکلات.

[size= 12px]DSC03252.jpg
    [/size]
    [size= 12px]شکلات به روانی شکل زیر در می آید.
    [/size]
    [size= 12px]
    DSC03253.jpg
    [/size]پودر قهوه فوری رو هم اضافه میکنیم.

[size= 12px]
    DSC03254.jpg[/size]

[size= 12px]
    [/size]قالب رو باید چرب کنیم.

[size= 12px]
    DSC03257.jpg
    [/size]چرب میکنیم و پودر کاکائو میپاشیم
    .
    همه سطح ظرف را بگیرد
    .
    تخم مرغ و زرده تخم مرغ رو با شکر و وانیل توی یک ظرف میریزم. و خوب مخلوط میکینیم (حدود 10 دقیقه)

[size= 12px]
    DSC03259.jpg
    [/size]شکلات را به مخلوط بالا اضافه میکنیم. ولی به خاطر داشته باشید که شکلات نباید داغ باشد.
    خوب با همزن همش میزنیم تا کاملا یکنواخت شه. و حباب روی آن ایجاد شود
    .

[size= 12px]
    DSC03244.jpg
    [/size]و آرد رو توش الک میکنیم.
    DSC03264.jpg
    و قالبها رو تا نیمه از مخلوط پر میکنیم.

[size= 12px] از قبل فر رو روی درجه 210 سانتیگراد 400 فارنهایت قرار میدیم . به مدت 5 الی 10 دقیقه
    می گذاریم داخل فر
    [/size]وقتی از فر در آوردیم بعد میذاریم 5 دقیقه سرد شود.

[size= 12px]
    DSC03271.jpg[/size]

وقتی کیک را برش میدهیم شکلات از آن روان میشودbbbbb.gif
    DSC03268.jpg
    [size= 12px]نکته: من از کاسه ماست خوری کوچک به عنوان قالب استفاده کردم[/size]
    [size= 12px]نکته: مینوانید از شکلات بسته ای که 10 تیکه میباشد استفاده کنید.[/size]
  • شیرین خانومی
    شیرین خانومی
    پنجشنبه 16 آذر 1391 - 01:18
    =p~ =p~ =p~ =p~ =p~ =p~ =p~
  • تلما
    تلما
    پنجشنبه 16 آذر 1391 - 03:30
    شیرین گلی حالت خوبه تو را خدا بیا پیش ما
  • تلما
    تلما
    پنجشنبه 16 آذر 1391 - 04:21

فسنجون درجه 1 متفاوت!
    مواد لازم:
    گردو 250 گرم نیمه پودر شده و 100 گرم کاملا پودر شده
    رون مرغ 2 عدد درشت یا 1 سینه درشت
    رب انار کامبیز نصف شیشه
    شکر 1 ق غ
    نمک و فلفل و زرد چوبه ب م ل
    زعفرون آبزده غلیظ 2 ق غ
    پیاز 1 عدد متوسط
    کدو حلوایی یا هویج (( رنده شده با رنده ریز)) 250 گرم به دلخواه
    طرز تهیه
    اول مرغ رو با نمک و فلفل و زردچوبه و 1 ق غ آب زعفرون و 1 غ ق آب لیمو و پیاز میگذاریم بپزه پودر گردو رو هم کمی تفت میدیم تا کمی بو داده بشه و زودتر به روغن بیافته مواظب باشین که پودر گردو زود میسوزه واسه همین زیرش کم باشه و مدام به هم بخوره تا قشنگ بوداده بشه بدون اینکه بسوزه
    وقتی که مرغ نیم پز شد و آبش اندازه 2 و نیم لیوان بود گردو رو بهش اضافه میکنیم و میگذاریم با حرارت خیلی ملایم جوش بخوره و هی توی این مدت هردفعه همش میزنیم تا ته نگیره بعد از 1 ساعت رب انار رو بهش اضافه میکنیم و همزمان اگه دوست داشتین رنده کدو حلوایی یا هویج رو اضافه میکنیم و بعد شکر و نمکشو اندازه میکنیم اگه ترش تر یا پر رنگ تر خواستیم باشه رب بیشتری اضافه می کنیم و میگذاریم 1 ساعت جا بیافته
    این قسمت آخر(( کدو یا هویج)) واسه اوناییه که نمیخوان زیاد گردو بریزن و در ضمن میخوان خورشتشون خوب غلیظ باشه و موادش به هم دست داده باشه
    در ضمن اصلا هویج یا کدو داخل این خورشت مشخص نیست! آخر سر 2 قاشق زعفرون آبزده مَشتی اضافه میکنیم و بعد از 5 دقیقه که کاملا به روغن افتاده باشه زیرشو خاموش میکنیم

