Loading...

• +6
    گلهاى بهشتى
    گلهاى بهشتى
    چهارشنبه 18 دی 1392 - 17:53

ليست شام وناهار ( آشپزخونه) (150907 بازدید)

مادران وخانوماى كدبانو! بياييد اينجا ! >:d<
    dessert_048.gif ali_divers_220.gif
    روشها و ایده هاتون رو در زمینه آشپزی با دوستانتون به اشتراک بگذارید! ;;)
    يك ليست غذايي تهيه كنيم براى يك روز يا اونايي كه كدبانو ترن براى يك هفته؛ توش غذاهاى سالم و خانگى بدون مواد مضر و فست فود و...بگذاريم. اينجا ارائه بديد تا دوستان استفاده كنند. ...خوشمزه!!!
    ربنا هب لنا من ازواجنا وذریاتنا قرة اعین... پروردگارا همسران و فرزندان ما را روشنی چشم ما قرار ده... سوره فرقان آیه 74
  • مامانی تسنیم
    مامانی تسنیم
    چهارشنبه 16 بهمن 1392 - 23:17
    من اینجام دنبالم نگرد شام چی بپزم نونی باشه سرکار هم ببره :))
    دخترم همه دنیای منه
  • مامانی تسنیم
    مامانی تسنیم
    چهارشنبه 16 بهمن 1392 - 23:19
    :(( وای چرخ کرده نداریم
    دخترم همه دنیای منه
  • مامانی تسنیم
    مامانی تسنیم
    چهارشنبه 16 بهمن 1392 - 23:23
    نه ..... ماکارونی با طعم جدید بگو
    دخترم همه دنیای منه
  • +1
    مامانی تسنیم
    مامانی تسنیم
    چهارشنبه 16 بهمن 1392 - 23:24
    :-@
    دخترم همه دنیای منه
  • مامانی تسنیم
    مامانی تسنیم
    چهارشنبه 16 بهمن 1392 - 23:31
    آره درست میکنم مرصی عسل ماهی با ماهی تابه رجیمی خوشمزس درست کن
    دخترم همه دنیای منه
  • مامانی تسنیم
    مامانی تسنیم
    چهارشنبه 16 بهمن 1392 - 23:37
    بای منم میرم :-h
    دخترم همه دنیای منه
  • مامان مریم و آرمان جون
    مامان مریم و آرمان جون
    پنجشنبه 17 بهمن 1392 - 02:34
    1391438580443.jpg 1391439270287.jpg 1391439319065.jpg ژله
    سایتی مناسب برای جوونای توی خونه.کلوپ جوونا با موضوعات مفید و سرگرم کننده برای جوونا. www.javonpasand.ir سایت دخترمه حتما سر بزنید.
  • مامان مریم و آرمان جون
    مامان مریم و آرمان جون
    پنجشنبه 17 بهمن 1392 - 02:40
    1391366647218.jpg آش رشته تو این هوا می چسبه
    سایتی مناسب برای جوونای توی خونه.کلوپ جوونا با موضوعات مفید و سرگرم کننده برای جوونا. www.javonpasand.ir سایت دخترمه حتما سر بزنید.
  • عسل
    عسل
    پنجشنبه 17 بهمن 1392 - 03:13
    ممنون از مینا جون عزیز... عالی بود... =d>
    بهونه نفس کشیدنم تویی ... دوست دارم تو قلب من فقط تویی... دوستت دارم...
  • مامان مریم و آرمان جون
    مامان مریم و آرمان جون
    پنجشنبه 17 بهمن 1392 - 17:40
    دوستان زیادی در مورد تزیین کیک مریم من سوال پرسیدن من هم پیام دادم بهشون وتوضیحات لازم رو گفتم.ولی بهتر دیدم طرز تهیه ژله نوشتاری رو اینجا بزارم تا همه استفاده کنن.
    آب سرد:یک چهارم پیمانه آبلیمو:1 ق غ شکر:یک سوم پیمانه نشاسته ذرت:1 ق غ
    همه مواد رو با هم مخلوط میکنیم و روی حرارت میزاریم و مرتب هم میزنیم تا بجوش بیاد و غلیظ شه مثل فرنی.بعد اسانس و رنگ مورد نظر و اضافه میکنیم.توجه داشته باشید با توجه به طرح مورد نظر به هر تعداد رنگ که نیاز دارید باید قبل از اضافه کردن رنگ از مایع سفید در کاسه های جدا تقسیم کنید اونوقت به هر کاسه یک رنگ اضافه کنید.میتونین به جای اسانس از یک قاشق پودر ژله آلو ورا استفاده کنید.
  • مامان مریم و آرمان جون
    مامان مریم و آرمان جون
    جمعه 18 بهمن 1392 - 03:48
    2013-09-13%2010.44.24.jpg حلیم گوشت
  • گلهاى بهشتى
    گلهاى بهشتى
    جمعه 18 بهمن 1392 - 18:38
    خواص داروئی نخود
    ۱. نخود به‌علت درا بودن اسیدهای آمینه مختلف، ‌ویتامین‌ها و مواد معدنی غذای بسیار خوبی است.
    ۲. نخود از نظر طب قدیم ایران گرم و خشك است و با همه خواص بی‌شماری كه دارد نفاخ و دیر هضم می‌باشد و نباید در خوردن آن افراط كرد‌.
    ۳. نخود كمی ملین است.
    ۴. نخود اثر ادرارآور و قاعده‌آور دارد.
    ۵. نخود كرم كش است.
    ۶. برای برطرف كردن درد سینه و ریه باید نخود را با كمی نمك پخت و آب ژله‌مانند آن را خورد.
    ۷. روغن نخود برای تقویت مو مؤثر است شب‌ها آن را به سر بمالید و صبح مو را بشوئید.
    ۸. روغن نخود را اگر به سر بمالید سردرد را شفا می‌دهد.
    ۹. روغن نخود را بر روی دندانی كه درد می‌كند بمالید درد را برطرف خواهد كرد.
    ۱۰. روغن نخود را اگر به زیر شكم بمالید برای تقویت نیروی جنسی مؤثر است.
    ۱۱. افراد گرم مزاج باید نخود را با سكنجبین بخورند تا از نفخ شكم جلوگیری كند.
    ۱۲. نخود را می‌توان برای دفع رسوبات و درمان زردی به‌كار برد.
    ۱۳. نخود درمان‌كننده قولنج‌های كلیوی است.
    ۱۴. نخود را به‌صورت آرد درآورید و روی رخم‌های چركین بگذارید آنها را باز كرده و الیتام می‌دهد.
