Loading...

• +1
    نسرین بانو
    نسرین بانو
    شنبه 4 مرداد 1393 - 19:50

آشپزی /هنرهای دستی/ سفره عقد/و... (42446 بازدید)

سلام به همه کدبانو های عزیز
    بر آن شدیدم اینجا یه تایپیک بزنیم که فقط فقط مخصوص آشپزی و کارهای هنری باشه که خودمون درست کردیم و یا از سایتی جایی دیدیم اینجا بذاریم که ازشون استفاده کنیم
    از آشپزی گرفته تا هنرهای دستی
    گلیم بافی
    چرم دوزی
    سفره هفت سین
    غنچه عقد
    گلسازی
    تاج عروس
    نمد کاری
    و....
    این تایپیک رو تبدیل کنید به آموزشگاه هنری البته با کمک شما...
    سعی کنید توی همه تایپیکا شرکت کنید و سایت رو تبدیل کنیم به یه مکان که از همه نظر به رشدمون کمک میکنه و فقط فقط در باره بارداری صحبت نشه اینطوری هم از استرسمون کمتر میشه هم به دانسته هامون اضافه میشه...
    مهسا *نارین*مریم مامان *مریم گلی * دختر مامان مریم* مثل ماه *
    بانوی

پاییز*المیرا*الی*الناز*شقایق*بهار*شفق*مرضیه*جودی*پانیسا*زینب*محیا*آرزو*نگار*مامان آتریسا*سمانه *نیلوفر*بیتا*پریسا*سارا*نلیسا*کاکوتی*لارا*حسنا*نورا*حدیث*فاطمه نورا*سارینا*نازنین زهرا*منیر*محبوبه*کیمیا*غزاله*سحر*ناهید*شبنم*عسل*مامان رز*آتنا*مرجان*و...

منتظرتونم و دوستتون دارم
    "اللّهم ارزقني ولداً واجْعله تقياً زكيّاً ليس في خلقه زيادةً و لا نقصان واجعل عاقبته إلي خير؛
  • عمه مهزيار جون و مامان پارسا جون
    عمه مهزيار جون و مامان پارسا جون
    یکشنبه 5 مرداد 1393 - 20:16
    ترشى گردو نياز به گردوهاى ريزو نارس داره
    اول گردوها رو با اب نمک ميجوشونى بعد که قل خورد ابکش ميکنى تا 1، ماه هر روز ابشوعوض ميکنى تا تلخيش گرفته بشه بعد مزه کن اگه ابش تلخ نبود ابکشش کن ابش که رفت تو سرگه و نمک بنداز
    سایت من سکوت قلبم اين بار تو را بهانه کرده تو صداى تنهايى من باش بين اين همه آدم که مرا از خود نمى دانند تو فقط از آن من باش عشق من
  • نسرین بانو
    نسرین بانو
    یکشنبه 5 مرداد 1393 - 20:17
    اونوقت با پوستش سرومیشه اون پوست سبزش؟
    "اللّهم ارزقني ولداً واجْعله تقياً زكيّاً ليس في خلقه زيادةً و لا نقصان واجعل عاقبته إلي خير؛
  • نسرین بانو
    نسرین بانو
    یکشنبه 5 مرداد 1393 - 20:17
    طریقه خوردنشم بگو :-/
    یکشنبه 5 مرداد 1393 - 20:19
    با پوست سبز
    سایت من سکوت قلبم اين بار تو را بهانه کرده تو صداى تنهايى من باش بين اين همه آدم که مرا از خود نمى دانند تو فقط از آن من باش عشق من
  • نسرین بانو
    نسرین بانو
    یکشنبه 5 مرداد 1393 - 20:19
    پری رفتی؟ پری جون من ساعت کاریم تما شده باید برم ساعت 3 بر میگردم
    یکشنبه 5 مرداد 1393 - 20:21
    برو گلم مواظب خودت باش ميبوسمت باى
  • نسرین بانو
    نسرین بانو
    دوشنبه 6 مرداد 1393 - 00:21
    ته چین مرغ :
    هر کد بانوی یه جور ته چین رو درست میکنه روش پخت منم به این صورت که براتون مینویسم
    مواد لازم :واسه دو نفر که منو همسرم باشم بستگی به اشتهای خودتون داره مواد رو کم و زیاد کنید
    فیله سینه مرغ ( من با رون مرغم درست میکنم واقعا خوشمزه تر از سینه است )
    زعفران
    نمک
    شکر (دو قاشق)
    دارچین :خیلی کم بهاندازه پاشیدن نمک با نمکدون
    برنج 3 پیمانه
    زرده تخم مرغ یدونه
    ماست یه لیوان
