Loading...

• +1
    نسرین بانو
    نسرین بانو
    شنبه 4 مرداد 1393 - 19:50

آشپزی /هنرهای دستی/ سفره عقد/و... (42443 بازدید)

سلام به همه کدبانو های عزیز
    بر آن شدیدم اینجا یه تایپیک بزنیم که فقط فقط مخصوص آشپزی و کارهای هنری باشه که خودمون درست کردیم و یا از سایتی جایی دیدیم اینجا بذاریم که ازشون استفاده کنیم
    از آشپزی گرفته تا هنرهای دستی
    گلیم بافی
    چرم دوزی
    سفره هفت سین
    غنچه عقد
    گلسازی
    تاج عروس
    نمد کاری
    و....
    این تایپیک رو تبدیل کنید به آموزشگاه هنری البته با کمک شما...
    سعی کنید توی همه تایپیکا شرکت کنید و سایت رو تبدیل کنیم به یه مکان که از همه نظر به رشدمون کمک میکنه و فقط فقط در باره بارداری صحبت نشه اینطوری هم از استرسمون کمتر میشه هم به دانسته هامون اضافه میشه...
    مهسا *نارین*مریم مامان *مریم گلی * دختر مامان مریم* مثل ماه *
    بانوی

پاییز*المیرا*الی*الناز*شقایق*بهار*شفق*مرضیه*جودی*پانیسا*زینب*محیا*آرزو*نگار*مامان آتریسا*سمانه *نیلوفر*بیتا*پریسا*سارا*نلیسا*کاکوتی*لارا*حسنا*نورا*حدیث*فاطمه نورا*سارینا*نازنین زهرا*منیر*محبوبه*کیمیا*غزاله*سحر*ناهید*شبنم*عسل*مامان رز*آتنا*مرجان*و...