5479231-b.jpg
    5479186-b.jpg
  • شیرین خانومی
    شیرین خانومی
    پنجشنبه 16 آذر 1391 - 07:39
    تلماه گفته:
    شیرین گلی حالت خوبه تو را خدا بیا پیش ما
    مرسی تلماه خوشگلم.لطف داری بهم . :x
  • سینوش
    سینوش
    جمعه 17 آذر 1391 - 01:28
    واییییییییییییییی تلی دختر نمیگی من مشکل قلبی دارم هیجان برام خوب نیست :*
    از اسمان برای من طلا میبارد
  • شیرین خانومی
    شیرین خانومی
    شنبه 18 آذر 1391 - 10:26
    =p~
  • آندیا
    آندیا
    دوشنبه 20 آذر 1391 - 07:50
    چیز کیک توت فرنگی
    172.jpg
    182.jpg
    192.jpg
    172.jpg
    182.jpg
    192.jpg
    خوشکل شده؟
    بله که خوشکل شده
    خوب
    من برای پایه این چیز کیک از کیک شیر استفاده کردم
    با این رسپی
    آرد…………۲ پیمانه
    تخم مرغ……………۴ عدد
    شیر…………۱/۳ پیمانه

روغن مایع…..یک پیمانه

شکر…………۱ پیمانه
    بیکینگ پودر………..۱ قاش مرباخوری سر صاف
    وانیل……….یک پنس
    311.jpg
    خوب
    فر رو روشن کنید بذارید روی حرارت ۱۷۵ درجه سانتیگراد
    آرد و بیکینگ پودر رو ۳ بار با هم الک کن
    "
    تخم مرغ ها و شکر و وانیل رو خوووووووووووووب با هم بزنید تا کرم رنگ و یکدست بشه
    411.jpg
    روغن رو اضافه کنید و هم بزنید
    شیر رو اضافه کنید و هم بزنید
    59.jpg
    آرد و بیکینگ پودر رو که از قبل ۳ بار با هم الک کردید رو کم کم به مایع اضافه و هم بزنید
    614.jpg
    به همین راحتی
    مایع رو بریزید داخل قالبی که کفش کاغذ روغنی انداختید و به مدت ۳۵-۴۵ دقیقه بذارید داخل فر
    78.jpg
    این کیک میتونه یک کیکی پایه باشه
    میتونه عصرونه سرو بشه
    کلآ کیک خوب و راحت و لطیفی هست
    812.jpg
    ……………..
    چیز کیک توت فرنگی
    مواد لازم
    کیک پایه
    پنیر خامه ای 200 گرم
    خامه صبحانه ۲۰۰ گرم
    پودر ژله توت فرنگی ۲ بسته
    توت فرنگی برای تزیین
    خوب
    من از کیک شیر برای پایه استفاده کردم
    میتونید به جای این کیک از مخلوط بیسکوییت و کره استفاده کنید
    ۱/۵ بسته بیسکوییت ساقه طلایی با حدود ۱۰۰ گرم کره
    من کیک رو داخل قالب گذاشتم
    98.jpg
    پنیر خامه ای و خامه رو با هم زدم
    1012.jpg
    پودر زله رو با نصف لیوان آب جوش مخلوط کردم و هم زدم تا ذرات ژله کامل حل بشه
    ۳ تکه یخ انداختم داخلش تا زود خنک بشه
    پس کلآ انگار یک بسته پودر زله رو با یک لیوان آب جوش آماده کردم
    من چون عجله داشتم به این ترتیب ژله رو آماده کردم
    شما اگر پودر زله رو با یک لیوان آب جوش آما ده میکنید بذارید خوب خنک بشه
    ژله رو به مخلوط پنیر و خامه اضافه کردم