    زرشک
    خب برنج رو از قبل خیس میکنید
    یه ظرف جدا مرغ رو قطعه قطعه با سلیقه خودتون من بعضی وقتا فیله میکنم بعضی وقتا نگینی ... داخل ظرف بریزید بذارید بپزه یه پیاز کوچولو قاچ کنید واسه بوی زخم مرغ که در نهایت در میارید پرتش میدید مرغتون کهپخته شد میذارید کنار ماست زعفران نمک دارچین کم میریزید روش بعدش میزارید داخل یخچال مزه بگیره به خودش
    برنجتون میذارید ابکش کنید وقتی برنجتون تا حد مورد نظر رسید میریزید روی صافی ابش بره بعد داخل یه ظرف جدا برنج رو میریزید مابقی است زعفران نمک زرده تخم مرغ رو میریزید و مخلوط کنید خوب خوب که عجین بشن با هم بعد تابه رو روی اجاق میذارید داغ بشه یخورده کم روغن یمریزید کف مایتابه در حد چرب شدن اونوقت که داغ داغ شد یه ردیف نازک برنج بریزید بعد مرغا رو روش بچینید دوباره برنج روش بریزید دقت کنید ته چین نباید قطرش بیشتر از 4 سانت باشه نهایت نهایت هاااا 5 سانت اینطوری هم قشنگتره هم درسته سالم در میاد و قطعه های مرغتون میزنه بیرون قشنگتره
    بعد درشومیبنید ده دقیقه مونده به اخرای پخت نصف کم لیوان اب داغ با اون دو قاشق شکر حل میکنید روی برنجتون میریزید در نهایت خب روغن داغ .
    نکته :
    ماست نباید ترش باشه
    زرشک شما میتونید در اخر کار موقع سرو بعنوان تزیین روی برنجتون بریزید یا اگه دوست داشتید موقع مخلوط برنج با مایع اونم بریزید که سرتاسر برنجتون باشه .
  • نسرین بانو
    نسرین بانو
    دوشنبه 6 مرداد 1393 - 00:23
    یه چیز دیگه واسه ته دیگه ته چینتون میتونید از برشهای گل و پاپیون که با نون لواش میشه در بیارید کف تابه بذارید بعد مایع رو بریزید
  • مامان کسری و کیان
    مامان کسری و کیان
    دوشنبه 6 مرداد 1393 - 00:25
    منم همینطوری درست میکنم فقط بعضی وقتا قارچ یا بادجونم اضافه میکنم
  • نسرین بانو
    نسرین بانو
    دوشنبه 6 مرداد 1393 - 00:26
    قارچ خیلی دوست دارم ولی واسه ته چین استفاده نکردم اینبار حتما امتحان میکنم بادمجون رو چرا ولی واسه ته دیگ امتحان کردم نه داخلش
  • مامان کسری و کیان
    مامان کسری و کیان
    دوشنبه 6 مرداد 1393 - 00:27
    حلقه حلقه کن سرخ کن لا به لاش بذار خوش مزه میشه البته اگر بادمجون دوست داشته باشید
  • نسرین بانو
    نسرین بانو
    دوشنبه 6 مرداد 1393 - 00:28
    مندوست دارم ولی شوهرم داخل غذا دوست نداره
  • مامان کسری و کیان
    مامان کسری و کیان
    دوشنبه 6 مرداد 1393 - 00:29
    بریم اون طرف
  • نسرین بانو
    نسرین بانو
    دوشنبه 6 مرداد 1393 - 00:29
    بریم
    دوشنبه 6 مرداد 1393 - 01:52

ته چین مرغ
    |
    برنج : يك كيلو گرم
    مرغ متوسط :يك عدد
    ماست : 750 گرم (معادل يك ليوان)
    روغن : 350 گرم
    زرده تخم ‌مرغ : چهار عدد
    زعفران ساييده : دو قاشق چايخوري
    نمك و ادويه به مقدار مورد نياز
    گوشت مرغ را با مقداري آب و نمك و ادويه بپزيد. هنگامي كه مرغ پخت و حدود يك استكان آب آن باقي ماند, آب مرغ را جدا كنيد و پس از درآوردن استخوانهاي آن, مرغ را به قطعات كوچكتر تقسيم كنيد. زعفران را در مقدار كمي آب گرم حل كنيد و آن را با دو زرده تخم مرغ, تمام ماست و مقدار كمي نمك و فلفل مخلوط كنيد و مرغ پخته شده را حداقل به مدت سه تا چهار ساعت در مخلوط ماست داخل يخچال بگذاريد.
