Loading...

• +1
    نسرین بانو
    نسرین بانو
    شنبه 4 مرداد 1393 - 19:50

آشپزی /هنرهای دستی/ سفره عقد/و... (42462 بازدید)

سلام به همه کدبانو های عزیز
    بر آن شدیدم اینجا یه تایپیک بزنیم که فقط فقط مخصوص آشپزی و کارهای هنری باشه که خودمون درست کردیم و یا از سایتی جایی دیدیم اینجا بذاریم که ازشون استفاده کنیم
    از آشپزی گرفته تا هنرهای دستی
    گلیم بافی
    چرم دوزی
    سفره هفت سین
    غنچه عقد
    گلسازی
    تاج عروس
    نمد کاری
    و....
    این تایپیک رو تبدیل کنید به آموزشگاه هنری البته با کمک شما...
    سعی کنید توی همه تایپیکا شرکت کنید و سایت رو تبدیل کنیم به یه مکان که از همه نظر به رشدمون کمک میکنه و فقط فقط در باره بارداری صحبت نشه اینطوری هم از استرسمون کمتر میشه هم به دانسته هامون اضافه میشه...
    مهسا *نارین*مریم مامان *مریم گلی * دختر مامان مریم* مثل ماه *
    بانوی

پاییز*المیرا*الی*الناز*شقایق*بهار*شفق*مرضیه*جودی*پانیسا*زینب*محیا*آرزو*نگار*مامان آتریسا*سمانه *نیلوفر*بیتا*پریسا*سارا*نلیسا*کاکوتی*لارا*حسنا*نورا*حدیث*فاطمه نورا*سارینا*نازنین زهرا*منیر*محبوبه*کیمیا*غزاله*سحر*ناهید*شبنم*عسل*مامان رز*آتنا*مرجان*و...

منتظرتونم و دوستتون دارم
    "اللّهم ارزقني ولداً واجْعله تقياً زكيّاً ليس في خلقه زيادةً و لا نقصان واجعل عاقبته إلي خير؛
  • عمه مهزيار جون و مامان پارسا جون
    عمه مهزيار جون و مامان پارسا جون
    دوشنبه 6 مرداد 1393 - 02:03
    جدى مبارک باشه به سلامتى استفاده کنى
    سایت من سکوت قلبم اين بار تو را بهانه کرده تو صداى تنهايى من باش بين اين همه آدم که مرا از خود نمى دانند تو فقط از آن من باش عشق من
    دوشنبه 6 مرداد 1393 - 02:08

سان شاین
    |
    موز: یک عدد
    سیب: یک عدد
    آناناس: دو حلقه
    ژله: یک قاشق غذا خوری
    آب انبه: نصف پیمانه
    سـس شکلات: یک قاشق چایخوری
    بستنی وانیلی:سه اسکوپ
    خامه: به میزان لازم
    یخ خرد شده: به میزان لازم
    ابندا موز را به صورت حلقه ای برش زده و درون لیوان سرو ریخته،سیب را با دستگاه مخلوط کن به حالت پوره درآورده و روی موز می ریزیم،سپس آناناس را خرد کرده همراه ژله میکس می کنیم و روی پوره سیب می ریزیم.آب انبه را نیز افزوده ،بستنی وانیلی را نیز همراه یخ خرد شده به بقیه مواد اضافه می کنیم.