1113.jpg

هم زدم
    128.jpg
    کرم آماده هست
    کرم رو روی کیک ریختم و گذاشتم یک ساعت داخل یخچال
    134.jpg
    144.jpg
    تا کرم سفت بشه
    یک بسته دیگه پودر زله رو با یک لیوان آب جوش آماده کردمو گذاشتم خنک شد
    توت فرنگیها رو چیدم روی کیک و زله رو آرووم بهش اضافه کردم و گذاشتم داخل یخچال تا زله ببنده
    152.jpg
    162.jpg
    برای بیرون آوردن کیک
    من قالب رو چند ثانیه داخل اب گرم گذاشتم تا زله و کرم از دیواره جدا بشه
    کمربند رو باز کردم و اینم نتیجه کار
    172.jpg
    سایت من من شاد و شنگولم هههههههه
  • شیرین خانومی
    شیرین خانومی
    دوشنبه 20 آذر 1391 - 08:52
    =p~
  • آرام
    آرام
    دوشنبه 27 آذر 1391 - 18:07
    آب در کوزه و ما گرد جهان می گردیم
    خیلی جیگری آندیا جونم دنبال چیز کیک می گشنم روی نت اما اینو دیدم دستت درد نکنه
  • شهرام
    شهرام
    جمعه 6 بهمن 1391 - 21:36
    جالبه حدود 45 روزه کسی پیغام نذاشته تو این کلوپ ، یعنی چی ؟
    سایت من
  • شهرام
    شهرام
    جمعه 6 بهمن 1391 - 21:36
    کرم گاناش
    70 گرم خامه را روی حرارت گذاشته تا یک جوش بزند و زیرشو خاموش میکنیم سپس 100 گرم شکلات اضافه کرده و مخلوط حالا میتوان این کرم را روی کیک ریخت فقط بایذ کیکمون سرد باشه
    سایت من
  • راتین
    راتین
    شنبه 16 شهریور 1392 - 20:59
    دستور پخت آش شعله قلمکار رو توی وب سایت ی دارید که معرفی کنید؟؟؟
    ممنون میشم ازتون
    :)
    سایت من طراحی وب سایت – طراحی سایت ارزان
  • شیرین خانومی
    شیرین خانومی
    شنبه 16 شهریور 1392 - 21:06

مواد لازم : برای 6 الی 8 نفر
    گوشت

0/5 کیلو

سبزی آش
    1 کیلو
    عدس
    1 استکان
    نخود

نصف استکان

لوبیا سفید

نصف استکان

برنج

2 استکان

پیاز
    2 عدد
    نمک
    به میزان کافی
    فلفل
    به میزان کافی
    زردچوبه
    به میزان کافی
    طرز تهیه :

