Loading...

• +6
    گلهاى بهشتى
    گلهاى بهشتى
    چهارشنبه 18 دی 1392 - 17:53

ليست شام وناهار ( آشپزخونه) (150909 بازدید)

مادران وخانوماى كدبانو! بياييد اينجا ! >:d<
    dessert_048.gif ali_divers_220.gif
    روشها و ایده هاتون رو در زمینه آشپزی با دوستانتون به اشتراک بگذارید! ;;)
    يك ليست غذايي تهيه كنيم براى يك روز يا اونايي كه كدبانو ترن براى يك هفته؛ توش غذاهاى سالم و خانگى بدون مواد مضر و فست فود و...بگذاريم. اينجا ارائه بديد تا دوستان استفاده كنند. ...خوشمزه!!!
    ربنا هب لنا من ازواجنا وذریاتنا قرة اعین... پروردگارا همسران و فرزندان ما را روشنی چشم ما قرار ده... سوره فرقان آیه 74
  • مامان رز
    مامان رز
    سه شنبه 15 بهمن 1392 - 20:59
    مینا جون خیلی ممنونم
    تب جدید کجاست ؟
    سایت من نبض زندگی ما رز بانو
  • گلهاى بهشتى
    گلهاى بهشتى
    سه شنبه 15 بهمن 1392 - 21:02
    سوپ سیب‌زمینی،غذایی سالم برای زمستان
    مواد لازم برای یك نفر
    روغن زیتون یك قاشق غذاخوری