    در انتها سس شکلات را روی آن ریخته و با خامه تزیین می نماییم
    سایت من سکوت قلبم اين بار تو را بهانه کرده تو صداى تنهايى من باش بين اين همه آدم که مرا از خود نمى دانند تو فقط از آن من باش عشق من
    دوشنبه 6 مرداد 1393 - 02:12
    نسرين رفتى
  • نسرین بانو
    نسرین بانو
    دوشنبه 6 مرداد 1393 - 02:16
    نه هستم
    "اللّهم ارزقني ولداً واجْعله تقياً زكيّاً ليس في خلقه زيادةً و لا نقصان واجعل عاقبته إلي خير؛
  • نسرین بانو
    نسرین بانو
    دوشنبه 6 مرداد 1393 - 02:16
    ممنون سلامت باشی
  • نسرین بانو
    نسرین بانو
    دوشنبه 6 مرداد 1393 - 02:24
    ببخشید این همکارا که نمیذارن ما کارمونو انجام بدیم نیست :d
    دوشنبه 6 مرداد 1393 - 02:25
    نوشيدنى ها خوبند
  • نسرین بانو
    نسرین بانو
    دوشنبه 6 مرداد 1393 - 02:26
    62266727606034686505.jpg
  • نسرین بانو
    نسرین بانو
    دوشنبه 6 مرداد 1393 - 02:27
    این ژله خیلی قشنگه
    62266727606034686505.jpg
  • نسرین بانو
    نسرین بانو
    دوشنبه 6 مرداد 1393 - 02:28
    اره قربونت دستت در نکنه این سان شاین باید خوشمزه باشه
    دوشنبه 6 مرداد 1393 - 02:28
    گفتم حالا که تاپيک اشپزى بزار همه چى توش باشه طورى نيست
  • نسرین بانو
    نسرین بانو
    دوشنبه 6 مرداد 1393 - 02:29
    عالی دستت درد نکنه استفاده میکنیم من نوشیدنی خیلی ضعیفم زیاد بلد نیستم
    دوشنبه 6 مرداد 1393 - 02:30
    خوشمزه و مقوى حتما 1 بار درست ميکنم
  • نسرین بانو
    نسرین بانو
    دوشنبه 6 مرداد 1393 - 02:30
    مواد لازم
    ژله آلوئه ورا يك بسته (البته بستگي به قالبتون داره)
    بستني وانيلي يك ليوان
    موز به مقدار لازم Bananezorro.gif
    ژله را در يك ليوان آب داغ حل ميكنيم. وقتي خنك شد بستني را كه در دماي محيط كمي آب شده به آن اضافه كرده و خوب هم ميزنيم. 8a95430bf04874656225cf344395d5e0.gifالبته ترجيحا با هم زن.170.gif
    اگه ژله داغ باشه يا خوب هم نزنيم ژله بستني دو رنگ ميشه چون ژله و بستني از هم جدا ميشن. mnbhgfv.gif
    ژله بستني را در قالب ميريزيم و تو يخچال ميذاريم.
    fuop2m70rcf8fo88hwf0.jpg
    اين ژله بخاطر بستني خيلي زود ميبندد. وقتي بسته شد از يخچال بيرون مياريم و با چاقو جاهاي مورد نظرمونو خالي ميكنيم.
    vsthq9ev3vidc8y4fk1.jpg
    ژله بستني كه از قالب درآورديم رو ميذاريم روي بخار آب تا آب بشه چون بعدا كارش داريم.
    جاهاي خالي رو موز حلقه حلقه شده ميريزيم و با ژله آلوئه ورا كه قبلا آماده كرده و حالا سرد شده پر ميكنيم. بازم ميذاريم تو يخچال وقتي بست اون ژله بستني كه گذاشته بوديم روي بخار آب ، ميريزيم روش به عنوان پايه بستني. من يه كم ژله موز هم داشتم كه با بستني قاطي كردم و ريختم روش. خوب بازم ميذاريم تو يخچال. 18.gif
    وقتي بست اطرافشو با انگشت آزاد ميكنيم و ميذاريمش تو آب داغ. چند ثانيه كه گذشت برش ميگردونيم تو يه بشقاب خيس و تكونش ميديم تا وسط بشقاب قرار بگيره. اينم ژله بستني با موز. فوق العاده شيك و باكلاس ميشه. 121fs725372.gif
    m0a04ejnqgurz2ui0zk.jpg
    ميتونين جاهاي خالي رو با ژله هاي رنگي پركنين. ولي حتما ژله بستني رو آخر بريزين كه رنگها نمود داشته باشن.