منتظرتونم و دوستتون دارم
    "اللّهم ارزقني ولداً واجْعله تقياً زكيّاً ليس في خلقه زيادةً و لا نقصان واجعل عاقبته إلي خير؛
  • عمه مهزيار جون و مامان پارسا جون
    عمه مهزيار جون و مامان پارسا جون
    یکشنبه 5 مرداد 1393 - 19:28
    ترشى بادنجون کبابى
    بادنجون کباب شده
    سير 2 بوته
    سرکه مقدار لازم
    هويج رنده شده
    گلپر پودر شده
    بادنجون ها رو کباب ميکنيم پوست ميگيريم ميکوبيم تا له شو بعد سيرها رو رنده ميکنيم اضافه ميکنيم بعد هويج رنده شده اضافه ميکنيم بعد فلفل تند باشه خوشمزه تره گلپر و بعد سرکه
    سرکه را تا حدى بريزيد که کل مواد و بگيره تا ترشى کپک نزنه
    سایت من سکوت قلبم اين بار تو را بهانه کرده تو صداى تنهايى من باش بين اين همه آدم که مرا از خود نمى دانند تو فقط از آن من باش عشق من
  • نسرین بانو
    نسرین بانو
    یکشنبه 5 مرداد 1393 - 19:44
    خشک کردن الو واسه ترشیجات واسه خورشت الو
    الوقطره طلایی هست اون زرد ا که اندازشون تقریبا ریزه با الو شابلون از اون قرمزا
    یه قابلمه اب میذارم وقتی جوش اومد الومیریزم داخلش اندازه یک دقیقه بعد یه قاشق روغن راخل اب میریزم که چرب بشن و زیاد ترکنخورن الوها سریع در میارم روی صافی میریزم که ابشون بره بعد روی سفره میریزم جلوی افتاب میذارم خشک بشه بعد فریزشون میکنم
    میتونید نمک بزنید ولی نمک باعث میشه دیر تر خشک بشن
    "اللّهم ارزقني ولداً واجْعله تقياً زكيّاً ليس في خلقه زيادةً و لا نقصان واجعل عاقبته إلي خير؛
  • نسرین بانو
    نسرین بانو
    یکشنبه 5 مرداد 1393 - 19:46
    از این الو های خشکه م بعدا میتونید ترشیشون بندازید با سرکه ونمک و مقداری از اون الوهایی که خشک شدن بی نظیره ب ی نظیر وقتی مهمون داری سرسفره بذار مشتریش میشن همه
  • نسرین بانو
    نسرین بانو
    یکشنبه 5 مرداد 1393 - 19:49
    لواشک :
    برای درست کردن لواشک هر میوه ای اول باید یه ظرف رو اب بریزید بذارید جوش بیاد بعد یوتون رو برید یا البالو یا الو یا چند میوه رو قاطی کنید که خوشمزه بشه یخوردهنمک اضافه کنید . من پارسال زردالو الو شابلونی و البالو رو قاطی کردم بذارید خوب بجوشن و لح بشن ابش غلیظ بشه اونقت یه ظرف دیگه بیارید و صافی بذارید روش میوهای لح شده رو بریزید روی صافی بعد با بذارید خنک بشه تونوقت با دست لحشون کنید تا میوه از صافی رد بشه و هسته هاشون بمونه روی صافی اونقت دوباره اب اضافه یوه ها رو بگیرید که خود میوه غلیظ بمونه واستون .
    از اب باقی مونده میتونید بهعووان چاشنی ترشیجات اشتفاده کنید .
    بعدش یه سینی بیارید کفشو چرب کنید فقط چرب نه روغن توش بمونه اونوقت میوه لح شدتون رو روی سینی پهن کنید قطرشم یک سانت باشه تا کلفت وخوشمزه در بیاد این نکته رو یادم رفته بود بگم یکی از دوستان یاداوری کردن.نازک نباید باشه چون اصلا خوب در نمیاد . بذارید جلوی افتاب تا خشک بشه اینم از لواشک
  • نسرین بانو
    نسرین بانو
    یکشنبه 5 مرداد 1393 - 19:51
    خب دیگه چی دوست داری
  • نسرین بانو
    نسرین بانو
    یکشنبه 5 مرداد 1393 - 19:55
    واسه درست کردن آلوچه هم البالو بخر بشو یخورده جوش کوچیک بعد روی سینی جلوی افتاب در نهایت یخورده نمک بزن بشون
    یه روز بیا فقط در بارهته دیگ بگیم
    ته دیگه بادمجون ته دیگ کاهو و غیرههههه
  • نسرین بانو
    نسرین بانو
    یکشنبه 5 مرداد 1393 - 19:56
    پریسا ترشی با میه گرفتی بامیه خورشتی؟
  • نسرین بانو
    نسرین بانو
    یکشنبه 5 مرداد 1393 - 19:57
    ترشی با میه کنار ؟
    کنار چی؟ ترشیشیوگرفتی؟
    ترشی زالزالک ترشی ساقه کرفس
    یکشنبه 5 مرداد 1393 - 19:57
    اره ترشى باميه انداختم
    سایت من سکوت قلبم اين بار تو را بهانه کرده تو صداى تنهايى من باش بين اين همه آدم که مرا از خود نمى دانند تو فقط از آن من باش عشق من
  • نسرین بانو
    نسرین بانو
    یکشنبه 5 مرداد 1393 - 19:58
    خیلی خوشمزه است تو چطورمیگیری
  • نسرین بانو
    نسرین بانو
    یکشنبه 5 مرداد 1393 - 19:59
    اول لواشک نگاه کن ببینم سوالی نداری شاید بد توضیح داده باشم
    یکشنبه 5 مرداد 1393 - 20:03
    من باميه رو سرکه نمک ريختم در ظرف بستم
    یکشنبه 5 مرداد 1393 - 20:04
    لواشک عالى بود
  • نسرین بانو
    نسرین بانو
    یکشنبه 5 مرداد 1393 - 20:05
    من یخورده از سبز های معطرم میریزم
    یکشنبه 5 مرداد 1393 - 20:08
    ترشى کنار چيه
    ترشى گردو انداختى
  • نسرین بانو
    نسرین بانو
    یکشنبه 5 مرداد 1393 - 20:11
    خب یه غذای محلی دیگه داریم اسمش چزنک روغنه (چزنک رغو)لرستان
    که من صبحانه یا عصرونه درست میکنم فوق العاده مقوی و گرم خصوصا برای اونایی که پسر دوست دارن
    چزنک رغو از غذاهای محلی لرستان می باشد که از طرفداران زیادی برخوردار است و در بین
    عشایر و روستاها به نشانه احترام به مهمان ونشان دادن مهمان نوازی تهیه می شود.
    همانطوری که از اسم ان پیداست شامل چزنک (نان فطیر )و رغو (روغن البته حیوانی و محلی)
    است .طرز تهیه آن نیز بدین صورت است که ابتدا خمیری آبکی و نرم بدون خمیر ترش تهیه می کنند
    و ان را با چنگ روی تاوه یا ساج داغ می ریزند یا مایتابه نسوز چون ساج ندارم تیو خونه و با انگشتان پهن می کنند (مثل نان ساجی) .بعد از
    پشت و رو کردن نان خوشمزه و فطیری بنام چزنک آماده می شود که ان را بلافاصله قبل از سرد
    شدن در ظرفی قرار می دهند و چند قاشق روغن محلی روی ان می ریزند و با شکر (یا شیره)
    خوب مخلوط کرده و چنگ می زنند. و با دست می خورند.
    من با شیره وروغن حیوانی میخورم خیلی خوشمزه است
    دوستای گلم اگه نتونستید با دست پهنش کنید یخورده مایع خمیری روشل تر درست کنید بعد با ملاقه بریزد داخل مایتابه ای که از قبل یخورده چرب شده و رو ی اجاق گاز بعد با پشت ملاقه پهنش کنید
  • نسرین بانو
    نسرین بانو
    یکشنبه 5 مرداد 1393 - 20:12
    کنار همون میوه کوچیکه شبیه زالزالک کهتیو جنوب و خوزستان پیدا میشه
    ترشیش مثل با میه است روشش
    ترشی گردو تا حالا نخوردم
    یکشنبه 5 مرداد 1393 - 20:13
    ترشى گردو عالى و خوشمزه
  • نسرین بانو
    نسرین بانو
    یکشنبه 5 مرداد 1393 - 20:14
    خب بگوببینم واسم جالبه
  • نسرین بانو
    نسرین بانو
    یکشنبه 5 مرداد 1393 - 20:14
    با پوست سبزش میگیری؟

---

مشاوره، آموزش و ساخت فروشگاه اینترنتی