پیاز كوچك یك‌دوم عدد
    هویج كوچك یك‌دوم عدد
    سیر 3 حبه
    گوجه‌فرنگی یك و یك‌دوم عدد
    فلفل دلمه‌ای قرمز یك‌دوم عدد
    پودر فلفل قرمز به مقدار دلخواه
    سیب‌زمینی متوسط یك عدد
    آب مرغ یك پیمانه
    برگ سبزیجات برگ بو، آویشن و جعفری
    نمك و فلفل به مقدار لازم
    طرز تهیه:
    روغن را درون یك ظرف ریخته و آن را روی حرارت ملایم بگذارید. پیاز و هویج را خرد كرده و درون روغن بریزید. حدود 5 دقیقه آنها را روی حرارت به هم بزنید. سپس گوجه را درون مخلوط‌كن ریخته و پوره كنید. بعد به همراه سیر و كمی نمك درون ظرف ریخته و 2 دقیقه به‌هم بزنید تا رنگ پوره گوجه تیره شود.
    فلفل دلمه‌‌ای را خلال كنید. درون ظرف ریخته و 5 دقیقه همراه مواد دیگر تفت دهید. حالا سیب‌زمینی را خرد كرده به همراه آب مرغ و سبزیجات درون ظرف بریزید. بگذارید تا جوش بیاید. ادویه آن را اندازه كنید. حرارت را كم كنید. در ظرف را گذاشته و یك ساعت بگذارید تا بپزد. سپس برگ‌های سبزیجات را از درون غذا برداشته و با تزئین دلخواه سرو كنید. می‌توانید سوپ را داخل مخلوط‌كن بریزید و سپس سرو كنید.
    سیب‌زمینی منبع غنی از كربوهیدرات است و حاوی مقدار اندكی پروتئین. بنابراین رژیم غذایی مناسبی برای افرادی است كه لاغر هستند و قصد افزایش وزن دارند. به علت داشتن كربوهیدرات هضم سیب‌زمینی آسان است و می‌تواند برای بیماران و كودكانی كه نمی‌توانند غذاهای پیچیده را هضم كنند ولی به انرژی نیاز دارند به عنوان جایگزین به كار رود. ویتامین‌های C، B و مواد معدنی مانند پتاسیم، منیزیم، فسفر و روی موجود در سیب‌زمینی به حفظ سلامت پوست كمك می‌كند. همچنین ویتامین‌ها، كلسیم و منیزیم به رهایی از رماتیسم كمك می‌كند. البته اثر سیب‌زمینی روی افزایش وزن عارضه‌ای است كه افراد رماتیسمی را آزار می‌دهد.
    سیب‌زمینی بر التهاب‌ها چه از نوع داخلی و چه خارجی تاثیر مثبتی دارد. از آنجا كه سیب‌زمینی حاوی ویتامین C (یك آنتی‌اكسیدان خوب و ترمیم‌كننده مناسب)‌، پتاسیم و ویتامین B6 است باعث بهبود التهاب در سیستم گوارش مانند روده‌ها می‌شود. همچنین رژیم غذایی مناسبی است برای افرادی كه دچار زخم‌های دهانی هستند. هر سیب‌زمینی كوچك (138 گرم)‌ پخته شده حاوی 128 كالری و 10 درصد آن از كربوهیدرات تشكیل شده است. همچنین سیر باعث كم شدن چربی و فشار خون شده و خاصیت ضد میكروبی برای دستگاه گوارش دارد. علاوه بر آن اثر آنتی‌اكسیدانی سیر باعث می‌شود كه بتواند از بروز برخی از سرطان‌ها پیشگیری كند. البته باید بدانید كه سیرخام نباید بیش از اندازه مصرف شود چرا كه به دستگاه گوارش آسیب می‌رساند. همچنین افرادی كه به سیر حساسیت دارند نباید آن را مصرف كنند. علائم حساسیت به سیر عبارتند از: جوش‌های پوستی و سردرد پس از مصرف سیر.