    lnj4e5sqm1w3vsuc9c4u.jpg
    17ka1hax8llgpqlpr0c.jpg
    a6l4p7lfssc5yf2xxb.jpg
    اگه ژله هاي رنگارنگ تو خونه ندارين فقط از يه رنگ ژله استفاده كنين. اونم خوشمل ميشه. البته حتما ژله و بستنيتونو با همزن بزنيد كه مثل من دورنگ نشه.c35fe93d06a8d475b2a7f570998a890d.gif
    zqtbit3gy62hqp067vp.jpg
  • نسرین بانو
    نسرین بانو
    دوشنبه 6 مرداد 1393 - 02:33
    پریسا هوس سالاد الویه کردم
    دوشنبه 6 مرداد 1393 - 02:35
    بیست نوشیدنی گرم
    1) دمنوش یا چای بادرنجبویه
    مواد لازم :
    آب جوش
    برگ های باردنجبویه
    عسل
    چای سبز یا سیاه
    برش های لیموترش با پوست
    آب رو جوش بیارین و برش های لیموترش و برگ بادرنجبویه رو داخلش بریزین و در صورت تمایل عسل رو هم بریزین و بذارین چند دقیقه دم بکشه .این چای بسیار خوش طعم و معطره . خواص بادرنجبویه : برگها و ساقه تازه بادر نجبویه تا حدی اشتها آور بوده و باعث ترشح شیره گوارشی می گردد. این گیاه محرک دستگاه گوارشی بوده و به هضم غذا کمک زیادی می کند استفاده از بادرنجبویه خام یا نوشیدن ده کرده آن برای درمان دل به هم خوردگی های گوارشی و ناراحتی های عصبی بسیار مفید است.این گیاه سرعت تعریق را بالا برده و به عنوان دارویی بادشکن مصرف آن به شکل خام (خرد شده در تهیه سالاد) یا به صورت دم کرده برای افرادی که از نفخ معده رنج می برند توصیه و تجویز می شود.گیاه بادر نجبویه به دلیل داشتن نوعی اسانس روغنی معطر در آن نقش زیادی در درمان افسردگی داشته و دستگاه عصبی را به طور معجزه آسایی تقویت می کند و دارویی آرام بخش محسوب می شود.افزودن چند برگ و ساقه بادر نجبویه در سالادهای مقوی کبد، موجب تحریک کبد و غده آدرنال می شود و آن را به خوبی تقویت می کند. بادر نجبویه بند آورنده خونریزیهای قاعدگی نیز بوده و به عنوان دارویی ضد ویروس، ضد باکتری و ضد اسپاسم کاربرد دارد. از تخم بادرنجبویه جهت تزیین روی سالاد استفاده می شود.
    2) شیر قهوه داغ با هل
    مواد لازم :
    3/4 پیمانه قهوه ساییده
    2 و 2/3 پیمانه آب
    هل ساییده 1/4 ق چ
    شیر عسلی نصف پیمانه
    شیر داغ نصف پیمانه
    قهوه روبا مقدار آب گفته شده درقهوه جوش دم کنین وسپس داخل فنجانها بریزین. شیر داغ و هل و 2 ق س شیر عسلی رو با هم داخل مخلوط کن میکس کنین .حالا روی قهوه بریزین . با خامه زده شده روی قهوه رو تزیین کنین .
    3) کاپوچینو خانگی
    شیر رو بذارین روی حرارت ملایم تا به جوش بیاد و مراقب باشین تا سر نره.نسکافه و شکر رو با هم مخلوط کنین و با فشار دادن مخلوط به دیواره لیوانتون دانه های خیلی درشت نسکافه رو کمی خرد کنین ولی زیاد خودتون رو خسته خرد کردن نسکافه ها نکنین. حالا آبجوش رو به این مخلوط اضافه کنین. اگه ابجوش زیاد بریزین مخلوط شکر و نسکافه شل میشه و کارتون سختتر میشه. اگه هم احساس کردین حالت خمیری نداره 3-2 قطره آب جوش دیگه اضافه کنین. بعد از اینکه آبجوش رو اضافه کردین این مخلوط رو حدود 3 دقیقه بزنین تا از رنگ قهوه ای سوخته به کرم روشن برسه. بعد شیر جوش رو بهش اضافه کنین و هم بزنین تا کرم نسکافه اتون به خوبی توش حل بشه.