    برنجی را که از قبل خیس کرده اید بجوشانید و آبکش کنید.دو عدد زرده تخم مرغ, 150 گرم روغن (ذوب شده) و نصف مخلوط ماستي را كه مرغ را در آن خوابانده بوديد با دو تا سه كفگير برنج مخلوط كنيد و در ته ديگ يا قابلمه بريزيد و با ته قاشق آن را صاف كنيد. مقداري مرغ به صورت يك لايه نازك روي ته ديگ بچينيد و روي آن نيمي از پلو را بريزيد. بقيه مرغ را روي برنج بچينيد و بقيه برنج را نيز روي مرغ بريزيد و سطح مرغ را با برنج بپوشانيد.
    آب مرغ را با يك قاشق چايخوري زعفران مخلوط كنيد و روي برنج بريزيد. سطح برنج را با كفگير كمي فشار دهيد تا برنج كمي فشرده شود.
    باقيمانده مخلوط ماست را روي برنج بريزيد و سه تا چهار قاشق غذا خوري روغن را ذوب كنيد و روي برنج بريزيد و آن را دم كنيد. بعد از يك و نيم ساعت ته چين آماده است. پس از دم كشيدن, به سرعت قابلمه را در ديس وارونه كنيد تا ته چين به شكل قالبي خارج شود. اگر ته چين به شكل قالبي در نيامد, مي‌توانيد ابتدا آن را با چاقو به چهار قسمت تقسيم كنيد و سپس در ديس بگذاريد
    نکته: برخی در طبخ ته چین از زرشک نیز استفاده می کنند و همچنین مقداری آبلیمو به مایه ی ماستی نیز می زنند.
    .
    دوشنبه 6 مرداد 1393 - 01:56

بیست نوشیدنی سرد
    1) نوشیدنی آبی Blue soft Sprite
    مواد لازم :
    نوشابه بی‌ رنگ sprite نیم لیتر
    شکر ۳ قاشق غذا خوری
    آب ۳ قاشق غذا خوری
    اسانس نارگیل ۱ قاشق چای خوری
    رنگ خوراکی آبی ۲ قطره
    طرز تهیه : آب و شکر رو مخلوط کرده تو ماکروفر گرم کنید هم بزنید تا شکر حل بشه. اجازه بدین کاملا خنک بشه. بهش رنگ
    خوراکی، و اسانس رو اضافه کنید.و با نوشابه مخلوط کنید. عکس و دستور : شهره از کانادا
    2)نوشیدنی مانگو با شیر
    مواد لازم :
    مانگو ۱ عدد درشت
    ماست۳۰۰گرم
    خامه ۵ قاشق سوپخوری
    شیر۱۵۰میلی لیتر
    آبلیمو ۱ قاشق سوپ خوری
    عسل ۶قاشق سوپخوری
    نعنأع به مقدار لازم برای تزیین
    پوست مانگو راگرفته هسته آن را بیرون بیاورید.در میکسر ریخته میکس کنین و در ظرفی‌ خالی کرده کنار بگذارید . تمام مواد را
    با‌مقداری یخ درون میکسر ریخته میکس کنین و در لیوانهای مخصوص ریخته کمی از پوره مانگو روی آن بریزین و با نعنأع تزیین
    کنین.دستور و عکس دریا از ژاپن
    3) شربت سکنجبین
    مواد لازم :
    4 لیوان شکر
    2 لیوان آب
    سرکه 1 تا 2 قاشق غذا خوری
    250 گرم نعنای تازه
    در صورت تمایل کاهو یا خیار ( برای همراهی و پذیرایی با سکنجبین )
    شکر و آب را 10 دقیقه بجوشانید سپس سرکه را اضافه کنید تا 2 دقیقه دیگر بجوشد . بعد نعنا را داخلش بریزید و از روی حرارت
    بردارید و نعنا ها را خارج کنید . بگذارید کاملا خنک شود . برای نوشیدن با آب مخلوط کنید یا با کاهو میل کنید.