    ربنا هب لنا من ازواجنا وذریاتنا قرة اعین... پروردگارا همسران و فرزندان ما را روشنی چشم ما قرار ده... سوره فرقان آیه 74
  • گلهاى بهشتى
    گلهاى بهشتى
    سه شنبه 15 بهمن 1392 - 21:16
    چند تا سالاد خوشششمزززززززه ی زمستونی!
    سالاد لوبیا چیتی
    مواد لازم:
    لوبیا چیتی پخته(طبیعت گرم و تر) یک فنجان
    مغز کرفس خرد شده یک فنجان
    هویج پخته خرد شده(گرم و تر) یک فنجان
    لبوی خرد شده(معتدل و کمی گرم) نصف فنجان
    روغن زیتون و آبلیمو
    نمک و فلفل بقدر دلخواه
    طرز تهیه:
    موادی که برای سالاد تهیه کرده ایم را در ظرف سالاد می ریزیم . سپس روغن زیتون ، آبلیمو ، نمک و فلفل را اضافه می کنیم و بعد از به هم زدن به سالاد اضافه می کنیم .
  • گلهاى بهشتى
    گلهاى بهشتى
    سه شنبه 15 بهمن 1392 - 21:19
    آشنایی با روش تهیه سالاد جوانه گندم
    سعی کنید در تهیه این سالاد،‌ برای طعم بهتر از آب لیموی تازه و اگر در دسترس نبود، از سرکه بالزامیک استفاده کنید.
    مقدار تهیه: برای 4 نفر
    کل زمان تهیه: 1.5 ساعت
    مواد لازم:
    جوانه گندم: یک پیمانه
    لوبیا سبز: نصف پیمانه
    ذرت نیم‌پز شده:‌ نصف پیمانه
    پیازچه: 6 عدد
    گوجه فرنگی کوچک: 4 عدد
    گردوی خرد شده: ‌2 قاشق غذاخوری
    زیتون سبز: نصف پیمانه، هسته آن‌ها درآورده شود.
    جعفری تازه: 2 قاشق غذاخوری،‌ خرد شود.
    آب لیموی تازه: 4- 2 قاشق غذاخوری
    روغن زیتون: 2 قاشق غذاخوری
    سبزی‌جات خشک معطر: یک قاشق غذاخوری
    نمک و فلفل به مقدار لازم
    طرز تهیه:
    • ابتدا لوبیا سبز و ذرت‌ها را با مقداری نمک جوشانده و بپزید،‌ سپس آن‌ها را از آب بیرون آورده و بگذارید خنک شوند.
    • جعفری،‌ گردو، گوجه فرنگی و پیازچه‌ها را خرد کنید و ذرت، لوبیا سبز، زیتون و جوانه گندم را به آن‌ها اضافه کنید.
    • نمک،‌ فلفل، پودر سبزی‌جات معطر، آب لیمو و روغن زیتون را به مخلوط فوق اضافه کنید و خوب هم بزنید.
    • سالاد را در ظرف مورد نظر ریخته و قبل از سرو، یک ساعت آن را در یخچال خنک کنید.
  • گلهاى بهشتى
    گلهاى بهشتى
    سه شنبه 15 بهمن 1392 - 21:23
    سالاد جعفری
    مواد لازم:
    روغن زیتون
    آب لیمو
    1حبه سیرخرد کرده (اختیاری)
    نمک
    فلفل سیاه(خیلی گرم و خشک)
    جعفری(خیلی گرم و خشک)
    نعناع(نسبتن گرم و خشک)
    در یک کاسه کوچک روغن زیتون ،آب لیمو، سیراگر دوست دارید، نمک و فلفل را مخلوط کنید و کنار بگذارید. جعفری را ریز ریز کرده در یک کاسه سالاد بریزید. نعناع را به شکل نوارهای باریک برش داده و به جعفری اضافه کنید اگر دوست دارید. و سس سالاد را رویش ریخته و هم بزنید.
    می توان به سالاد جعفری ,نخود اضافه نمود و سالاد نخود -جعفری که مغذی تراست ,تهیه نمود.
    سالاد نخود