    4) دمنوش یا چای به
    مواد لازم :
    به اصفهان یک صندوق 12 کیلویی
    آبجوش
    دانه هل یا قلم دارچین
    به ها رو بشورید .با رنده درشت رنده کنید یعنی همون رشته رشته بشن . من پیشنهاد می کنم چون پروسه درست کردن این چایی زیاده تو این قسمت حتما از رنده برقی استفاده کنید و همون اول کار انرژیتون رو تموم نکنید و من ریختم تو غذاساز که رشته هم می کرد . هسته هاش رو هم جدا کردم و خشک کردم برای سرماخوردگی زمستون. بعد به های رشته شده رو کف سینی فر پهن کنید و تو فر بذارید برای این مقدار حدودا 4 بار باید سینی رو پر خالی کنین. تا آبش کشیده بشه .زیاد نمی خواد تو فر باشه همین که آب نداشت کافیه .مرحله ی سختش تفت دادن رو گازه .مثل تخمه .اینقدر بو می دید تا رنگش مثل پیاز داغ عسلی بشه چند تا نشونه داره که بهتون می گه تمومه و میشه برش دارید اول اینکه به رشته های ریز می سوزه که دیگه عادیه .اشکالی هم نداره اگه دوست نداشتید جداش کنید که البته من نکردم .چند تا دونه سوخته اشکالی نداشت بعدش اینکه به ها ممکنه اوایل تفت به هم بچسبن اما وقتی آبش می ره همه جدا میشن .دقیقا شبیه پیازداغ عسلی میشه .و اگه بهش دست بزنید حالت نرم و آبدار نداره دیگه.بعد می ذارید خنک بشه و داخل یک شیشه میریزید.اگه می خواید بدونید مقدارش چقدر میشه یه صندوق یعنی 12 کیلو اینقدر به می ده که تا سال آینده هفته ایی 3 بار چایی به بخورید اگه بخواین هر روز بخورید باید دو تا یا 3 تا صندوق به بخرید .حدودا هم از اول تا آخرش یه 10 ساعتی وقت می بره.طعم و عطرش که عالیه رنگش هم با چایی سیاه فرق نداره
    5) قهوه فرانسه در پرس قهوه خانگی
    مواد لازم :
    دستگاه پرس خانگی قهوه
    قهوه آسیاب شده فرانسوی
    آبجوش
    در صورت تمایل شکر یا عسل
    وقتی‌ آب رو جوش آوردید اجازه بدین ۴ الی 5 دقیقه بگذره، اول قهوه و سپس آب جوش رو داخل قوری بریزید، در قوری رو بذارید ولی‌ فیلتر رو به طرف پایین فشار ندید. دوباره ۵ دقیقه صبر کنید تا قهوه شما دم بکشه، بعد فیلتر رو به پایین فشار بدین.قهوه فرانسوی شما آماده هست. تا سرد نشده نوش جان کنین
    6) اسپرسو کامپانا Espresso Con Pana
    مواد لازم :
    1/4 پیمانه پودر قهوه اسپرسو ایتالیایی
    آبسرد یک و نصف پیمانه
    قهوه جوش خانگی اسپرسو
    خامه فرم گرفته و شیرین شده
    قهوه را با دستور فهوه اسپرسو در داخل قوری مخصوص که عکس آن در همین منوی سایت آمده بریزید و سپس وقتی دم کشید و آب داخل محفظه آبجوش تموم شد قهوه رو داخل فنجان بریزید و با مقدار خامه شیرین و فرم گرفته که داخل قیف خامه پاش ریخته شده با ماسوره فرم بدین و روی قهوه داغ بریزین .
    7) قهوه موکا
    * برای تهیه سس شکلات :اگه سس شکلات در دسترس نیست میتونین دو الی 3 ق س پودر کاکائو رو داخل نصف پیمانه آبجوش با کمی شکر دم کنین . غلظت این کاکائو به تمایل شما بستگی داره . هرچه مقدار آبجوش کمتر و پودر کاکائو بیشتر باشه سس شما غلیظ تر میشه .