    4)موکتل نارگیل
    مواد لازم :
    نصف پیمانه ماست وانیلی
    ۱/۴ پیمانه شیر نارگیل
    ۱/۴ پیمانه آب سیب
    موز یک عدد
    نصف پیمانه یخ خورد شده
    عسل در صورت تمایل
    همه مواد فوق رو توی بلندر بریزید وقتی‌ که کامل مخلوط شد، تو یه لیوان بریزید، بهش یخ‌های خرد شده و تزئینات دلخواه مانند خامه
    فرم گرفته وخرد شده میوه جات رو اضافه کنید.
    5)شیک ماست با دستنبو ( خربزه )
    مواد لازم :
    تقریبا یک پنجم یک خربزه دستنبو
    ماست نصف پیمانه
    یخ چند قطعه
    ماست ترش نباشه . بهتر از ماست کم چرب و تازه استفاده کنین . مواد رو با قطعه ههای یخ داخل میکسر بریزین و کمی مخلوط کنین
    و سپس داخل گیلاس مناسب ریخته و با قاچ خربزه دستنبو تزیین کنین .
    6)شیک قهوه با سودا
    مواد لازم :
    3 پیمانه قهوه غلیظ سرد
    شکر یک ق چ
    4 پیمانه بستنی قهوه ای
    3/4 سودای خنک ( آب گازدار )
    خامه زده و فرم گرفته
    آلبالو
    پودرکاکائو یا شکلات رنده شده برای تزیین
    شکرو قهوه دم کرده رو با سودا و بستنی داخل غذاساز یا مخلوط کن بریزین و هم بزنین . سپس با پودر کاکائو یا شکلات رنده شده و خامه فرم گرفته و آلبالو تزیین کنین .
    7)معجون پودر جوانه گندم با شیره انگور و کاکائو
    مواد لازم :
    شیره انگور 3 الی 5 ق سوپخوری
    گلاب دو ق سوپخوری
    شیر دو پیمانه
    پودر جوانه گندم دو ق س
    پودر مغز بادام یک ق س
    پودر مغز گردو یک ق س
    پودر کاکائو یک ق س
    کنجد یک ق س
    مواد فوق رو با هم مخلوط کرده و برای تزیین از پودر کاکائو و یا ترافلهای رنگی استفاده کنین . در صورتیکه سرد سرو میکنین میتونین از خرده های یخ برای دادن حالت یخمکی استفاده کنین و اگر داغ سرو میکنین باید گلاب رو در انتها روش بریزین .
    8)معجون نارگیلی
    مواد لازم :
    نارگیل تازه یا خشک رنده شده 4 الی 5 قاشق
    شیر یک لیوان
    عسل چند قاشق
    بستنی دو اسکوپ
    گردو خرد شده چند قاشق
    پودر پسته کمی
    پودر جوانه گندم دو ق
    مواد رو داخل مخلوط کن ریخته و مخلوط کنین . بعد در یخچال بذارین و سپس داخل لیوان مورد نطر بریزین و با پودر پسته تزیین و خنک سرو کنین .