مواد لازم:
    نخود از شب خیس خورده
    سالاد جعفری
    طرز تهیه:
    1- نخودهایی را که ازقبل خیس کرده اید از آب درآورید وهمراه یک سیرکامل در قابلمه بزرگی بریزید.
    2- روی نخودها آب بریزید و بگذارید یک ساعت و نیم تا دو ساعت بجوشند تا به طور کامل بپزند.
    قبل از این که نخودها کاملا پخته شوند به عنوان چاشنی مقداری نمک به آن اضافه کنید و پس ازپخت، نخودها را از آب خارج کنید.
    نخود ها را با سالاد جعفری مخلوط کنید.
  • بابایی من
    بابایی من
    سه شنبه 15 بهمن 1392 - 21:30
    سلام خوبین؟
    زندگی با تو زیباست بدون تو نمیخواهمش.
  • +2
    گلهاى بهشتى
    گلهاى بهشتى
    سه شنبه 15 بهمن 1392 - 22:41
    آش شولی
    آش شولی یکی از آش های یزدی است که در حین سادگی، خوشمزه نیز هست. در اصل چاشنی این آش، سرکه است ولی می توانید آن را با رب انار هم میل کنید.
    مواد لازم:
    سبزی(نصف آن اسفناج و نصف دیگر شوید، تره، جعفری و چند شاخه شنبلیله) یک و نیم کیلو
    آش شولی
    چغندر دو عدد بزرگ
    پیاز سه عدد
    نعناع خشک دو قاشق غذا خوری
    آرد یک و نیم لیوان
    عدس یک لیوان
    روغن به میزان لازم برای پیاز و نعناع داغ
    نمک به میزان لازم
    زردچوبه دو قاشق مربا خوری
    سرکه به میزان دلخواه
    طرز تهیه:
    ابتدا چغندر را پوست کنده، سپس آن را به صورت خلالی برش داده و با مقداری آب می گذاریم روی شعله تا نیم پز شود.
    بعد از نیم پز شدن چغندر، عدس و سبزی خرده شده را به آن اضافه می کنیم و صبر می کنیم تا کاملا بپزد.
    در این فاصله نعناع و پیاز داغ را درست کرده و به آن زردچوبه را اضافه می کنیم.
    به آرد حدود 4 تا 5 لیوان آب اضافه کرده و سپس با دست، کاملا آن ها را با هم مخلوط می کنیم.
    وقتی سبزی و عدس پخته شد نصف پیاز داغ را به قابلمه اضافه کرده ومی گذاریم چند قل بخورد.
    بعد از آن، ابتدا حدود 4 لیوان آب جوش به آش اضافه می کنیم و سپس آرد آب گرفته را به آرامی به آش اضافه می کنیم و همزمان هم، خوب به هم می زنیم تا آرد گلوله نشود.
    نکته:
    اگر آش خیلی غلیظ شد باز هم آب به آن اضافه می کنیم و سپس آن را خوب به هم می زنیم تا غلظت آن چیزی شبیه سوپ شود.
    بعد از این که نمک و فلفل آش را اندازه کردیم، به آن نعنا داغ و بقیه ی پیاز داغ و سرکه را اضافه می کنیم (البته کمی از آن را برای تزئین نگه می داریم) و می گذاریم تا چند قل بزند تا بوی تند سرکه کم شود.
    اگر سرکه دوست نداشتید می توانید آش را با رب انار میل نمایید.
  • مامان امیرارشا
    مامان امیرارشا
    سه شنبه 15 بهمن 1392 - 22:48
    به نطر که خیلی خوشمزه میاد. الان موادش رو ندارم اما می خرم و درست می کنم
    پسرم.. بدون تو حتی سراغ نفس کشیدن هم نمی رم
  • مامان رز
    مامان رز
    سه شنبه 15 بهمن 1392 - 22:49
    من هم خوشم بود نمیدونم مزه اش چطوره ولی فکر کنم خوشمزه اس پسندیدم لاکش کردم
  • غزل
    غزل
    سه شنبه 15 بهمن 1392 - 23:00
    مزه ش عالیه خانما حتما امتحان کنید
    همسرم تمام زندگیه منه
  • غزل
    غزل
    سه شنبه 15 بهمن 1392 - 23:02
    ممنون مریم جون بابت دستور اش شولی
    منم هر وقت درست کردم عکسشو میذارم
    همسرم تمام زندگیه منه
  • +1
    مامان رز
    مامان رز
    سه شنبه 15 بهمن 1392 - 23:30
    36c8e063.jpgاین هم رولت بی نظیر و خوشمزه لازانیا خیلی خوشمزه اس امتحان کنید
  • گلهاى بهشتى
    گلهاى بهشتى
    سه شنبه 15 بهمن 1392 - 23:31
    ممنون زهرا جون هوس کردم باید درس کنم حتما
  • گلهاى بهشتى
    گلهاى بهشتى
    سه شنبه 15 بهمن 1392 - 23:33
    خانما من دستور کوکو سیب زمینی که اینجا گذاشتم و عکساش باز نشد تو وبلاگم گذاشتم اونجا میتونید تصویری ببینید!
  • مامان رز
    مامان رز
    سه شنبه 15 بهمن 1392 - 23:35
    فقط از لازانیای نیم پخت استفاده نکنید ترجیحا خشک درست نکنید و بعد از پیچیدن با خلال محکمش کنید بعد از اینکه در ماهی تابه سرخ شد خلال روخارج کنید و روش پنیر پیتزا بزنید نوششششششش جونتون
  • عسل
    عسل
    چهارشنبه 16 بهمن 1392 - 02:42
    مرسی از زهرا جون عزیز ... مریم جون ... و سایر دوستان گلم... (بازم بیاین و هنر آشپزی تونو رو کنید...)
    بهونه نفس کشیدنم تویی ... دوست دارم تو قلب من فقط تویی... دوستت دارم...
  • مامان رز
    مامان رز
    چهارشنبه 16 بهمن 1392 - 22:16
    به قول رز خانم چشششش خاله عسل @};-
  • مامان امیر حسین
    مامان امیر حسین
    چهارشنبه 16 بهمن 1392 - 22:58
    سلاااااااااااااااااااام...کسی هست؟
    ...خدایا خودت مواظب فرشته کوچولویی که سپردیش دستمون باش...
  • مامانی تسنیم
    مامانی تسنیم
    چهارشنبه 16 بهمن 1392 - 23:05
    سلام به کدبانوهای نمونه
    دخترم همه دنیای منه
  • مامانی تسنیم
    مامانی تسنیم
    چهارشنبه 16 بهمن 1392 - 23:07
    من چی بپزمممممممممممم بری شاممممممممممممم
    دخترم همه دنیای منه

---

مشاوره، آموزش و ساخت فروشگاه اینترنتی