    * برای تهیه کف شیر : میتونین از دستگاه های مخصوص قهوه جوش و شیر جوش استفاده کنین و اگه ندارین از همزن های دستی فنری کمک بگیرین . کف شیر بصورت بست بندی هم موجوده . * خامه رو میتونین با دستور تهیه خامه فرم گرفته از توی منوی شیرینی ها درست کنین و یا از خامه زده شده آماده هم میشه استفاده کنین .ابتدا قهوه قهوه اسپرسو خانگی ( ایتالیایی ) ساده رو تهیه کنید .
    سپس داخل ماگ قهوه خوری حدود 2 ق س سس شکلات بریزین . بعد یک پیمانه شیر رو داغ کرده و با همزن دستی بزنین تا کف کنه . نیمی از کف رو داخل ماگ روی سس شکلات میریزیم .حالا یک شات یا 30 تقریبا حدود میلی لیتر قهوه اسپرسو داخلش اضافه کرده و سپس باقی شیر رو اضافه و مخلوط میکنیم . روی ماگ رو هم از کف خامه یا خامه زده شده میریزیم .شات یعنی پیمانه قهوه .اگه شابلون مخصوص فنجان قهوه داریم که شابلون میذاریم و با پودر قهوه ریز یا کمی دارچین تزیین میکنیم . اصولا قهوه اسپرسو معمولا اساس و پایه تهیه بسیاری ای نوشیدنی های قهوه از جمله کافه لاته و کاپوچینو و ماکیاتو و قهوه امریکانو و موکا و ... هستش . این نوع قهوه تحت فشار آب جوش با قهوه ساییده تهیه میشه که آب کمتر و مقدار قهوه بیشتری داره و نسبتا غلیظ تره . 30 میلی لیتر اون تقریبا یک شات محسوب میشه .
    8) چای دارچین با لیمو امانی
    مواد لازم :
    لیمو امانی بدون هسته 4عدد
    قلم دارچین دو عدد
    آب جوش دو پیمانه
    چای سیاه دو ق مرباخوری
    آب رو جوش بیارین . لیمو امانی ها رو هسته بگیرین تا تلخ نشه . قوری رو روی بخار آبجوش داغ کنین . چای خشک را داخل قوری بریزین و بذارین کمی داغ بشه . سپس ابجوش روی باز کنین و قلم دارچین و لیمو امانی ها رو داخلش بذارین .برای مدت بیست دقیقه یا بیشتر دم کنین . سپس صاف کنین و با لیموترش تزیین وبا کمی عسل سرو کنین .
    9) قهوه برولات
    مواد لازم :
    یک قلم دارچین
    5 عدد دانه میخک
    شکر کمی
    پوست پرتقال و لیموترش یک تکه
    دو پیمانه قهوه تازه دم کرده
    یک الی دو ق س عرق نعنا
    عرق نعنا رو با شکر و پوست مرکبات و دارچین گرم کنین و بذارن کمی طعمشون داخل مایع پخش بشه و شکر حل بشه . سپس صاف کنین و داخل قهوه داغ و دم کرده بریزین و مخلوط کنین و داغ سرو کنین .
    10)قهوه عسلی مخصوص
    مواد لازم برای یک نفر:
    یک قاشق عسل
    کف شیر به مقدار لازم
    قهوه به تعداد یک نفر
    طرز تهیه :
    ابتدا یک قاشق عسل توی جام یا فنجان (یا قهوه خوری) ریخته و سپس کف شیر را با این روش درست کردم : اگر دستگاه دارید با دستگاه و اگر ندارید یا با مفتول کوچک باطری دار مخصوص و اگر نه مانند من وقتی شیر گرم میکنیم با دور تند همزن برقی و یا با همزن دستی که در اینصورت کمی وقت و یک دست پرقدرت لازم داریم . من از جام کوچیک استفاده کردم . ابتدا عسل ریختم سپس کف شیر را ریختم . در مرحله آخر قهوه ای که قبلا بصورت معمول دم کرده و آماده کرده بودم را از کنار جام آرام آرام ریختم و همونطور که قهوه میریختم کف شیر به سمت بالا حرکت میکرد . اینجوری یک لایه عسل زیر یک لایه قهوه یک لایه کف شیرداریم . با پودر نسکافه تزئین کردم .