    9)شیک خرما با ماست
    مواد لازم :
    خامه بقدر تمایل
    خرما هسته گرفته شده 8 عدد
    ماست کم چرب منجمد دو پیمانه
    وانیل شکر کمی
    تمامی مواد داخل بلندر خوب مخلوط میکنیم و برای سرو داخل لیوان مناسب میریزیم و سرو میکنیم
    10)نوشیدنی وربن با یخ
    مواد لازم :
    یک پیمانه کامل از برگ گیاه وربن
    آب جوش دو پیمانه
    پوست رنده و عصاره یکعدد لیموترش
    پرتقال دو عدد
    عسل
    آب رو جوش بیارین و رنده پوست لیموترش و وربن رو توش بریزین و بذارین تا 30 دقیقه دم بکشه . بعد صاف کنین و با عسل مخلوط کنین و وقتی خنک شد با آب پرتقال مخلوط کنین . و دایخل یخچال بذارین تا خنک بشه .با قطعات یخ و برگ های نعنا و برش های لیمو و پرتقال تزیین این نوشیدنی خنک وربن رو سرو کنین .
    11)مخلوط شیر و شیره انگور
    مواد لازم :
    شیره انگور 3 الی 5 ق سوپخوری
    گلاب دو ق سوپخوری
    شیر دو پیمانه
    طرز تهیه : مواد فوق رو با هم مخلوط کرده و برای تزیین از برگ تازه سبزی مانند نعنا و یا ترافلهای رنگی استفاده کنین . در صورتیکه سرد سرو میکنین میتونین از خرده های یخ برای دادن حالت یخمکی استفاده کنین و اگر داغ سرو میکنین باید گلاب رو در انتها روش بریزین .
    12)شربت شیرآلبالو
    مواد لازم :
    شربت آلبالو غلیظ 3 ق س
    شیرسرد دو لیوان
    آلبالوی تازه برای تزیین
    طرز تهیه : شیر سرد تگری و شربت رو داخل میکسر ریخته و چند ثانیه هم بزنین . بعد داخل گیلاس مورد نظر ریخته و سرو کنین .
    13)شربت گلاب
    مواد لازم :
    برای هر لیوان شربت دو ق س گلاب دوآتشه و غلیظ
    آب یک پیمانه
    تعدادی قطعه یخ
    شکر 3 ق س یا به اندازه تمایل
    در صورت تمایل زعفران دم کرده نصف ق چ یا
    رنگ قرمز یک قطره
    و تعدادی برگ گل سرخ برای تزیین
    آب و شکر رو بجوشانین تا شکر حل بشه و بعد خاموش کرده و بذارین خنک بشه . سپس گلاب و یخ رو بریزین و زعفران دم کرده یا رنگ رو مخلوط کنین . حالا قطعات یخ رو اضافه کرده و شربت رو با گل سرخ تزیین و سرو کنین .
    14)شربت به لیمو
    مواد لازم :
    شکر دو کیلو
    به دو کیلو
    آب لیموترش 3/4 پیمانه
    به ها رو تمیز بشویین تا کرک های روش بره . قاچ کنین و داخل آبمیوه گیری آبش رو بگیرین .شکر رو با حدود 5 لیوان آب مخلوط کرده و بذارین تا بجوشه تا قوام بیاد و شهد درست بشه . حالا آب به رو بهش اضافه کرده و بازهم میجوشانیم . وقتی داشت غلیظ میشد آبلیمو ترش رو اضافه کرده و محددا میجوشانیم . وقتی غلیظ شد از رو یحرارت برمیداریم و میذاریم خنک بشه . داخل شیشه استریل ریخته و در جای خنک نگهداری می کنیم .هنگاه مصرف با کمی آب و یخ مخلوط کرده و با برش لیموترش سر میکنیم .
    15)شربت تمرهندی گازدار
    مواد لازم :
    آب گازدار یا سودا دو لیوان
    عصاره تمرهندی نصف پیمانه
    عسل چند ق س
    خرده یخ ریز یک لیوان
    برگ نعنا چند شاخه
    یطرز تهیه : یخ ها رو داخل تنگ بریزین . عصاره تمرهندی غلیظ رو با عسل مخلوط کنین و داخل تنگ بریزین . سپس آب گازدار رو داخلش ریخته و هم بزنین . داخل گیلاس مناسب ریخته و با برگ نعنا تزیین و سرو کنین . شیرینی و ترشی او سلیقه ایست .