حبوبات را از شب قبل خیس کنید . گوشت و پیاز را سرخ کرده و زردچوبه را به آن اضافه کنید و بگذارید خوب بپزد . سبزی را خرد کنید . وقتی گوشت نیم پز شد ، حبوبات را اضافه کنید . سبزی را پس پختن گوشت و حبوبات بریزید . مدت پخت آش طولانی وحرارت آن کم باشد ومدام هم بزنید که همه مواد کاملاٌ مخلوط شوند و جا بیفتند . نمک و فلفل را در آخر کار بیفزایید . روی آش را با پیاز داغ و نعنا داغ تزئین کنید .
  • شیرین خانومی
    شیرین خانومی
    شنبه 16 شهریور 1392 - 21:06
    مواد لازم براي 6-8 نفر :
    نخود و لوبيا چيتي
    روي هم 5/1 ليوان
    بلغور گندم
    1 ليوان
    لوبيا قرمز
    1 استكان
    عدس
    1 استكان
    برنج
    نصف استكان
    پياز داغ
    2 ليوان
    پياز براي پختن گوشت
    2 عدد متوسط
    گوشت با استخوان
    1 كيلو گرم
    سبزي آش *
    2 كيلو گرم ( پاك شده )
    نمك ، فلفل و زرد چوبه
    به مقدار لازم
    طرز تهيه :
    حبوبات ( به غير از عدس** ) را از شب قبل خيس كنيد و طي اين مدت چند بار آب آن را عوض كنيد .
    گوشت با استخوان را همراه با 2 عدد پياز ، بدون نمك ، و در مقدار نسبتا زيادي آب با حرارت تقريبا ملايم كاملا بپزيد و بعد از پخت پيازها را بيرون بياوريد و دور بيندازيد . استخوانها را از گوشت جدا كنيد و گوشت را كاملا بكوبيد و كنار بگذاريد . آب گوشت را نيز براي پختن آش كنار بگذاريد . (دقت كنيد كه آب گوشت هرچه بيشتر باشد مزه آش بهتر خواهد شد )
    در قابلمه مورد نظر براي طبخ آش مقداري از پياز داغ را با نخود و لوبيا چيتي و لوبيا قرمز همراه يك قاشق غذا خوري زرد چوبه، 2-3 دقيقه تفت دهيد و بعد همراه 6 ليوان آب گوشت بگذاريد با حرارت ملايم حدود 2 ساعت بپزند . ( اگر طي اين مدت آب حبوبات كم شد ، آب گوشت به آن اضافه كنيد )
    عد از اينكه حبوبات نيم پز شدند ، بلغور و برنج را همراه عدس به قابلمه اضافه كنيد . بعد از اينكه برنج كاملا باز شد يك الي دو ملاقه از تمام حبوبات در حال پختن را از قابلمه خارج كنيد و همراه گوشت از قبل كوبيده شده ، مجددا بكوبيد
    ( كوبيدن گوشت همراه حبوبات براي سفت تر و اصطلاحا كش دار تر شدن آش است )
    باقي مانده آب گوشت را داخل قابلمه آش بريزيد و هم بزنيد . بعد از اينكه مطمئن شديد مواد كاملا پخته اند و خوب با هم مخلوط شده اند ، سبزي آش را همراه با نمك و فلفل به آش اضافه كنيد و آش را هم بزنيد . 15 دقيقه بعد از اضافه كردن سبزي ، و بعد از اينكه رنگ سبزي برگشت ، گوشت كوبيده به همراه حبوبات را به آش اضافه كنيد ، آش را هم بزنيد تا مواد از هم باز شوند بعد درب قابلمه را ببنديد و بگذاريد آش با حرارت ملايم كاملا جا بيفتد.

بعد از اضافه كردن گوشت و حبوبات كوبيده، آش را زود به زود هم بزنيد تا ته نگيرد .

حدودا يك ساعت بعد از اضافه كردن سبزي ، مقداری نعناع داغ داخل آش بریزید و آش را هم بزنید و بعد از چند دقیقه آش آماده سرو است . ( قبل از سرو نمك و فلفل آش را اندازه كنيد )

نكته :