    11)دمنوش زنجبیل و بهارنارنج
    مواد لازم :
    آب
    زنجبیل تازه به اندازه 3 ق رنده شده
    نبات مقداری
    بهارنارنج تازه یا خشک 3 ق غ یا عرق آن
    طرز تهیه :
    اب رو به جوش بیارید . وقتی که جوشید , زنجبیل تازه خرد شده یا رنده شده را با کمی نبات زعفرانی و مقداری گل بهار نارنج بگذارید تا دم بکشد . یا موقع خوردن دو قاشق عرق بهار نارنج به آن اضافه کنید .
    12) کافی کرتو ( ایتالیایی)
    مواد لازم :
    نسکافه موکا (ترکیب پودر کاکائو و نسکافه) 1 قاشق غذاخوری
    شکلات تیره چرب (تخته ای) 25 گرم
    خامه فرم گرفته 1 قاشق سوپخوری
    آب مقداری
    طرزتهیه :
    شکلات را بطریق بن ماری نرم کنید. بعد آب و نسکافه موکا را به آن اضافه کرده و روی حرارت ملایم کمی هم بزنید و یک قاشق غذاخوری خامه فرم گرفته را به آن اضافه کرده و در فنجانها بریزید و با بقیه خامه روی فنجانها را تزئین کنید.
    13)چای نعناع تازه با لیمو ترش تازه
    مواد لازم برای دو نفر :
    برگ تازه نعنا یک دسته کوچک تمیز و شسته شده
    چای سبز کیسه ای یا فله ای یک ق مرباخوری
    لیموترش تازه برش داده شده یکعدد
    در صورت تمایل عسل یا نبات چوبی
    طرز تهیه :
    آب را جوش آورده و چای سبز را دم کنید . لیموترش را شسته و پوست انرا خراش دهید تا عطر پوست لیمو کاملا منتشر شود .
    chay_limoo
    سپس برگ های تازه نعنا و برش های تازه لیموترش را داخل ابجوش یا چای سبز دم شده قرار دهید تا باهم دم بکشند .
    14)چای عناب و زنجبیل jujube
    مواد لازم :
    نصف گلابی با پوست( خرد شده )
    نصف پیمانه عناب خیس خورده و هسته گرفته و خرد شده
    رنده زنجبیل تازه به اندازه یک بند انگشت
    طرز تهیه :
    اب را جوش آورده و در صورت تمایل یک عدد چای کیسه ای هم به مواد اضافه کنید و همه را داخل یک قهوه پرس یا قوری بریزید و مدتی طولانی دم کنید .
    میتوانید مواد را باهم بدون چای کیسه ای داخل آبجوش مدتی رو یحرات ملایم بجوشانیدو سپس صاف کرده و یک چای کیسه ای اضافه کرده و با یک ق عسل میل کنید .
    عناب مزه شیرینی دارد و مزه آن در دمنوش ملایم و شیرینی ان کافی است مگر اینکه شیرینی بیشتری را بپسندید .
    15) چای زرشک یا دمنوش زرشک Barberry tea
    مواد لازم :
    زرشک تازه Barberry
    نبات یا عسل
    آب جوش
    مزه این چای مایل به ترشی است و میتوانید با نبات یا عسل مزه آن را شیرین تر کنید .اوایل پاییز فصل رسیدن زرشک است .