    ۱۵. یكی از غذاهای مغذی كه سرشار از پروتئین‌های گیاهی، ویتامین‌ها و مواد معدنی است هم می‌باشد كه در كشورهای عربی جزء غذاهای اصلی آنها است.گیاهخواران هموس را جانشین گوشت می‌كنند این غذا از نخود پخته و كره كنجد كه تاهینی نامیده می‌شود درست می‌شود
    غذایی به نام هموس در کشورهای عربی تهیه میشود که بسیار هم خوشمزه است. امتحان کنید!
    طرز تهیه هموس به قرار زیر است:
    حدود ۳۰۰گرم نخود
    را كاملاً بپزید كه نرم شود و تقریباً آب آن تمام شود. آب دو لیمو ترش را
    بگیرید و با نخود پخته داخل مخلوط كن برقی بریزد كه كاملاً له شود. سپس
    مقدار ۱۰۰ گرم كره كنجد و یك چهارم سیر له شده و جعفری و نمك و مقداری هم
    روغن زیتون به آن اضافه كرده و همه را به‌هم بزیند تا كاملاً مخلوط شود.
    هموس را می‌توانید به‌صورت سرد برای ساندویج استفاده كنید. هموس حتی چاشت
    خوبی برای بچه‌هاست كه به مدرسه می‌روند.
    ربنا هب لنا من ازواجنا وذریاتنا قرة اعین... پروردگارا همسران و فرزندان ما را روشنی چشم ما قرار ده... سوره فرقان آیه 74
  • گلهاى بهشتى
    گلهاى بهشتى
    جمعه 18 بهمن 1392 - 18:44
    بهترین غذا برای کم خونی
    خرما ميوه اي شيرين، خوش طعم و خوش خوراك و در رديف ميو هايي قرار مي گيرد كه سرشار از كلسيم، فسفر، منيزيم و ويتامين ها بوده كه براي تأمين سلامتي بدن بسيار مفيد و ضروري مي باشند.
    در واقع فواید خرما آنقدر زیاد است که می‌گویند اگر هر روز یک خرما بخورید و یکی از خواص آن را بشمارید، در پایان سال باز هم روزها کم می‌آید و خواص خرما به پایان نمی‌رسد.
    برخی از مهم ترین خواص خرما:
    - انرژی خرما بسیار کمتر از انرژی قند ساده است و به همین دلیل مصرف آن بسیار بهتر و مناسب‌تر از قندهای ساده است.
    - فسفري كه در خرما وجود دارد باعث سر زنده نگاه داشتن سلول‌هاي عصبي مي ‌شود.
    - پتاسیم در این میوه به میزان قابل توجهی موجود است که برای جلوگیری از پرفشاری خون و برای کار صحیح عضلات و اعصاب ضروری است.
    - ویتامین C یکی دیگر از مواد مغذی خرماست که این ویتامین برای جلوگیری از بیماری‌های خطرناک خونریزی‌دهنده یا همان اسکوربوت لازم است و باید بدن هر فرد در طول روز، ۶۰ میلی‌گرم ویتامین C دریافت کند که تقریباً در هر ۱۰۰ گرم خرما ۱۴‌ میلی‌گرم ویتامین C موجود است.
    - خرما علاوه بر نکات گفته شده، مقدار قابل توجهی فولات و یا همان اسیدفولیک به بدن می‌رساند که جهت خون‌رسانی برای بدن لازم است و زنان هنگام بارداری مجبور می‌شوند علاوه بر دریافت فولات از طریق غذا، قرص آن را نیز مصرف کنند.
    فولات به عنوان ماده خون‌ساز در خرما موجود است؛ هرچند که مقدار آهن خرما آنچنان زیاد نیست، اما برای خون‌سازی، بدن احتیاج به ۳ ماده‌ی مغذی فولات، آهن و ویتامین ۱۲ B دارد که در غذاهای حیوانی یافت می‌شوند. پس برای این منظور بایستی از غذاهای متنوع استفاده کرد.
    ** با توجه به فوایدی که از خرما گفته شد، بهتر است این ماده غذایی را در برنامه غذایی خانواده خود جای دهید، اما هنگامی که می‌خواهید خرما بخرید، حتماً توجه داشته باشید خرما تازه باشد و مزه و بوی ترشیدگی ندهد.
    مضرات:
    مواظب باشید در خوردن آن افراط نکنید زیرا دارای قند زیادی است . در این صورت آنهایی که لوزالمعده حساس دارند و یا آنهایی که بیماری قند در خانواده آنها وجود دارد باید کمتر از این میوه استفاده کنند.
  • مامان مریم و آرمان جون
    مامان مریم و آرمان جون
    شنبه 19 بهمن 1392 - 03:07
    ممنون مریم جون استفاده کردم.
  • مامان مریم و آرمان جون
    مامان مریم و آرمان جون
    یکشنبه 20 بهمن 1392 - 21:39
    عسل جون،مریم جون کجایین پس.خونه تکونی می کنین.؟
  • رها
    رها
    یکشنبه 20 بهمن 1392 - 23:46
    عاشق این آشپزی سامان گلریز شدم .............................خیلی باهال بود جیگر
  • مامان مریم و آرمان جون
    مامان مریم و آرمان جون
    دوشنبه 21 بهمن 1392 - 18:21
    سامان گلریز کجا بود رها جون؟
  • مامان امیرارشا
    مامان امیرارشا
    سه شنبه 22 بهمن 1392 - 20:02
    ممنون که طرز تهیه هوموس رو نوشتید اخه دنبالش بودم
    پسرم.. بدون تو حتی سراغ نفس کشیدن هم نمی رم
  • بابایی من
    بابایی من
    چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 01:20
    سلام به همگی پس چرا ابن تاپیک ورشکسته و بی روح شده.،؟ خانوما چرا نیستین.،؟ عسل جون کجاییییییییییییی شاید هفته دیگه بخوام برم مشهد به نظرتون غذآ واسه تو مسیر چی ببرم خوبه چند تا بگین ممنون میشم
    زندگی با تو زیباست بدون تو نمیخواهمش.
  • گلهاى بهشتى
    گلهاى بهشتى
    یکشنبه 4 اسفند 1392 - 20:43
    غذاهای دمی و ساده
    باقالی پلو