    16)نوشابه بستنی
    مواد لازم :
    4 اسکوپ بستنی
    یک و نصفی لیوان نوشیدنی گاز دار
    نوشابه یا ماالشعیر
    برای هر نفر دو اسکوپ بستنی داخل لیوان مناسب بریزین و سپس روش نوشابه بریزین . کم کم بستنی از لیوان میاد بیرون مراقب باشین سر نره ! سپس با نی نوش مناسب و تزیین دلخواه سرو کنین .
    17)سودا بستنی قهوه ای
    مواد لازم :
    سودا یا اب گازدار یک لیوان
    بستنی 4 اسکوپ
    قهوه دم کرده خنک یک فنجان
    شکلات مایع برای تزیین
    خامه برای تزیین
    برای هر نفر دو اسکوپ بستنی در لیوان بریزین . سپس قهوه سرد رو با سودا مخلوط کنین و فوری تا گازش نرفته داخل لیوان بریزین . با کمی شکلات و خامه تزیین و با نی نوش سرو کنین .
    18)آلبالو گلاسه
    مواد لازم :
    آلبالو: یک پیمانه
    اب یخ: نصف پیمانه
    بستنی : یک پیمانه
    نمک یا شکر دصورت تمایل : به میزان لازم
    طرز تهیه : آلبالوها رو هسته گرفته وبریزید تو مخلوط کن اب یخ رو هم بهش اضافه کنید این مخلوط رو یه نیم ساعتی بذارید تو جایخی تا حسابی خنک بشه. تو لیوانها بستنی بریزد و مایع آلبالو روهم بریزید روش ، میتونید روش رو با خامه تزئین کنید
    19)یخ دربهشت آلبالو با شربت به
    مواد لازم :
    آلبالوی هسته گرفته : 2 پیمانه
    یخ خرد شده : نصف پیمانه
    شربت به : یک چهام پیمانه
    مواد رو بریزید تو مخلوط کن و میکس کنید و سپس با پودر یخ مخلوط کنین و داخل لویان مناسب بریزین و در صورت تمایل تزیین کرده و سرو کنین
    20)شیک انبه و کیوی
    مواد لازم :
    انبه 1 عدد
    کیوی 3 عدد
    یخ چند تکه
    شیر 2 لیوان
    عسل یا شکر در صورت تمایل
    مارمالاد توت فرنگی برای تزئین
    نصف لیوان شیر و نصف یخها رو با انبه میکس می کنیم . سپس نصف لیوان شیر و نصف یخها رو با کیوی میکس می کنیم. توی لیوان اول انبه رو میریزیم بعد آروم کیوی رو اضافه می کنیم . روی مواد رو با مارمالاد توت فرنگی تزیین کردم و یه تیکه انبه ی قالب زده گذاشتم
  • نسرین بانو
    نسرین بانو
    دوشنبه 6 مرداد 1393 - 01:59
    پری جون خوبی خسته نباشی
    دوشنبه 6 مرداد 1393 - 02:00

آلوئه ورا
    ابتدا برگها را پوست كنده سپس فيله ي داخل آن را با آب سرد شسته و بگذاريد به مدت 15 دقيقه در آب بماند سپس چند دست ديگر بشوريد تا كاملا تلخي آن از بين برود بعد فيله ها را داخل مخلوط كن ريخته تا به مايع تبديل شوند،
    سپس با عسل يا هر آبميوه ديگري مخلوط كنيد و خنك بنوشيد
  • نسرین بانو
    نسرین بانو
    دوشنبه 6 مرداد 1393 - 02:02
    پری مربا البالوم خیلی خوب در اومد
    دوشنبه 6 مرداد 1393 - 02:02
    سلام عزيزم خوبى

---

مشاوره، آموزش و ساخت فروشگاه اینترنتی