    طرز تهیه :
    زرشک تازه را خیلی ملایم و سریع بشویید . سپس داخل طرفی مقداری زرشک بریزید آنرا روی حرارت ملایم قرار دهید . نبات به آن اضافه کنید . وقتی نبات حل شد و زرشک رنگ پس داد آنرا خاموش کنید . حدودا چند دقیقه بیشتر طول نخواهد کشید . کمی اجازه دهید تا بماند . سپس آنرا کاملا صاف کنید و از نوشیدن این چای یا دمنوش خوشرنگ و زیبا و خوشمزه لذت ببرید
    16) دمنوش و چای سنتی کاکوتی Thyme tea
    مواد لازم :
    کاکوتی 2 قاشق غذا خوری
    عسل یا نبات
    آب جوش 2 لیوان
    کاکوتی و خواص مفید آن Thyme
    طرز تهیه : کاکوتی تازه یا خشک را به همراه مقداری آب جوش در یک قوری یا کتری ریخته و آنرا به مدت 30 دقیقه روی حرات سیار ملایم قرار داده و دم کنید ، سپس دم کرده آن را در یک فنجان مناسب بریزید و عسل را نیز به آن بیفزایید و هم بزیند تا عسل کاملا" حل شود ، آنگاه آنرا میل کنید .
    17) دمنوش سنتی زنجبیل و کاکوتی با لیموترش Thyme lemon
    مواد لازم :
    کاکوتی 2 قاشق غذا خوری
    زنجبیل خرد یا رنده شده یک ق چ
    برش های لیموترش
    عسل یا نبات
    آب جوش 2 لیوان
    طرز تهیه : کاکوتی تازه یا خشک را به همراه مقداری آب جوش در یک قوری یا کتری ریخته و همراه با زنجبیل خرد یا رنده شده آنرا به مدت 30 دقیقه روی حرات سیار ملایم قرار داده و دم کنید ، سپس در مراحل پایانی برش های لیموترش را اضافه کرده و دم کنید .
    18) دمنوش داغ زنجبیلی کریسمس
    مواد لازم :
    آب پرتقال 375 میلی لیتر
    375 میلی لیتر عصاره پرتقال خونی , انار یا آلبالو یا کرنبری یا انگور قرمز ( در دستور اصلی ش ر ا ب نوشته شده بود )
    پرتقال با پوست با برش حلقه ای و بدون هسته
    یک قلم دارچین
    نصف ق چ جوزهندی رنده شده
    یک ق چ رنده زنجبیل
    طرز تهیه :
    همه مواد را داخل یک شیرجوش ریخته و به مدت 5 تا 10 دقیقه روی حرارت ملایم گرم کنید . نباید بجوشد . سپس از روی حرارت بردارید و روی آن درپوش قرار دهید و اجازه دهید تا گیلاس مناسب آماده میکنید , کمی خنک شود . سپس آنرا صاف کنید و داخل فنجان یا گیلاس مناسب ریخته و با حلقه پرتقال و یک قلم دارچین تزیین کنید و گرم بنوشید . این نوشیدنی گرم در زمستان بسیار لذتبخش است و به خاطر دارچین و زنجبیل بسیار مفید و پرخاصیت است .
    19) دمنوش و چای سنتی آویشن Oregano tea
    مواد لازم :
    آویشن خشک 2 قاشق غذا خوری یا مقداری برگ و ساقه آویشن تازه
    عسل یا نبات
    آب جوش 2 لیوان
    طرز تهیه : آویشن تازه یا خشک را به همراه مقداری آب جوش در یک قوری یا کتری ریخته و آنرا به مدت 30 دقیقه روی حرات سیار ملایم قرار داده و دم کنید ،
    20) دمنوش یا چای ادویه نورنبرگ ( مخصوص کریسمس )
    مواد لازم برای دو نفر :
    3/4 پیمانه آب پرتقال
    3/4 پیمانه شکر سفید یا قهوه ای
    یک تکه چوب دارچین
    یک عدد پرتقال با پوست و برش گرد زده شده
    جوزهندی رنده شده نوک ق چ
    4 عدد میخک
    4 عدد دانه هل سبز ( سوراخ شده )
    آب سیب 750 میلی لیتر ( در دستور اصلی heißer Glühwein ش ر ا ب قرمز خشک بود )
    طرز تهیه :
    آب پرتقال را با شکر و دارچین در ظرفی بجوشانید . پرتقال را با پوست برش های حلقه ای زده و هسته های آن را بیرون اورده و همراه با میخک و هل به آن اضافه کنید .
    اجازه دهید به مدت 30 دقیقه آرام روی حرات با درپوش بجوشد . سپس جوزهندی رنده شده و آب سیب را اضافه کنید .