* سبزي آش شله قلمكار :
    براي تهيه اين آش به طور معمول از سبزي آش + انواع سبزي معطر استفاده ميشود كه اين سبزيها در قسمت هاي مختلف تنوع بسياري دارند .
    سبزي معمولي آش شامل:<span style="mso-spacerun: yes] [/size]تره، جعفري، اسفناج، كمي گشنيز .
    [size= 10pt; color: blue; font-family: Tahoma; mso-bidi-language: FA;" lang="FA">سبزي معطر شامل:<span style="mso-spacerun: yes] [/size]ترخان، شويد، نعناع، ريحان و مرزه است .
    [size= 10pt; font-family: Tahoma; mso-bidi-language: FA;" lang="FA">بهتر است اين نسبت به طور مساوي در نظر گرفته شود . يعني در دو كيلو سبزي براي آش شله قلمكار ، يك كيلوگرم سبزي آش معمولي و يك كيلوگرم سبزي معطر . و بين سبزي هاي معطر نيز بهتر است درصد ترخان و شويد بيشتر از ريحان و مرزه باشد .
    بعضي ها اعتقاد دارند كه لعاب حاصل از برنج ، باعث ميشود كه سبزي ها خام بمانند و يا زمان پخت آنها طولاني تر شود. به همين دليل سبزي را قبل از برنج داخل آش ميريزند. ولي من به شخصه تا به حال با روش ذكر شده اين آش را تهيه كرده ام و هيچ مشكلي هم از بابت لعاب برنج براي سبزي ها پيش نيامده است. فقط لازم است كاملا دقت كنيد بعد از اضافه كردن سبزي ، درب قابلمه را ببنديد و اجازه دهيد سبزي كمي با حرارت نسبتا بيشتر از قبل داخل آش بجوشد و بپزد و بعد از پختن سبزي ، گوشت و حبوبات كوبيده را به آش اضافه كنيد .
    ** نيازي نيست عدس را از شب قبل همراه ساير حبوبات خيس كنيد . يك ساعت قبل از اضافه كردن عدس به ساير حبوبات عدس را بشوئيد و خيس كنيد كافي است .
    دقت كنيد در تمام مراحل پخت ، آب آش به اندازه كافي باشد . اگر آب گوشت به اندازه كافي نداشتيد از آب جوش استفاده كنيد ولي اگر تمام آش را با آب گوشت تهيه كنيد بسيار لذيذ تر خواهد شد . در ضمن معمولا اگر كمي فلفل و ترخان آش شله قلمكار بيشتر باشد طعم بعتري خواهد داشت .
    بهتر است حدود يك سوم از گوشت را جاي اينكه بكوبيد به حالت اسلايس هاي باريك براي روي آش نگهداريد . تزئين روي اين آش معمولا با اسلايس گوشت ، سير و پياز و نعناع داغ صورت ميگيرد .
    در بعضي خانواده ها داخل آش شله قلمكار ، مقداري كشك نيز استفاده ميكنند و يا روي آش را با كشك تزئين ميكنند . استفاده از كشك در دستور اصلي اين آش ذكر نشده است و كاملا به ذائقه خانواده بستگي دارد .
  • شیرین خانومی
    شیرین خانومی
    شنبه 16 شهریور 1392 - 21:07
  • مامان امیرارشا
    مامان امیرارشا
    یکشنبه 17 شهریور 1392 - 03:05
    سلام به همه خانومای باسلیقه ایرانی، اگه ازتون چیزی بخوام رومو زمین نمی ندازین؟ من چند نوع غذای خوشمزه می خوام که سرخ کردنی نباشه آخه تا یه مدت بوی سرخ کردنی به امیرارشا نباید بخوره. دیگه از اش و سوپ و خورشت خسته شدم. چند تا غذای خوشمزه و بدون نیاز به سرخ کردن
    به خدا کلی دعاتون می کنم
    پسرم.. بدون تو حتی سراغ نفس کشیدن هم نمی رم
  • مامان
    مامان
    یکشنبه 17 شهریور 1392 - 17:25
    عزیزم چرا از فر استفاده نمیکنی؟
    مثلا ماهی داخل فر پختی
    یا مرغ؟
  • مامان امیرارشا
    مامان امیرارشا
    یکشنبه 17 شهریور 1392 - 21:56
    خیلی غذاهای تو فر بلد نیستم. مرغ رو میذارم اما ماهی شوهرم دوست نداره از تن استفاده می کنیم. پیتزا و پیراشکیو... اما غذای سریع می خوام
    پسرم.. بدون تو حتی سراغ نفس کشیدن هم نمی رم

---

مشاوره، آموزش و ساخت فروشگاه اینترنتی