ابتدابرنج راپاک کرده شسته وبا۱قاشق نمک وآب ولرم به اندازه ۱بندانگشت روی برنج خیس کرده.

لپه باقالی راپاک کرده شسته وخیس میکنیم.
    درقابلمه ای کمی روغن ریخته پیازراخلالی خردکرده درروغن ریخته سرخ میکنیم.آب لپه باقالی راخالی کرده به پیازداغ اضافه کرده .زردچوبه رااضافه کرده (۱قاشق غذاخوری)تفت داده .۱لیوان آب اضافه کرده میگذاریم لپه باقالی بپزدوآب آن به خوردباقالی برود.سپس برنج راباآب آن به باقالی اضافه کرده ومیگذاریم تاآب برنج به خورد موادبرود.(فقط یکی دو دور برنج راهمان اول از ته هم میزنیم.(هیچگاه برنج رازیاد هم نزنید چون برنج خوردشده وشفته میشود.)کمی از آب برنج که مانددرظرف راگذاشته شعله راکم کرده برنج که پخته شد دم کنی گذاشته میگذاریم برنج دم بکشد.(نیم ساعت)
    درظرف کشیده وباترشی سرو کنی. البته بستگی به ذائقه خودتون داره.

---

مشاوره، آموزش و ساخت فروشگاه اینترنتی