    چند جوش که زد از روی حرارت بردارید .
    برشهای پرتقال را جدا کرده و دمنوش را صاف کنید و سپس داخل لیوان یا فنجان مناسب که قبلا داغ شده , ریخته همراه با برش های پرتقال تازه و چوب دارچین تزیین کرده و داغ سرو کنید
  • نسرین بانو
    نسرین بانو
    دوشنبه 6 مرداد 1393 - 02:36
    وای این سایتا رو که نگاه میکنی دلت هوس همچی میکنی
  • نسرین بانو
    نسرین بانو
    دوشنبه 6 مرداد 1393 - 02:38
    اینا رو دوست دارم نوشتی نوشیدنی گرم
    دوشنبه 6 مرداد 1393 - 02:39
    سالاد الویه
    |
    سیب‌زمینی متوسط 4 عدد 320 کیلوکالری
    سینه مرغ 300 گرم 500 کیلوکالری
    پیاز متوسط 1 عدد 15 کیلوکالری
    تخم‌مرغ 3 عدد 300 کیلوکالری
    نخودفرنگی 1 لیوان 160 کیلوکالری
    خیارشور خرد شده 1 لیوان 25 کیلوکالری
    سس مایونز 5 قاشق غذاخوری 450 کیلوکالری
    لیموترش 1 عدد 0 کیلوکالری
    نمک، زردچوبه و فلفل سیاه به میزان دلخواه 0 کیلوکالری
    سیب‌زمینی و تخم‌مرغ‌ها را در قابلمه‌های جداگانه آب‌پز کنید. بعد از خنک شدن، آن‌ها را در کاسه‌ای بزرگ رنده کنید.
    مرغ را با پیاز، کمی زردچوبه و نمک بپزید و پس از پخت کامل، ریش‌ریش کنید.
    خیارشورها را نگینی و بسیار ریز خرد کنید و به این مخلوط بیفزایید.
    نخودفرنگی را هم در قابلمه‌ای همراه کمی نمک آب‌پز و پس از پخت آبکش کنید تا آب آن کاملاً گرفته شود.
    در نهایت، تمام این مواد غذایی را با هم مخلوط و با سس مایونز مزه‌دار کنید و 20 دقیقه در یخچال قرار دهید تا طعم‌دار شوند. پس از گذشت این مدت زمان، الویه را با نان (ترجیحاً نان سبوس‌دار) سرو کنید
    دوشنبه 6 مرداد 1393 - 02:46
    سالاد ماکارونی مرغ
    مرغ، یک عدد پیاز، یکی دو لیوان آب و کمی نمک و فلفل را در یک قابلمه ریخته تا مرغ نیم پز شود. سپس یک عدد سیب زمینی نسبتاً درشت را پوست کنده، از وسط نصف کرده، اضافه می‌کنیم تا مرغ و سیب زمینی پخته، آب آن نیز تبخیر شود. بعد از کمی سرد شدن، آن‌ها را خرد می‌کنیم تا دو لیوان مرغ خرد کرده و یک لیوان سیب زمینی خرد کرده به دست آید.
    آب و دو قاشق نمک را در یک قابلمه ریخته تا به جوش آید. دو لیوان ماکارونی فرم دار را در آن ریخته تا حدود ده دقیقه بجوشد و پخته شود سپس آن را آبکش می‌کنیم.
    یک لیوان سس و یک لیوان ماست را در یک ظرف بزرگ ریخته، هم می‌زنیم. دو عدد تخم مرغ را پخته با دنده درشت رنده می‌کنیم سپس آن را همراه یک لیوان خیارشور خرد شده و دو قاشق جعفری خرد کرده به سس اضافه می‌کنیم و هم می‌زنیم.
    ماکارونی آبکش شده، مرغ و سیب زمینی خرد شده را نیز اضافه کرده، مخلوط می‌کنیم تا سالاد ماکارونی آماده شود.
    سالاد را دو الی سه ساعت در یخچال می‌گذاریم تا آماده پذیرایی شود

---

مشاوره، آموزش و ساخت فروشگاه اینترنتی